1 zł
2 600 000 zł

KOSTRZEWSKI Franciszek (1826 - 1911)

STAŁY BYWALEC, 1886

akwarela, 21,5 x 13,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowana l.d. "FKostrz 86".

cena wywoławcza: Wykup abonament

Druciarze, 1858

olej, płótno dublowane, 38,5 x 29,5 cm,
sygn. i dat.: Fr. Kostrz. 1858 (słabo czytelnie - w załączeniu dokumentacja konserwatorska z powiększonym zdjęciem sygnatury); w załączniku fragment starej papierowej nalepki z obrazu z odręcznie wypisaną informacją o pracy

Przed burzą, 1860 r.

olej, płótno dublowane, 63,5 × 91,5 cm
sygn. i dat. p. d.: F. Kostrzewski/1860

Kolekcja rodziny Sobczak z Grajewa, a od 1933 r. rodziny Sobczak z Grodna. Od 1945 roku obraz wraz z rodziną powrócił na teren Polski.

Ciekawskie dzieci

drzeworyt, papier; 24 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: FKost

Polowanie, 1890

gwasz, akwarela, papier;
44 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: F Kostrz 90

Ulotka reklamowa Kuriera Codziennego, 1897

litografia, druk typograficzny, papier; 41 x 28 cm;
nakładem Towarzystwa Komandytowego St. J. Zaleski & Co, Warszawa, ul. Złota Nr 8.

Typ warszawski, 1897

akwarela, gwasz/papier, 31 x 23,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d: Fr. Kostrz/97

Polowanie, 1890

gwasz, akwarela, papier;

Druciarze, 1858

olej, płótno dublowane;
38,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. Fr. Kostrz. 1858 (słabo czytelnie - w załączeniu dokumentacja konserwatorska z powiększonym zdjęciem sygnatury);
w załączniku fragment starej papierowej nalepki z obrazu z odręcznie wypisaną informacją o pracy

Sobótka , 1869 r.

olej/płótno, 70,5 x 105 cm
sygnowany i datowany p.d.: `F Kostrzewski 1869 `

- kolekcja Zofii Lipińskiej w 1936 r.
- TPSP w Krakowie, 1869
- TZSP w Warszawie, 1878
- TZSP w Warszawie, 1936

- M.B., Obraz Sobótka w związku z wystawą Sztuk Pięknych w Krakowie, [w:] "Kłosy", 1869, nr 202, s. 263
- Przegląd artystyczny. Malarstwo [w:] "Tygodnik Ilustrowany", 1869, nr 90, s. 148
- I. Katalog dzieł sztuki umieszczonych na wystawie Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych [w:] "Sprawozdanie Komitetu Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskiem za rok 1878", Warszawa 1879, s. 47
- Przewodnik 117. Franciszek Kostrzewski 1826-1911, Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, Warszawa, XI 1936, s. 19, nr kat. 28 (wł. p. Zofia Lipińska)
- Franciszek Kostrzewski. Katalog prac, Muzeum Historyczne m.st. Warszawy, Warszawa 1963, s. 165
- J. Wiercińska, Katalog prac wystawionych w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1860-1914, Wrocław-Warszawa-Kraków 1969, s. 163

PRZYBYSZ Z MAŁPKĄ, 1873

Olej, płótno; 42 x 55 cm
Sygnowany p.d.: F.Kostrzewski 1873

Wystawiany: Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Warszawa, 1873
Wymieniany: Joanna Wiercińska, Katalog prac wystawionych w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1860-1914, Wydawnictwo PAN, 1969, s.164

ROZMOWA, 1902

Akwarela, papier; 30 x 21,5 (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: F KOSTRZEWSKI | 1902

Waza czy kobieta? 1894 r.

olej, płótno, 39 × 60 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: F.K.94
Prezentowany obraz jest ironicznym nawiązaniem do dzieła Henryka Siemiradzkiego Wazon czy kobieta (dziewczyna)
z 1878 roku.

Waza czy kobieta? (1894)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno dublowane
39.5x60

SCENA RODZAJOWA

Akwarela, gwasz, papier, 27x21 cm,
sygn p.d.: F. Kostrzewski 1888

Zestaw prac - 15 szt.

pod kompozycja drukowane cytaty;
sygn w obrębie kompozycji po prawej
litografia, papier; 32 x 18 cm (w świetle oprawy)

Jeździec na białym koniu i osioł, 1864

olej, płótno, 42 x 52,5 cm
sygn. u dołu: F.K/1864

Przed burzą

olej, płótno dublowane, 63,5 x 91,5 cm
sygn. p. d: F. Kostrzewski/1860

Praca w zagrodzie

tusz lawowany, papier;
16,5 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: F. Kos

sygn. l.d.
akwarela, papier
8.5x14 cm

liczba obiektów: 118