1 zł
2 600 000 zł

GROTTGER Artur (1837-1867)

Przesłuchanie Galileusza

olej/płótno, 46 x 36,5 cm

- por. J. Bołoz Antoniewicz, Grottger, Lwów 1910, s. 104, 269, 298

cena wywoławcza: Wykup abonament

GROTTGER Artur (1837-1867)

PORTRET DZIEWCZYNY W WIANKU NA GŁOWIE

ołówek, papier, 36 x 27 cm
sygn. p.d.: AG

GROTTGER Artur (1837-1867)

Pobór z cyklu Polonia, 1863 r.

ołówek, papier, 19 x 15 cm w świetle passe-partout; praca dwustronna

GROTTGER Artur (1837-1867)

Portret Hilarego Siemianowskiego

ołówek/papier, 18 x 14 cm (w świetle passe-partout)

OPINIE:
- potwierdzenie autentyczności przez wnuka Hilarego Siemianowskiego hrabię Żabieńskiego z 1920 r.
- potwierdzenie autentyczności przez prof. Feliksa Koperę

GROTTGER Artur (1837-1867)

Wojna (W dolinie łez).

Warszawa 1898. Nakł. redakcyi "Wędrowca".
11 plansz z patriotycznymi obrazami Grottgera;
51 x 37 cm, ozdobna teka wydawnicza, z wytłoczonym na licu fragmentem obrazu "Pójdź w dolinę łez" otoczonym florystyczną bordiurą. Każdy obraz szeroko opisany w części tekstowej. Stan: nieznaczne przetarcia i zaplamienia teki, stan plansz i kartonów idealny.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Warszawa II

Nieznany cykl Artura Grottgera Warszawa II.
Lwów - Warszawa 1926 - Książnica "Atlas".
32 x 27 cm, oprawa wydawnicza, teka kartonowa, 35 str. opis cyklu autorstwa Mieczysława Tretera wraz z ilustracjami cyklu "Warszawa I", 7 prac wykonanych w technice heliograwiury z wyraźnym odciskiem płyty graficznej.
25 x 20 cm. Stan zach. teka naderwana, podklejona taśmą papierową bez szkody dla oprawy, stan grafik idealny, oryginalne bibuły.

GROTTGER Artur (1837-1867)

ALBUM GROTTGERA IV WIECZORY ZIMOWE

Wiedeń, wyd. Franciszek Bondy, 1892.
Teka 36 x 51 cm, zawiera plansze - 29 litografii (brak Matki Boskiej Bolesnej) oraz stronę tytułową i arkusz ze wstępem autorstwa Alfreda Szczepańskiego
Obwoluta wystrzępiona, zaplamienia papieru

GROTTGER Artur (1837-1867)

Napad Szwedów - Śledziejowice, 1854

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 40 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Arthur Grottger
Lit.: Jan Bołoz Antoniewicz, Grottger, Lwów 1910, s. 56, poz. 42

GROTTGER Artur (1837-1867)

CYKLE, album reprodukcji rysunków kredką:

Warszawa [I], 1861, 7 plansz;
Polonia (1863), 1863, 9 plansz;
Lituania (1863), 1864-1866,
6 plansz;
Wojna, 1866-1867, 12 plansz
(właczono dodatkowo, jako pierwszą planszę, reprod. rysunku Alegoria wojny z 1866 r.)

GROTTGER Artur (1837-1867)

Pejzaż ze skałami i lasem, 1860

ołówek, papier; 20 x 26,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: 18AG60

GROTTGER Artur (1837-1867)

Portret młodej kobiety, ok. 1860

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
25,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: AG (monogramem wiązanym);
z prawej strony dwa znaczne rozerwania arkusza papieru

GROTTGER Artur (1837-1867)

Cykle I-IV: Warszawa - Polonia - Lituania - Wojna

Lwow [1911]. Księgarnia H. Altenberga.
Razem wydawniczo zebrane cztery powstańcze cykle rysunkowe Grottgera, łącznie 34 ryciny. Każdy cykl w kartonowej ozdobnej oprawie broszurowej, przewiązany sznurkiem, całość teki w oryginalnej, ozdobnej, płóciennej oprawie wydawniczej.
Niewielkie zaplamienia i przetarcia, poza tym stan bardzo dobry.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Pościg, 1892 r.

heliograwiura / papier, 25 x 21 cm, sygn.
darczyńca anonimowy

GROTTGER Artur (1837-1867)

Lirnik i chłopcy, ok. 1852

Ołówek, papier; owal: 16,5 x 12,2 cm; nie sygn. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności sporządzone w 1946 przez dra Kazimierza Buczkowskiego, kustosza Muzeum Narodowego w Krakowie. Praca, oprawiona w XIX-wieczne pp, pochodzi ze zbioru rodziny Konopków, powstała w latach 1852-1854, kiedy artysta przebywał w ich dworze w podkrakowskich Mogilanach.

GROTTGER Artur (1837-1867)

ołówek, papier; 20 x 26,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: 18AG60

GROTTGER Artur (1837-1867)

Lirnik i chłopcy, ok. 1852

Ołówek, papier; owal: 16,5 x 12,2 cm;
nie sygn. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności sporządzone w 1946 przez dra Kazimierza Buczkowskiego, kustosza Muzeum Narodowego w Krakowie. Praca, oprawiona w XIX-wieczne pp, pochodzi ze zbioru rodziny Konopków, powstała w latach 1852-1854, kiedy artysta przebywał w ich dworze w podkrakowskich Mogilanach.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Scena ze spalenia dworu, 1854

akwarela, tektura; 26 x 33,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: Grottger 854

GROTTGER Artur (1837-1867)

Dzieciątko błogosławiące

sygn. p.d.
ołówek, papier
19x11.5 cm (w świetle passe-partout)

GROTTGER Artur (1837-1867)

Gra w mariasza

akwarela/papier, 17 x 23,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: `AG`
na odwrociu orzeczenie o autentyczności z dn. 26.VI.1946 r., podpisane przez dr Kazimierza Buczkowskiego i prof. dr Feliksa Koperę

Estymacja: 35 000 - 50 000 zł

GROTTGER Artur (1837-1867)

Pochód na Sybir, 1870

Litografia;
wym. komp.: 274 x 458 mm;
sygn. pł. l.d.: A. Grottger rys. Pod kompozycją tytuł;
obcięty napis informujący, że odbitka była premią TPSP w Krakowie za rok 1870. Oryginał pracy (kredka, karton; 1866) znajduje się w zbiorach MN w Poznaniu.

liczba obiektów: 90