1 zł
2 600 000 zł

PAMUŁA Jan (ur. 1944, Spytkowice k. Wadowic - 2022)

Seria komputerowa I, 1990 (3), 1990 r.

akryl/płótno, 101 x 101 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'PAMUŁA 90'
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'JAN PAMUŁA "SERIA KOMPUTEROWA I, 1990 (3)"'
na odwrociu nalepka ze Galerii Starmach i stempel

- Jan Pamuła, wystawa indywidualna, Galeria Starmach, Kraków, luty-marzec 1999

cena wywoławcza: Wykup abonament

Układ z trójkątem, 1975 r.

akryl/płótno, 183 x 99 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JAN PAMUŁA | UKŁAD Z TRÓJKĄTEM /WYSOKI/ | 1975'

- "Jan Pamuła Układ z trójkątem", Galeria Sztuki Współczesnej ESTA, 2017 Gliwice
- "Jan Pamuła Malarstwo", Biuro Wystaw Artystycznych w Łodzi ZPAP, 1977 Łódź

Seria komputerowa I 2012/1, 2012 r.

akryl/płótno, 120 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JAN PAMUŁA | SERIA KOMPUTEROWA I, 2012/1 | 10.01.2012'

- "In between" wystawa zbiorowa, Galeria Sztuki Współczesnej ESTA, Gliwice 2016
- "Abstrakcja/Figuracja. Współczesne malarstwo krakowskie", wystawa zbiorowa, Galeria MANK, Szentendre, Węgry 2015

Forma abstrakcyjna, 1970

olej, płótno; 141,8 x 103,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JAN PAMUŁA / R 1970

Wokół czerni, 1972

akryl, płótno, 90 × 113 cm
sygnowany na odwrocie l. g.: "JAN PAMUŁA | WOKÓŁ CZARNI | 1972 | Jan Pamuła"; p. g.: "JAN PAMUŁA | / WOKÓŁ CZERNI / | AROUND THE BLACK"; stempel Muzeum Narodowego w Krakowie; pieczątka wywozowa

Guanlan 2, 2015

serigrafia, papier graficzny "Canson" (gramatura, 350 gr), 73,5x103,5 kompozycja, 80x120 cm arkusz, nakład: 17/25
sygn, u dołu: 2015 - Guanlan 2 - 17/25 Jan Pamuła

Guanlan 3, 2015

serigrafia, papier graficzny "Canson" (gramatura, 350 gr), 63,5x89,5 kompozycja, 80x120 cm arkusz, nakład: 11/20
sygn. u dołu: 2015 - Guanlan 3 - 11/20 Jan Pamuła

Seria komputerowa I nr 3, 1990,

Akryl na płótnie, 100 x 100 cm, w opr. 103 x 103 cm,
sygn. na krośnie u góry 'JAN PAMUŁA SERIA KOMPUTEROWA I 1990 (3)'

Seria komputerowa I, 2017 / 01

akryl, płótno, 60 x 60 cm
na odwrocie: JAN PAMUŁA | SERIA KOMPUTEROWA I | 2017/1

W ELIPSIE, 1977

akryl, płótno
132 x 89,5 cm
sygn. l.d.: J. PAMUŁA 77
na odwr. na górnej listwie sygn.: JAN PAMUŁA | W ELIPSIE | 1977

Seria komputerowa I, 1988 r.

akryl/płótno, 72,3 x 72,6 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'Kraków 1988 JAN PAMUŁA - Seria komputerowa I 1988/4'

- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Kraków

Układ z trójkątami II, 1978 r.

akryl/płótno, 90 x 46 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'JAN PAMUŁA' 'Układ z trójkątami II 1978'
na odwrociu, na blejtramie ślady dwóch nieczytelnych naklejek wywozowych lub wystawowych

Guanlan 2, 2015 r.

serigrafia, 15/25, 120 x 80 cm, sygn.

Image 2013-14, 2013

grafika cyfrowa, papier, 90 x 108 cm, sygn. na odwrocie

Brama z cyklu Systemy, około 1975 r.

akryl/płótno, 100 x 72,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN PAMUŁA | CUKL "SYSTEMY" (BRAMA) | 1975 /ok./ | Jan Pamuła'

Image 2012/14Ca A.P.

grafika
100 x 70 cm

2013/C4a A.P

grafika
100 x 70 cm

Image 2009/21h, 2009 r.

grafika cyfrowa, papier
100 x 70 cm
sygn.

Image 2013/C1a, 2013 r.

grafika cyfrowa, papier
100 x 70 cm
sygn.

Bez tytułu, lata 80. XX w. r.

olej/płótno, 75 x 75 cm
sygnowany na płótnie, na zagięciu na blejtramie: 'J. PAMUŁA'

liczba obiektów: 124