1 zł
2 600 000 zł

CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)

Szary dzień, 1904-1905

olej, tektura,
25.5 x 35.4 cm
sygnowany p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
na odwrocie kilka napisów: - farbą: 299; - zieloną kredką: 366.A; - ołówkiem: Szary dzień | St. Czajkowskiego oraz 27 x 36. Ponadto trzy nalepki: 1. nalepka wystawowa, drukowana, widoczna częściowo (zaklejona następną) z czytelnym fragmentem napisu: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie 1905 r.; 2. nalepka naklejona na poprzednią z tekstem napisanym atramentem: Na wystawę doroczną 1905 | Stanisław Czajkowski | Szary dzień | cena 30 rs.; 3. Nalepka z wystawy w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskiem z datą 15.XII.1905 i tytułem obrazu Szary dzień.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zaprzęg przed chałupą

olej, płótno, 75 x 135 cm; sygn. p.d.: Stanisław Czajkowski

olej, tektura, 20 x 27 cm;
sygn. l.d.: ST. CZAJKOWSKI / 1953. Na odwrocie napis: "Drzewa w Kaliszanach" II / 1953 oraz nr inwentarza: St.Cz. / inw. 240

KAPLICA PRZY KOŚCIELE, 1904

olej, tektura,
45 x 35.5 cm
sygnowany p.d.: KOCHANEMU WITOLDOWI | 1904. STANISŁAW CZAJKOWSKI
Na odwrocie napis ołówkiem: "Ogrojec" | St. Czajkowski; poniżej: Wny Pan Witold Noskowski | Wolska 28. Nalepka wystawy z 1905 r. w krakowskim TPSP z tytułem obrazu "Ogrojec", datą 1905 oraz ceną równą 100 K.

Pejzaż z rzeką

olej, tektura, wym.: 20,5 x 24,5 cm
sygn. l.d.: St. Czajkowski 1953

Dom rybaka w Kazimierzu

olej, tektura, 28,5 x 39,5 cm sygn. l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
Na odwrocie napisy wtórne tytuł obrazu i data ok. 1948 oraz nr inwentaryzacyjny spuścizny artysty: St. Cz. / inw. 213

KOŚCIÓŁEK DREWNIANY NA ŚLĄSKU

Olej, płótno; 54 x 88,5 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: ST. CZAJKOWSKI
Na odwrocie nalepka: "Obraz Stanisława Czajkowskiego p.t.
Kościółek drewniany na Śląsku |
technika olej nr katalogu 710 brał udział w Wystawie Pośmiertnej |
Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981";
poniżej pieczęć: "CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH |
Pl. Małachowskiego 3 | 00-916 Warszawa |
Tel. 27-69-18 | (podpis nieczytelny)";
w dwóch narożach blejtramu napis czarną farbą olejną:
"St. Cz. | inw. 295"

Staw - Pejzaż z Holandii, 1916

olej, sklejka,
38 x 45 cm
Na odwrocie napisy: ZUID AM ZEE; 174 [..]; w 61: Kat.117. Ponadto dwie nalepki z tekstem rękopiśmiennym: - 1. Staw | VI; - 2. STANISŁAW CZAJKOWSKI | "Staw" | 37,5 x 44,5, ol. deska | Wystawa w Muzeum w Sandomierzu, 1958 | Wystawa w Muzeum w Radomiu, 1958| 174 [..]

Kościół Św. Katarzyny

autolitografia barwna, kompozycja: 300 x 400 mm. Graf. z teki: Kraków 1911.

Kościół Św.Katarzyny (1911)

sygnowany, datowany na kamieniu p.d.
litografia barwna
wymiary: 29.2x39 (w świetle passe-partout)

Koncert Chopina

olej, płótno, 37,5 x 45 cm; sygn. l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1945. 3. XI
Na odwrocie na płótnie i krośnie napis: St. Cz. / inw. 162

Bodjaki w słońcu, przed 1914

olej, deska,
21.2 x 28 cm
Na odwrocie autorski napis i sygnatura: Bodjaki w słońcu | St Czajkowski; obok atramentem: Własność: | Inż.A. Wojtan | Lwów | Na Bajkach 28

Dorożka

olej, tektura, 24,5 x 33 cm; sygn. l. d.: St. Czajkowski / 1937
por.: Stanisław Czajkowski. Katalog wystawy podróżnej, Łaziska Górne 2001, poz. kat. 7

WIEJSKI KOŚCIÓŁEK ("KOSCIÓŁEK W LESIE"), 1933

olej na tekturze, 21,5 x 23,9 cm, sygnowany l.d. "Stanisław Czajkowski", ołówkiem z tyłu "Stanisław Czajkowski 1933 Kościółek w lesie", z tyłu także kwit z Desy warszawskiej 1971

"OGRÓJEC", 1904

olej na tekturze, 45 x 35 cm, sygnowany p.d. "Kochanemu Witoldowi 1904 Stanisław Czajkowski", na odwrocie kartka z wystawy TPSP w Krakowie 1905 oraz napis "Wny Pan Witold Noskowski Wolska 28"

PEJZAŻ, 1947

olej na tekturze, 21 x 25,5 cm, sygnowany l.d.: "Stanisław Czajkowski 1947", na odwrocie: "Z ziemi lubelskiej I 1947" oraz "St. Cz. inw. 229"
Lekka impresja pejzażowa.

Stara aleja

olej, płótno, 47 x 65 cm.

SCENA W HALACH MIROWSKICH

AKWARELA
wymiary: 30x41
SYGNOWANY

ALEJA POŚRÓD DĘBÓW

Akwarela, papier, 32,6 x 47,7 cm
Sygnowany brązową akwarelą l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
Na odwrocie ołówkiem numer inw.: "St. Cz. /inw. 448" oraz "A - 37 kat. 47"

STARY DWÓR, 1909 r.

Olej, płótno, 60 x 80 cm
Sygnowany brunatnym olejem p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI | 1909

liczba obiektów: 418