1 zł
2 600 000 zł

KRZYSZTAŁOWSKI Stanisław (1903 - 1990)

WIEJSKIE ZAGRODY, 1947

Olej, płótno; 60 x 72 cm
Sygnowany l.d.: S. KRZYSZTAŁOWSKI III 1947

cena wywoławcza: Wykup abonament

Impresje albańskie - Gjinokaster, 1957

olej, płótno, 80 x 90 cm;
sygn. p. d.: A. Krzyształowski (1)957
sygn. na krośnie dwukrotnie;
na odwrocie nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie z informacjami o pracy.

Pejzaż z Sanoka

olej, płótno,
47 x 68 cm;
sygn. p. d.: S. Krzyształowski
Na odwrocie scena wielopostaciowa, nalepka na krośnie z Towarzystwa
Przyjaciół Sztuk Pieknych w Krakowie z nazwiskiem autora, tytułem
dzieła, technika i ceną.

Pejzaż z Sanoka

olej, płótno,
47 x 68 cm;
Na odwrocie scena wielopostaciowa, nalepka na krośnie z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pieknych w Krakowie z nazwiskiem autora, tytułem dzieła, technika i ceną.

Wiejskie zagrody, 1947

olej, płótno,
60 x 72 cm;
sygn. p. d.: S. KRZYSZTAŁOWSKI III 1947.

Zielony pejzaż

olej, płótno,
50 x 66 cm;
sygn. l. d.: S. Krzyształowski;
Na odwrocie 2 nalepki wystawowe z BWA w Krakowie z tytułem: Zielony pejzaż

Samotni, 1971

olej, płótno, 140 x 100 cm;
sygn. i dat. p.d.: S. Krzyształowski 1971

PEJZAŻ, 1973

Olej, płótno; 73 x 92 cm
Sygnowany p.d.: St. Krzyształowski | 973

Portret chłopca

olej, sklejka, 63 x 47 cm;
sygn. p. d.: S. Krzyształowski / II 947

PEJZAŻ, 1976

olej/płótno,
78,5 x 98 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p.d.: `S.Krzyształowski 976`
na odwrocie naklejka z aukcji dzieł sztuki na rzecz NSZZ Solidarność w krakowskim Pałacu Sztuki 5-6 XII 1980

Czerwona smuga, 1976 r.

olej/płótno,
80 x 100 cm
sygn. i dat. l.d.: `S.Krzyształowski 976`
na odwrocie naklejka BWA Kraków

PORTRET KOBIETY, 1931

Olej, płótno; 80 x 60 cm
Sygnatura w lewym dolnym częściowo zamalowana - wyra¼nie czytelna w świetle podczerwonym. Z tyłu napis na listwie ramy Krzyształowski
Nalepka papierowa na odwrocie ze stemplem 5(5?)5 i napisem odręcznym Wrzos.

W sadzie, 1954 r.

olej/płótno, 70 x 89 cm
sygnowany i datowany p. d.: `S. Krzyształowski | 954`

Pejzaż, 1980

olej, płótno, 79,5 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l.d.: S. Krzyształowski / 980.

Widok na kopiec

olej na płótnie, wym.: 59 x 78,
sygn. l.d.: St. Krzyształowski 1948

PODHALE, 1980

Olej, płótno; 80 x 100 cm
Sygnowany l. d.: SKrzyształowski 980
Na odwrocie nalepka Biura Wystaw Artystycznych, Kraków, Pl. Szczepański 3a:
Okręg: Kraków nr leg 1348 Autor Krzyształowski Format 100 x 80 Technika olej
Cena 3500 Tytuł dzieła i data wyk. pracy Podhale 1980

Zmierzch nad Pirenejami, 1976

olej, płótno, 95 x 75 cm,
sygn. i dat. l.d.: S. Krzyształowski 976

Zmierzch nad Pirenejami, 1976

olej, płótno, 95 x 75 cm,

Pejzaż, 1980

sygn. l.d.: S. Krzyształowski / 980.

Transmisja, 1961

technika własna, collage, olej, sklejka, 100 x 77 cm;
sygn. u dołu: Krzyształowski / 961;
na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z nazwiskiem autora, tytułem oraz techniką (olej)

liczba obiektów: 69