1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny

olej, płótno naklejone na tekturę; 34,5 x 28 cm;
sygn. p. g.: Jacek Malczewski

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium postaci

olej, płótno naklejone na deskę, 14,5x32 cm
sygn.l.d.: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z aniołem na tle łąki, 1910

olej, tektura, 100x70 cm
sygn. l.d.: J Malczewski/ 1910
na odwrocie orzeczenie Kazimierza Buczkowskiego z dn. 13 listopada 1948 roku oraz na blejtramie następujące nalepki:
z Wystawy z r. 1911 Nr 462.
z Wystawy w Towarzystwie Przyajciół Sztuk Pięknych w Krakowie w r. 1923/4 Nr 11175.
z Wystawy w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie w r. 1939 Nr 1570.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena symboliczna

olej, płótno, wym.: 65 x 36 cm,
sygn. l. d.: J. Malczewski 1906

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Matka Boska i pasterze (szkic)

tusz lawowany, papier, 32,5 x 20 cm, nie sygn.
Na odwrocie pieczątka ze zbiorów Marii Malczewskiej nr 288.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zima - fragment tryptyku

olej/jedwab, 95 x 46 cm

OPIS:
Praca wchodziła w skład tryptyku ilustrującego pory roku: Lato, Jesień i Zimę.

OPINIE:
praca posiada opinię Stefanii Krzysztofowicz - Kozakowskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta i fauny, lata 1908-1910

olej, tektura, 59,5 × 71,5 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: J. Malczewski
na odwrocie stempel "MARQUE DE FABRIQUE/AL." i nr "20"
Wystawiany i reprodukowany:
B.Igielska, J. Rybkiewicz, Jacek Malczewski 1854-1929, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie Szczecin, 1999, il. 26.
Obraz posiada ekspertyzę Agnieszki Ławniczakowej.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Śpiąca Maria Malczewska

ołówek, papier; 16 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: ..... 88.- (ołówkiem);
Na odwrocie okrągły stempel: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Miasteczko

kredka, papier; 17,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J Malczewski (ołówkiem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przy studni w ogrodzie

olej, deska mahoniowa; 40 x 32 cm;
sygn. l. d.: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

POWOZOWNIA, ok. 1895

Akwarela, papier; 39,5 x 17,5 cm
Sygnowany l.g.: Jacek Malczewski
Por.: Jacek Malczewski w zbiorach Lwowskiej Galerii Obrazów, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 2002, s. 103, il. 4a; St. Kozakowska, B. Małkiewicz, Malarstwo polskie od ok. 1890 do 1945 r., Muzeum Narodowe Kraków, 1997, poz 720, Podwórze, ok. 1902, nr. inw. MNKIIb1849

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dziecko z klockami, 1916

ołówek, papier; 22 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JMalczewski 1916 (ołówkiem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Praca dwustronna

na licu: głowa artysty w fantazyjnym nakryciu, na odwrocie: autoportret, postać stojąca, szkic kobiety, szkic autoportretu;
kredka, papier; 22 x 28,5 cm (w świetle oprawy)

Lit.: Jacek Malczewski. Rysunki [...] Katalog wystawy, opr. tekstu A. Konopacki, Zabrze 2009, poz. 57, 58

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci i łbów końskich

piórko, tusz, papier; 27,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkice dziecka i postaci; oraz okrągły stempel z napisem: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz nr 11

Lit.: Jacek Malczewski. Rysunki [...] Katalog wystawy, opr. tekstu A. Konopacki, Zabrze 2009, poz. 97

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta z gronostajem, 1904

olej, sklejka; 44 x 53 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Malczewski 1904

praca wycofana przed aukcją

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przydrożna Madonna

olej, płótno; 72,5 x 113 cm
sygn. wzdłuż prawego boku: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny w szarym garniturze, 1921 r.

olej/płótno, 65 x 55,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: `J.Malczewski | 1921`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic olejny - Wróble

olej/płótno, 34,5 x 43 cm
trudno czytelny ślad sygnatury (?) w lewym dolnym rogu

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

THANATOS, 1905

olej na tekturze,
50 x 42 cm,
sygnowany p.d. monogramem "JM" i datowany "1905"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET OFICERA, 1917

Olej, tektura, 99.5 x 68.5 cm
Sygnowany p.d.: J. Malczewski | 1917

liczba obiektów: 1290