1 zł
2 600 000 zł

SOBCZYK Marek (ur. 1955, Warszawa)

DURER ICH FUHRE PERSONLICH BAADER + + MEINHOF DURCH DIE DOKUMENTA V J.BEUYS, 2008 r.

tempera jajkowa/tektura, 100 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany pismem odręcznym na odwrocie: MAREK SOBCZYK | 2008 |
Durer ich fuhre personlich Baader ++ die Documenta V | J.Beuys

cena wywoławcza: Wykup abonament

WINNETOU DER ROTE GENTELMAN 1.BAND VON CARL MAY, 2005 r.

tempera jajkowa/płótno, 92 x 92 cm
sygnowany, datowany i opisany pismem odręcznym na odwrocie: MAREK SOBCZYK| 2006 |
WINNETOU DER ROTE GENTELMAN | 92 X 92 cm|temp. jajkowa

Marek Sobczyk, Badania mózgu w Polsce 1979 - 2012, Galeria Sztuki w Legnicy,
październik/listopad 2012, poz.kat.136

Głody sensoryczno- motoryczne ( Picasso) , 2000 r.

tempera jajkowa na tekturze, 50 x 70 cm, sygn.

CZIORNYM KWADRATOM BIEJ CZIORNYCH, 2003 r.

tempera jajkowa/tektura, 70 x 100 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: Marek Sobczyk 2003 | 70 x 100 | temp. jajkowa | Co? - Kazimierz Malewicz, czym? - Dystansem (Cziornym kwadratem Biej Cziornych) tempera jajkowa | tektura , 70 x 100 cm

Marek Sobczyk, Badania mózgu w Polsce 1979-2012, Galeria Sztuki w Legnicy, październik/listopad 2012, poz. kat. 125

PROSTSZA PROSTOPADŁA, 2004 r.

tempera jajkowa/płótno, 82 x 136 cm

Marek Sobczyk, Badania mózgu w Polsce 1979-2012, Galeria Sztuki w Legnicy, październik/listopad 2012, poz.kat. 42

Z cyklu Symbole w Suwałkach, 1992 r.

tempera/karton, 66 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MAREK SOBCZYK 92 | SYMBOLE | W SUWAŁKACH | 66 X 100 cm | temp. jajkowa'

Cyganka kradnie kury i chowa je pod spódnicą, 2008 r.

tempera żółtkowa/tektura, 50 x 68 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Marek Sobczyk 2008 | Cyganka kradnie | kury i chowa je pod | spódnicą 50 x 68 | temp. jajk.’

Talerz Boga i Bogactwa, 1986 - 88 r.

olej, tempera jajeczna/płótno, 97 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Marek Sobczyk | 1986/88 olej/temp. jajo | Talerz Boga i Bogactwa'

Taniec jelonka, 1985 r.

akryl/płótno, 180 x 90 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `MAREK SOBCZYK `85 | TANIEC JELONKA | 180 x 90 AKRYL`

- "Gruppa (1982 - 1992)", Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 15.12.1992 14.02.1993
- "Gruppa ...", Miejska Galeria Sztuki "MM", Chorzów, 2-24.04.2013
- Gruppa ..., katalog wystawy, Miejska Galeria Sztuki "MM", Chorzów, 2-24.04.2013, s. nlb.

Psycho / Somo / Socjo-Analiza w Krakowie, 2008

Technika pigmentowa na papierze bawełnianym; wyd. Dominik Art Edition. Zespół 8 prac; wym.: 800 x 600 mm,
sygn. i dat. oł. l.d.: Marek Sobczyk 2008, num.: 19/30: Boris - 80; Sprawa Nieznalskiej; The schoolmaster: His body without organs; Cudowna przemiana Martwej żyrafy - Idei w Ideologię (Podwójne trofeum: rogi i różki); Period Ghosts; Trois problemes: L'espese, L'instinct, l'homme; Partnerów łączy otwór; Prasuje Kobro. Teka drewniana, stan zachowania bardzo dobry.

PIEĆDZIESIĄT DZIEWIĘĆ SIEDEMDZIESIĄTYCH PIERWSZYCH KOBIET W POPULACJI WALCZY O SWOJE PRAWA (Allen Jones), 2005 R

tempera jajkowa/karton, 70 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie

Priscilla Maxymilla, 1986 r.

olej/płótno, 116 x 116 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `MAREK SOBCZYK | 1986 olej | PRISCILLA MAXYMILLA`

Dzieci płyną żabką w wodzie w jeziorze Omulew w Jabłonce, 1999 r.

tempera jajkowa/płótno, 97 x 130 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: Marek Sobczyk 1999| Dzieci płyną żabką w jeziorze Omulew w Jabłonce| temp. jajkowa 100x140 cm

Prasuje Kobro, 2008 r.

tempera jajkowa/tektura, 75 x 57 cmna odwrociu: `Marek Sobczyk 2008| Prasuje Kobro| 68x50 temp.jajkowa/tektura`
Obraz powstał podczas wspólnego pobytu stypendialnego z J. Modzelewskim w Dusseldorfie (1X - 30XI 1984r.) wystawiany Galeria Zachęta Warszawa 1992 , wystawa "GRUPPA" kurator Maryla Sitkowska, współpraca Hanna Wróblewska.

tempera jakowa/karton, 66 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `MAREK SOBCZYK 92 | SYMBOLE | W SUWAŁKACH | 66 X 100 cm | temp. jajkowa`

Pomóż jesteśmy głodne, 1999 r.

ołówek, tempera/tektura, 50 x 70 cm
tytuł autorski p.d.: `POMÓŻ JESTEŚMY GŁODNE`

Odwrocie:
opisany autorsko - `SOBCZYK 1999 | "POMÓŻ JESTEŚMY | GŁODNE" | 2002 | Marek Sobczyk`

Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

Z cyklu Symbole w Suwałkach, 1994 r.

tempera/tektura, 100,5 x 67 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `M. SOBCZYK 94, SYMBOL W SUWAŁKACH`

Estymacja: 13 000 - 20 000 zł

Psycho-somo-socjoanaliza w Krakowie, 2008 r.

serigrafia barwna/papier bawełniany, wymiary: 80 x 60 cm (arkusz), 8 sztuk w drewnianej skrzynce, edycja: 13/30, sygnowane, datowane i numerowane
sygnowany i datowany ołówkiem `Marek Sobczyk 2008` edycja nr `13/30`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

liczba obiektów: 76