RODAKOWSKI Henryk (1823 Lwów -1894 Kraków)
Szkice postaci w strojach historycznych
akwarela, ołówek/papier, 22 x 13 cm (w Świetle oprawy)
napis u dołu: `Poświadczam że jest to praca
Rodakowskiego prof. Cas. Pochwalski | 19 4 921`
cena wywoławcza: Wykup abonament
Pejzaż znad Dniestru, ok. 1878-1889
olej, płótno,
29 x 34 cm
Na odwrocie niewyra¼ne ślady napisu ołówkiem, obwiedzionego owalną ramką. Według opisu przytoczonego w tekście ekspertyzy prof. Jerzego Sienkiewicza jest to napis: Rodakowski.
Ołówek na papierze
22 x 18 cm (w świetle passe-parout)
Sygnowany p.d. - "H. Rodakowski"
U dołu dedykacja - "Józefowi I. Kraszewskiemu na dzień patrona 19 Marca 1893."
akwarela, papier;
36,8 x 35,6 cm;
sygnowana i datowana po lewej stronie u dołu: Rod | 868
MURZYN ŁADUJĄCY TOWARY NA STATEK
ołówek, 30 x 23 cm
Szkic do Alegorii handlu z fryzu Dobrodziejstwa kultury, do gmachu Sejmu we Lwowie. Rysunek pochodzi od wnuka artysty p. Henryka Woźniakowskiego z Katowic. Wielokrotnie reprodukowany, por. A. Król, Henryk Rodakowski, Muz. Narodowe Kraków 1994, nr II 311.
SZKIC DO KOMPOZYCJI HISTORYCZNEJ, [1876?]
Ołówek, papier, 16 x 20,5 cm w świetle passe - partout
Ołówek, kredka, 21,5 x 30,5 cm w świetle passe - partout
Kredka, papier, 14,5 x 30,5 cm w świetle passe -partout
Szkic do sceny wielofigurowej z główną postacią siedzącą na tronie usytuowaną z lewej strony kompozycji.