1 zł
2 600 000 zł

KRZYSZTOFIAK Hilary (HILARY) (Szopienice na Śląsku 1926 - Stany Zjednoczone 1979)

Kompozycja, 1966 r.

tusz/papier, 42 x 28,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Hilary 66'

cena wywoławcza: Wykup abonament

tusz/papier, 42 x 29,5 cm

Kompozycja, 1967 r.

technika mieszana/papier, 33 x 26,7 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'Hilary 67'

Mgławica, 1959

olej/płótno, 60 x 84,5 cm
sygn. i dat. p.d.: Hilary 59

Kompozycja z ptakami

technika mieszana/papier, 59 x 46,5 cm (w świetle passe-partout)

Kompozycja, 1966 r.

tusz/papier, 42 x 29,5 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'Hilary | 66'

Świat, 1968

tusz/karton, 64,5 x 50 cm
sygn. i dat. p.d.: Hilary 68 r.

Postać, 1968

tusz/karton, 64,5 x 50 cm

Kompozycja abstrakcyjna, 1963 r.

akwarela, tusz/papier, 34,5 x 27,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Hilary'
praca w teczce z dedykacją na okładce p.d: 'Z OKAZJI URODZIN | EMFAZEMU | Hilary | 2.VI. 63 r.'

Z cyklu Totemy białostockie, 1964

technika mieszana/płótno; 65,5 x 160 cm
sygn. p.d. Hilary 64
na odwrociu napisy autorskie: TOTEM BIAŁOSTOCKI - 1964 R. / HILARY KRZYSZTOFIAK
na blejtramie napis: Galerie Nouvelle Images / Haga - 1967 / nr 3
Prezentowana praca to jeden z 16 Totemów białostockich. Cykl był w roku 1965 prezentowany w Galerii Krzywe Koło. Kolejny raz dzieła były eksponowane na wystawie indywidualnej artysty Hilary, gouaches - dessins w Galerie Nouvelle Images w Hadze w 1967 r. Na wystawie zaprezentowano 19 obrazów, w tym 8 Totemów, m.in. oferowany obraz.

Bez tytułu, 1968 r.

technika mieszana/papier, 59 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr.d.: 'Hilary 68 r.'

Kompozycja z cyklu Totemy białostockie, 1964

Olej, technika mieszana, płótno; wym.: 160 x 66 cm;
sygnowany p.d.: Hilary 64 oraz sygnowany i opisany na odwrocie.

Totem nr 15 z cyklu: Totemy żoliborskie

olej, płótno; 130 x 60 cm;
na odwrocie dwukrotnie (na krośnie i płótnie) napis: Nr 15

Totem nr 11, 1966

olej, płótno; 130 x 60 cm;
na odwrocie napis: Nr. 11 oraz nalepka Muzeum Narodowego w Warszawie Z cyklu "Totemy żoliborskie".
por.: Hilary (Hilary Krzysztofiak). 1926-1979. Malarstwo i rysunek, opr. H. Kotkowska-Bareja,
E. Zawistowska, [Katalog wystawy monograficznej], Muzeum Narodowe w Warszawie,
Warszawa 1997, str. 231 - il., kat.72

olej, płótno;
130 x 60 cm;

Totem nr 11, 1966

olej, płótno;
130 x 60 cm;
por.: Hilary (Hilary Krzysztofiak). 1926-1979. Malarstwo i rysunek, opr. H. Kotkowska-Bareja, E. Zawistowska, [Katalog wystawy monograficznej], Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1997, str. 231 - il., kat.72

Anatomia Venus, 1970 r.

technika własna/tektura, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Hilary 70`

Hilary (Hilary Krzysztofiak) 1926-1979, malarstwo i rysunek, katalog wystawy, [oprac.] Hanna Kotkowska-Bareja, Elżbieta Zawistowska, Muzeum Narodowe w Warszawie 1997, s. 283, poz. 96.

Totem nr 15 z cyklu Totemy żoliborskie

olej, płótno;
130 x 60 cm;

Bez tytułu, 1966

technika własna, olej, płótno;
100 x 79,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Hilary 66

Pejzaż z drogą

olej, płótno;
42 x 46,6 cm;
sygn. na odwrocie zieloną farbą: KRZYSZTOFIAK

liczba obiektów: 131