1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Wiosna, 1966 r.

olej/płótno, 60 x 80 cm

- kolekcja O. J. Lewandowskich, Warszawa

- "VII Wystawa Grupy Krakowskiej", Galeria Krzysztofory, Kraków, 28.05-22.06.1966

- Jerzy Madejski, Jerzy Nowosielski, Kraków 1973, s. 72 (jako “Akt")

OPINIE:
- Do pracy dołączony certyfikat Fundacji Nowosielskich

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzażyk , 1988 r.

olej/płótno, 27 x 35 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski 1988`
na odwrociu naklejka galeryjna `Starmach Gallery` z opisem obrazu
oraz stempel wywozowy

- "Kunst aus Krakau seit 1947. T. Brzozowski, M. Jarema, A. Marczyński, K. Mikulski, J. Nowosielski, A. Pawłowski, J. Stern", Raiffeisen BanK, Wiedeń, 1991
- wystawa indywidualna, Galeria Arsenał, Białystok, kwiecień 1991
- wystawa indywidualna, Muzeum Archeologiczne, Galeria Arche, Gdańsk, luty 1991
- wystawa indywidualna, Institut Polonais, Paryż, listopad 1990

Pejzaż przemysłowy / Prezbiterium kościoła, lata 60.

Akwarela dwustronna; wym.: 21 x 14,5 cm;
sygn. tuszem (na obu kompozycjach): J.N. Prace pochodzą z daru artysty dla jego ucznia.

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1969

olej, deska
100 x 71 cm
sygn. na odwrocie na desce: J. NOWOSIELSKI | 1969 | "KOMPOZYCJA | ABSTRAKCYJNA" | 100 x 71
oraz nalepka z danymi obrazu

Pochodzenie: kolekcja prywatna, Włochy.

DWIE KOBIETY WE WNĘTRZU, 1979

olej, płótno
81,5 x 73 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: JERZY NOWOSIELSKI | 1979

Do pracy dołączony certyfikat Fundacji Nowosielskich.

JORDAN (CHRZEST JEZUSA CHRYSTUSA W JORDANIE), 1964

olej, płótno
100 x 80 cm
sygn. na odwrocie: J. NOWOSIELSKI | 1964
na odwrocie na płótnie kartka z tekstem: "Obraz Jerzego Nowosielskiego "Jordan" | (Chrzest Jezusa Chrystusa w Jordanie) | malowany w 1964 roku nad jeziorem Serwy | na Suwalszczyźnie podczas kręcenia filmu | Jarosława Brzozowskiego "Interpretacje". Film ten otrzymał nagrodę Gran Premio | Bergamo."

PROJEKT KOSTIUMU DO SPEKTAKLU SĘDZIOWIE STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO, 1972

tusz, gwasz, papier kremowoszary
28,5 x 18,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. l.d.: J.N.

AKT, 1992

olej, płótno
86 x 46 cm
sygn. na odwr. na płótnie: JERZY NOWOSIELSKI 1992
Pochodzenie: kolekcja prywatna, Polska; kolekcja prywatna, Irlandia

Biskup, 1951

ołówek, papier; 28,5 x 20,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. prawy bok: J. NOWOSIELSKI (NOWOSELLSKI)51.
Praca dwustronna, na odwrocie rysunki ołówkiem

Cerkiewki, 1983

gwasz, ołówek, papier; 26,5 x 18 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: J. Nowosielski 83

Święty Benedykt

gwasz, technika mieszana, papier; 25 x 20,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. Nowosielski

Abstrakcja, 1958

ołówek, akwarela, papier;
28 x 21,5 cm
na odwrocie: sygn. ołówkiem p. d.: J.N. oraz nalepka z maszynowo pisaną informacją o pracy Jerzy Nowosielski / Abstrakcja, 1958 / szkic ołówkiem

KOBIETA Z LUSTREM, 1979

akryl, płótno, 90 x 58 cm
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI/1979
oraz na blejtramie: JERZY NOWOSIELSKI - KOBIETA Z LUSTREM, 1979, akryl, pł 90 x 56

AKT, 1995

olej, płótno, 99 x 80.5 cm
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1995
na odwrocie nalepki: z Galerii Fibak oraz Domu Aukcyjnego Agra Art z 2008r
- aukcja Dom Aukcyjny Agra Art z 20.04.2008
- kolekcja prywatna - Szwajcaria

Abstrakcja czerwona, 1978 r.

olej/płótno, 100 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski | 1978`
na blejtramie nalepka z opisem obrazu
- zakup bezpośrednio od artysty
- Galeria Starmach, Kraków
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Wystawa indywidualna, Galeria Starmach, Kraków, styczeń 1990
- Wystawa indwidualna, Salon Sztuki Współczesnej BWA, Bydgoszcz, wrzesień - październik 1985
- "XV Wystawa Grupy Krakowskiej", Galeria Krzysztofory, Kraków, 25 listopada 1978 - 25 stycznia 1979

Akt, 1985 r.

olej/płótno, 100 x 72 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski | 1985` trudno czytelna pieczątka z numerem: `PS02-III-71/96` oraz nalepka wystawowa z 1987 z opisem pracy
- kolekcja instytucjonalna, Warszawa
- Wystawa indywidualna, Instytut Kultury Polskiej i Zitadele Spandau, Berlin, październik - listopad 1995
- Wystawa indywidualna, Pawilon Wystawowy BWA, Kraków, kwiecień - maj 1994
- Wystawa retrospektywna, Zachęta, Warszawa, październik - listopad 1993
- Wystawa indywidualna, Galeria Arsenał, Białystok, maj - czerwiec 1991
- Wystawa indywidualna, Lwowska Galeria Obrazów, Lwów, wrzesień - październik, 1990
- Wystawa indywidualna, Muzeum Okręgowe, Radom, czerwiec 1990
- Wystawa indywidualna Galeria Starmach, Kraków, styczeń 1990
- "XVIII Wystawa Grupy Krakowskiej", Galeria Krzysztofory, Kraków, marzec 1987
- Adriana Prodeus, Ikona czy ikonika, "Newsweek", nr 7, Warszawa 17.02.2013, s. 85 (il.)

Kobieta przed lustrem, 1972 r.

akryl/płótno, 50 x 65 cm
na odwrociu dedykacja: `JERZEMU | JERZY | (Nowosielski) | było około 25 lat przedtem`
- kolekcja Jerzego Madeyskiego, Kraków, 1973
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Wystawa indywidualna, Galeria BWA, Lublin, marzec 1973
- Wystawa indywidualna, Galeria Zapiecek, Warszawa, marzec 1974

Akt z lusterkiem, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 92 x 70 cm
sygnowana ołówkiem i datowana p. d.: `Jerzy Nowosielski 1997`, l. d.: `25/50`
OPINIE:
Praca posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich

Akt na plaży, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 49,7 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r.`, l.d.: `54/60`
OPINIE:

Abstrakcja czerwona, 1995 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 85 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1995 r.`, l.d.: `24/60`
OPINIE:

liczba obiektów: 1183