1 zł
2 600 000 zł

MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Św. Katarzyna - szkic do kartonu

węgiel, papier; 47,5 x 30 cm (w świetle passe-partout);
opisany l. d.: witr. Fryb. Męczennicy s. Catharina;
św. Katarzyna (szkic do kartonu witraża męczennicy w katedrze św. Mikołaja w Fryburgu);
obraz pochodzi ze spuścizny po artyście.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Studium do dekoracji kaplicy

węgiel, papier; 57 x 43,5 cm (w świetle passe-partout);
opisany p. d.: Kahlenberg;
na odwrocie: nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie;
studium do dekoracji kaplicy na Kahlenbergu pod Wiedniem;
stan: wzdłuż dolnej partii zarysu głowy widoczne rozdarcie papieru;

AKT KOBIETY - OGIEŃ, 1906

Studium do obrazu Poskromienia żywiołów
węgiel, papier żeberkowy z monogramem "Ingres 1862"
48 x 31,2 cm (wymiar w świetle passe-partout: 45,5 x 30 cm)
napis obcą ręką l.d.: Izb hand przemysł Obraz | Kraków J. M.

PORTRET KOBIETY

Węgiel, karton; 62 x 47 cm
Sygnowany p.g.: Józef Mehoffer

URWANY KOŃ (HELCIA TATARÓWNA), 1904

Litografia, papier, 36 x 26 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem p.d.: Józef Mehoffer

Zakonnik

węgiel, papier żeberkowy; 47 x 29 cm;
sygn. l. d.: Józ Mehoffer; praca przed konserwacją.

Portret aktora

olej, płótno; 62,5 x 68,5 cm;
obraz po konserwacji (uzupełnione fragmenty płótna przy krawędziach obrazu)

Hymen, 1913

Akwaforta, sucha igła, papier żeberkowy z filigranem; wym. komp.: 315 x 235 mm; plansza: 415 x 285 mm; pod kompozycją dedykacja autorska z 4 XII 1927 i podpis Józef Mehoffer. Praca, po konserwacji, znana też jako "Podszepty, namowa". Rzadkie.

Loterya na urządzenie Domu Matejki, 1899

Chromolitografia, wym.: 660 x 930 mm; nie sygn.; plakat, stylistycznie tkwiący w formie tradycyjnego afisza, wykonany został w zakładzie Aureliusza Pruszyńskiego.

Projekt witraża

ołówek, papier; 16,5 x 7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Józ Mehoffer.

Chłopiec - projekt witraża

węgiel/papier, 46,5 x 28,5 cm w świetle oprawy
na odwrociu opis autorski: Witr. S. Nicolai de Flue
załączone potwierdzenie

Chłopiec - projekt polichromii do skarbca wawelskiego

węgiel/papier, 47,5 x 30,5 cm w świetle oprawy
u dołu napis ołówkiem: Skarbiec Wawelski / Chłopiec
na odwrociu opis autorski: Wawel Skarbiec
załączone potwierdzenie

Matka Boska z Dzieciątkiem

akwarela, ołówek, papier; 50 x 37,5 cm;
sygn. l. d.: Józef Mehoffer.

Projekt ołtarza Matki Boskiej i dekoracji ściennej Źródło życia do kościoła w Turku

ołówek, papier; 28,5 x 18,5 cm (wymiar każdej kompozycji w świetle passe-partout);
obie prace sygn. p. d.: Józef Mehoffer;
na odwrocie oprawy:
-) nalepka: 33038 (numer stemplem), Józef Mehoffer (stempel) / Ołtarz 1933 / oł. / 538 (napis piórem i długopisem);
-) nalepka: 33098 (nr stemplem), Józef Mehoffer (stempel) / Żródło życia / oł. / 539 (napis piórem i długopisem); -) nalepka z opisem: Józef Mehoffer / Ołtarz / Źródło życia / (szczegóły polichromii / wł. autora / kościoła w Turku).

Przed balem

akwarela, kredka/papier naklejony na płótno, 64 x 49 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'Józef Mehoffer'

- kolekcja prywatna, Wiedeń

Wznosi różę, z cyklu Tancerka-Guerrero, 1905-07 r.

miękki werniks/papier, 23,5 x 17 cm
sygnowany i dedykowany ołówkiem p.d.: 'Józef Mehoffer | ze serdecznemi życzeniami | imieninowemi J 3/4 922 r.'

Jankówka, około około 1910 r.

olej/deska, 26,5 x 36 cm
sygnowany l.d.: 'J.Mehoffer'
na odwrociu papierowa nalepka TPSP w Krakowie oraz ślady drugiej nalepki z datą nadesłania obrazu '1/I 1910 (?)'

Św. Katarzyna - szkic do kartonu witraża Męczennicy w Katedrze św. Mikołaja w Fryburgu

węgiel/papier, 49 x 31 cm
opisany u dołu: witr. Fryb. Męczennicy / s. Catharina
załączone potwierdzenie autorstwa

Mężczyzna w stroju samuraja

sygn. śr.d.
ołówek, papier
21x34 cm

Wiosna w mieście

olej, płótno, 53 x 69 cm
sygn. u dołu: Józef Mehoffer
na krośnie nalepka wystawowa: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie/SALON 1938/Nr 111/Autor: Mehoffer Józef/Adres: Kraków/Dzieło: Wiosna w mieście
Wystawiany i opisywany:
Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Salon 1938, od 15 czerwca do 31 sierpnia, s. 11, poz. 111 [wiosna w mieście, olejny; bez wymiarów]
Do obrazu dołączona opinia Anny Tyczyńskiej z 2017 r.

liczba obiektów: 431