1 zł
2 600 000 zł

PĄGOWSKA Teresa (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

"Jedenasty 67", 1967 r.

olej/płótno, 150 x 130 cm
sygnowany p.d.: 'TP'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1967 / JEDENASTY67 ONZIÈME67 / 150 x 130 / 150 x 130 / [wykreślone]'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Postać, 1987 r.

tusz/papier, 42 x 29,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany wewnątrz kompozycji: 'TP / 87'

Olimpia, 1982 r.

gwasz, pastel/papier, 63 x 47,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'T.Pągowska 82.'

Klucze z serii Przedmioty, 1996 r.

olej/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'TP| 96'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 96 PRZEDMIOTY 50 x 50 | "KLUCZE"'

Biała postać

olej, tempera, płótno; 130,5 x 100,5 cm;
na odwrocie na płótnie napis:
OBRAZ AUTORSTWA: / TERESY PĄGOWSKIEJ / POTWIERDZAM: FILIP PĄGOWSKI / F. PĄGOWSKI.

Wspomnienia greckie

olej, collage, płótno, 74 x 116 cm
na odwrocie potwierdzenie autentyczności Filipa Pągowskiego-syna artystki oraz nalepka CBWA Oddział Gdańsk w Sopocie z roku 1958/9

Znaki, lata 70. XX w.

olej, płótno, 120 x 109 cm
na blejtramie napis: ZNAKI

z cyklu IV Pory Roku, Aleja – Lato, 1989

olej, płótno, 140 × 160 cm, sygnowany p.d. monogramem wiązanym „TP 89”, na odwrocie: „TERESA PĄGOWSKA 1989 | Z CYKLU IV PORY ROKU | »LATO« | 140 × 160 cm”

*droit de suite

Kot z różowym uchem, 1996 r.

olej/płótno, 54,5 x 54 cm
sygnowany monogramem autorskim l.d.: 'TP'
sygnowany, i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA | 1996 | 55 x 55 | KOT Z RÓŻOWYM UCHEM'

W lustrze, 2001 r.

akryl, tempera/płótno, 145 x 135 cm
sygnowany monogramem autorskim i datowany l.d.: 'TP 2001'
sygnowany, datowany i opisany: 'TERESA PĄGOWSKA 2001 W LUSTRZE 145 x 135'
sygnowany na odwrociu: 'Pągowska' oraz wskazówka montażowa

Wielki spacer (Cienie na plaży), 1995 r.

akryl, tempera/płótno, 160 x 135 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na blejtramie: 'TERESA PĄGOWSKA 95 (CIENIE NA PLAŻY) | WIELKI SPACER'
na odwrociu naklejka z wystawy 'Teresa Pągowska. Malarstwo'
z Muzeum Narodowego w Poznaniu

Postać, 1987 r.

tusz/papier, 40 x 58,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: 'TP.87'

Postać z krukiem , 1977 r.

gwasz, technika mieszana , tusz/papier, 64,5 x 48,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'TP.77'

Bez tytułu, 1987 r.

tusz, papier, 41 x 29 cm,
sygn. i dat. ołówkiem l.d.: 1987 Teresa Pągowska
cena wywoławcza na aukcję papieru: 4000 zł

Akt niebieski II, 1961

olej, płótno, 90 × 110 cm
sygn. na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1961 |„AKT NIEBIESKI II” 90 X 100 cm

Siedząca, 1977

technika mieszana, papier, 70 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na odwrociu

z cyklu Klucze, 1998

30 x 30 cm
sygnowany l.d.: TP, na odwrociu: Z CYKLU „KLUCZE” 30 X 30 / 98

Czternasty, 1967

olej, płótno, 130 x 145 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: TERESA PĄGOWSKA 1967 / CZTERNASTY 67 / 130 X 145 Nalepka a z Ogólnopolskiej wystawy malarstwa „Jesienne konfrontacje” Dom Sztuki w Rzeszowie

Czerwona muszla II, 1956

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1956 CZERWONA MUSZLA II OLEJ 100 X 81 CM
na odwrocie fragment nalepki wystawowej z nazwiskiem artystki, nazwą wystawy: Wystawa 1-majowa z 19 (...) i tytułem: Czerwona (...)

Zdarzenie, 1972

olej, płótno, 160 x 130 cm
sygn. monogramem p.d.: TP
opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1972 ZDARZENIE EVENEMENT 160 X 130
na blejtramie częściowo uszkodzona nalepka wystawowa Galerii Współczesnej w Warszawie z opisem pracy

liczba obiektów: 288