1 zł
2 600 000 zł

MUTER Mela (Mutermilch Maria Melania) (1876 Warszawa - 1967 Paryż)

Macierzyństwo, 1918

olej, płyta, 74 x 74 cm
na odwrocie nalepka Galerie Gmurzynska- Galerie Bargera w Kolonii z numerem 11, nalepka Muzeum Narodowego w Poznaniu z numerem depozytowym oraz nalepka domu aukcyjnego Lempertz

cena wywoławcza: Wykup abonament

Rue Mouffetard, 1920

olej, płyta, 59,4 x 72,5 cm
na blejtramie: naklejka z opisem pracy oraz numerem inwentarzowym 13055, napis flamastrem 13055 MUTER Mela oraz CN 9/12/76, naklejka z napisem 13055 MUTER, naklejka z opisem pracy w jęz. francuskim i numerem 1086, naklejka depozytowa Muzeum Miasta Łodzi
na odwrocie naklejka francuskiej firmy przewozowej z opisem pracy

Pejzaż portowy z Collioure, lata 20. XX w. / Aleja z trzema kobietami, 1905

olej, płótno, 65 x 53 cm
sygn. l.d.: Muter (Pejza ż portowy z Collioure)
na odwrocie na blejtramie dwie nalepki z opisem obiektu: Maxwell Galleries w San Francisco oraz Galerie Gmurzynska w Kolonii

Matka z dzieckiem, l. 40. XX wieku

olej, karton; 153x117 cm, na odwrocie nalepki transportowe

*droit de suite

Zaułek

olej, sklejka; 45,5 x 32 cm;
sygn. p. d.: Muter;
na odwrocie:
- francuska nalepka (częściowo czytelna): GALERIE SELECTION / TABLEAUX de MAÎTRES CONTEMPORAINS / 59. Av. Jules Ferry 2, RUE Saint Charles / TUNIS – Tunisie / Cette oeuvre de MUTER / a été achetée le Coiu Moyanage...(?);
- autorski napis: na pamiątkę / jego miłej wizyty w mojej pracowni / 6.IX 1965 / Ma... M. Muter

Martwa natura z dzbanem i wiśniami

olej, sklejka naklejona na deskę;
51 x 61,5 cm.

Macierzyństwo

olej/sklejka, 74 x 54 cm
sygnowany p.g.: 'Muter'

Place de la Cathedrale (Carpentras)

olej/sklejka, 73 x 60 cm
na odwrociu naklejka z domu aukcyjnego Christie's; opisany flamastrem na odwrociu

Portret dr Bolesława Nawrockiego, lata 60. XX w.

olej, sklejka, 61 x 50 cm
sygn. l.g.: MUTER

Kwiaty w wazonie

olej, deska, 46,3 x 31,7 cm
sygn. l.d.: Muter

Portret dziewczynki / Portret mężczyzny

(obraz dwustronny) olej, płótno, 62 x 48 cm
sygn. l.g.: Muter (na Portrecie dziewczynki)

Pejzaż nadwodny

akwarela/papier, 35 x 48 cm
sygnowany monogramem l.d.: 'M'

Portret kobiety z dzieckiem - praca dwustronna, na odwrociu Pejzaż z Avignon, circa 1950 r.

akwarela, tusz/papier, 35 x 40,8 cm
nalepka na passe-partout: 'Landscape Near Avignon | By Mela Muter | Given to Gordon Allen by the Artist, 1950.'

Portret młodej dziewczyny

olej/płyta, 45,9 x 31,6 cm
na odwrociu nalepka zakładu ramiarskiego w Avignon

Solitude (Samotność)

olej, płótno, 80 × 65 cm
sygn. p. g.: MUTER
na odwrocie tabliczka z napisem: 12801
MUTER oraz papierowa naklejka z maszynowym zapisem: 12801 Mela Muter |HT 80 × 65 |Solitude 1918 (data odręcznie)

Martwa natura z czerwoną cebulą

olej/płótno, 50 x 60 cm
sygnowany p.g.: 'Muter'
sygnowany na krośnie malarskim: 'Muter' oraz nieczytelne napisy na odwrociu; na listwie ramy nalepka firmy ramiarskiej

Portrety - praca dwustronna

olej, płótno; 78,8 x 63 cm w świetle ramy;
sygn. p. g.: Muter;
sygn. na odwrocie p. g.: Muter

AKT ŚPIĄCEJ KOBIETY, ok. 1925-1930

na odwrocie: Pejzaż miejski z rzeką
olej, płótno
81 x 65 cm
sygn. na awersie l.g.: Muter

Martwa natura z butelką

olej/sklejka, 60 x 45,5 cm
sygnowany l.d.: 'MUTER'

Pejzaż przemysłowy. Widok z południa Francji, 1932 r.

olej/płótno, 88 x 63 cm
sygnowany p.d.: 'Muter'
na odwrociu malarski szkic do portretu kobiecego, stempel: 'DOUANE | EXPORTATION | PARIS | CENTRAL', nalepka wystawowa Galerie Gmurzynska w Kolonii, nalepka Maxwell Galleries w San Francisco, papierowa nalepka opisana: 'No. 15 | Paysage tragique | Marie Mela Muter'; na krośnie malarskim opisany liczbą: '29'

liczba obiektów: 376