1 zł
2 600 000 zł

KRCHA Emil (1894-1972)

Róże w niebieskim wazonie

olej, sklejka, 33 × 43,5 cm
sygn. pośrodku: E.Krcha

cena wywoławcza: Wykup abonament

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z owocami

olej, płótno, 36 × 27 cm
sygn. p. d.: E. Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Wiolonczelistka - portret żony

sygn. p.d.
akwarela, papier
9.2x11.5 cm

KRCHA Emil (1894-1972)

Pejzaż z kopami, l. 30. XX w.

Olej, płótno; wym.: 64,5 x 100 cm; sygn. p.d.: Krcha. Na odwrocie potwierdzenie autorstwa przez syna artysty.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

KRCHA Emil (1894-1972)

Zmarznięte jabłka, 1941 r.

olej/deska, 44 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'E. Krcha'; datowany i opisany l.d.: 'Krzemieniec 1941.'

- Emil Krcha, Malarstwo, Warszawa 1963, katalog wystawy, poz. kat. 47, il. nlb.
- wystawa monograficzna, Zwiazek Polskich Artystow Plastykow, Warszawa, 1963

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z białymi bzami, 1943 r.

olej/płyta pilśniowa, 63,5 x 51,5 cm
sygnowany p.śr.: 'E. Krcha'; opisany i datowany l.d.: 'Krzemieniec 1943.'

KRCHA Emil (1894-1972)

Cerkiew

olej/płótno, 44 x 60 cm
sygnowany p.d.: 'Krcha.'

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa z kwiatami, 1941 r.

olej/tektura, 37 x 36 cm
opisany i datowany l.d.: 'Krzemieniec 41.'

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z dwoma dzbanami

akwarela, papier; 64 x 48cm;
sygn.p.d.: E.Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

olej, płyta, 35 × 44 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

DRZEWA NAD BRZEGIEM

Akwaforta, akwatinta, papier; 195 x 142 mm (odcisk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura z ptactwem

olej, płótno, 73 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha
na odwrocie nalepki wystawowe: z Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego z "Wystawy pośmiertnej", 22. 11. 1978 - 5.4. 1979 nr. kat. 60; z Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy z datą powstania 1936; z Muzeum Historycznego w Sanoku z wystawy: "Emil Krcha - malarstwo" , 2.07.-30.08.1985 oraz nalepki Związku Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu z Wystawy Zbiorowej z V. 1948 r. z nr. kat. 60; oraz z towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z Wystawy Zbiorowej 4-5. 1949 z nr. kat. 39;

KRCHA Emil (1894-1972)

BORYSŁAW

olej na tekturze, 35 x 50 cm, sygnowany p.d. "E. Krcha"; na odwrocie, ołówkiem: "Emil Krcha" i tytuł obrazu.

KRCHA Emil (1894-1972)

Martwa natura, 1943

gwasz, tektura, 55 x 65 cm,
sygn. p.d.: E. Krcha oraz dopisek l.d.: Krzemieniec 1943.II.

KRCHA Emil (1894-1972)

KOŚCIÓŁ w HORPINIE

olej na płótnie, 67 x 81,5 cm,
sygnowany l.d. "E. Krcha"

KRCHA Emil (1894-1972)

Poronin, 1923 r.

olej/płótno, 43 x 56 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1923 Krcha'

- Ecole de Paris, aukcja Boisgirard, 2.07.2010
- kolekcja prywatna, Francja

- Kolekcja Urszuli i Piotra Hofman, red. U. Hofman,Warszawa 2013, s. 83

KRCHA Emil (1894-1972)

Kwiaty w glinianym dzbanie (Cynie), 1969 r.

olej/tektura, 75 x 50 cm
sygnowany l.d.: 'E. Krcha'
na odwrociu odręczne opisy autorskie
- wystawa pośmiertna, Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, 22 listopada 1978 - 5 czerwca 1979
- Sanok - Zamek, czerwiec - lipiec 1989 r.
katalog wystawy pośmiertnej, Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, 22 listopada 1978 - 5 czerwca 1979, poz. nr 142

KRCHA Emil (1894-1972)

ZIMA NA PODHALU

Olej, płótno; 53 x 71 cm
Sygnowany p.d.: Krcha

KRCHA Emil (1894-1972)

Procesja

gwasz, olej, tektura; 26,2 x 34,7 cm;
sygn. p. d.: Krcha / Horpin.
Horpin, wieś w obwodzie lwowskim.

KRCHA Emil (1894-1972)

Wiolonczelistka - portret żony artysty

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 9 x 11,5 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha

liczba obiektów: 218