1 zł
2 600 000 zł

DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Łomża, 2015

olej, płótno; 30 x 24 cm;
sygn. i dat. u dołu: E. DWURNIK 2015
na odwrocie opis: 2015 / E. DWURNIK / "ŁOMŻA" / NR: IX: 1935 / -5358-

cena wywoławcza: Wykup abonament

Jedwabne, 2015

olej, płótno; 30 x 24 cm;
na odwrocie opis: 2015 / E. DWURNIK / "JEDWABNE" / NR: IX: 1939 / -5361-

Abstrakcja XXV, 2004

olej, płótno; 30 x 30 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: 2004 / E. DWURNIK / XXV 210 / 10/25 / 3213

Gdańsk, 1979

flamaster, papier; 35,8 x 49,6 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: E.D / Gdańsk / E. Dwurnik 79 (sygnatura częściowo zasłonięta);
u dołu napis: CYKL: PLENERY 70

Pieśń rewolucyjna, 1972

akryl, olej, płótno
146 x 114 cm
sygn. i dat. p. g.: E.DWURNIK 72.
opisany l. d.: >>PIEŚŃ REWOLUCYJNA<< 1972 / CYKL: XV "Sportowcy", l. g.: 19., p. d.: 221
na odwrocie: SPORTOWCY / XV 19. / E.DWURNIK / 1972 / PIEŚŃ REWOLUCYJNA / 221
oraz nalepki z wystaw:
Galeria Zachęta, Galeria 72 w Chełmie, BWA Olsztyn, BWA Słupsk, Gallery HIPP,
BWA Wałbrzych, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, BWA Rzeszów, BWA Płock,
Galeria Sztuki BWA w Sopocie, BWA Opole, BWA Białystok, Galeria Ślad Ełckiego
Centrum Kultury BWA Łódź, Galeria Nowa Poznań, Galeria Arkady BWA Kraków

Wystawa Sztuki współczesnej, Galeria 72, Muzeum Chełm, 1974
BWA Wałbrzych, 1975
Wystawa malarstwa Edwarda Dwurnika, Galeria Nowa, Poznań, 1977
Gallery HIPP, Malmö, 1978
Ośrodek Propagandy Sztuki, BWA Łódź, 1978
Arsenał, BWA Białystok, 1979
BWA Olsztyn, 1981
Wystawa Malarstwa Edwarda Dwurnika, BWA Płock, 1982
Galeria Nowa Brama, BWA Słupsk, 1985
BWA Rzeszów - Krosno 1985
Galeria Sztuki BWA, Sopot, 1987
Galeria Sztuki Współczesnej BWA, BWA Opole, 1985/ 1986
Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy. Galeria Zachęta, Warszawa, 2001
Muzeum Warmii i Mazur, Olsztyn, 2003

Krakowskie Przedmieście, 2006 r.

akryl / sklejka, 80 x 35 cm, sygn.

Obraz nr: 343, 2015

olej, płótno;
30 x 80 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: 2015 / E. DWURNIK / "OBRAZ NR: 343"-/ NR: XXV -343 - / =5239=

Rypin, 2015

olej, płótno; 30 x 24 cm;
sygn. i dat. u dołu: 2015 E. DWURNIK
na odwrocie opis

Brodnica, 2015

olej, płótno; 30 x 24 cm;
na odwrocie opis

ŚLUB, 1973

akryl, olej, płótno
114 x 147 cm
napis l.d.: 44. >>ŚLUB<<
na odwrocie na płótnie napis: XV [w kółku] 44. | 1-2. V. 73
nalepki: 1. Studio Teatr Galeria z datą wystawy: 16 XII 74 - 1 I 75;
2. informacyjna z danymi obrazu; 3. Biuro Wystaw Artystycznych w Słupsku

Obraz wystawiany i reprodukowany w:
- Układ przestrzenny Dwurnik-Kalina, Galeria Teatru Studio oraz Janusz i Maria Boguccy zapraszają do obejrzenia układu przestrzennego Dwurnik-Kalina, Teatr Studio, Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, XII - I 1975, plakat: l.d. fragment obrazu z tytułem i numerem;
- Edward Dwurnik Sportowcy 1972-1992, Warszawa 2011, poz. 44, s. 131, il. barwna.

SOPOT, 1989

olej, płótno
95 x 95 cm
sygn. p.d.: SOPOT 1989 | E. DWURNIK
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: 1989 | E. DWURNIK | NR: IX-394 SOPOT [w ramce] | 1355 [w ramce]

Obraz skatalogowany:
- Dwurnik, Spis cykli malarskich, opracowanie Pola Dwurnik, wyd. Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, poz. 394 (Cykl IX Podróże autostopem).

PRZEMYŚL, 2007

olej, płótno
100 x 73 cm
sygn. p.d.: 2007 | PRZEMYŚL E. DWURNIK
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: 2007 | E. DWURNIK | "PRZEMYŚL" | NR : IX [w kółku] - 1364-3758

CZERWONE TULIPANY, 2014

olej, płótno
81 x 65 cm
sygn. p.d.: 2014 E. DWURNIK
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: 2014 | E. DWURNIK | "CZERWONE | TULIPANY" | NR: XXIII [w ramce] - 658 - 5101 [w ramce]

Obrazowi towarzyszy autorski certyfikat.

Wesołych Świat

tusz, papier, wym. 21 x 15 cm,sygn. p.d.: E.D. oraz na górze dopisek: Wesołych Świąt

Augustów

olej na płótnie i płycie
38 x 66 cm

Zamek Królewski

inkografia/papier, 42 x 60 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Dwurnik', l.d.: '41/100'
stan zachowania: bardzo dobry

Klęska urodzaju

inkografia/papier, 34 x 60 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Dwurnik’, l.d.: '30/100'
stan zachowania: dobry, nieznaczne zagniecenia oraz ślady po złożeniu

Sekstet nowoczesny

inkografia/papier, 38 x 60 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Dwurnik', l.d.: '30/100'
stan zachowania: bardzo dobry

Wolne Miasto Gdańsk, 1994 r.

olej/płótno, 120 x 190,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1994 | E.DWURNIK'
opisany l.d.: 'Wolne MIASTO | GDAŃSK', opisany na odwrociu: '2071 1994. | E.DWURNIK | >>GDAŃSK<< | NR: IX 76.'

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik,Warszawa, Zachęta 2001 (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy" 08.09.2001 - 07.10.2001), Cykl IX poz. 2071

Wiosna poetów, 2008

olej, płótno, 120 x 280 cm
sygn. i dat. p.d.: WIOSNA POETÓW / E. DWURNIK / 2008
opisany na odwrocie: 2008/ E.DWURNIK/ PL. ZAMKOWY/ WIOSNA POETÓW/ NR. XI-472-4032

liczba obiektów: 1062