1 zł
2 600 000 zł

BERDYSZAK Jan (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Miejsce rezerwowane - Brahmanda, 1973/74

akryl, płótno naklejone na deskę
65,5x73 cm
sygnowany na odwrocie: "JAN | BER | DYSZ | AK | 1973-74 | AKRYL | Miejsce rezerwowane | - Brahmanda"

cena wywoławcza: Wykup abonament

Koła podwójne żółto-czerwone, 1969

tempera, karton
71x47 cm
sygnowany l.d. "JAN | BER | DYSZ | AK | 1969", na odwrocie: "Koło podwójne | żółto czerwone | 1969"

Belka krzyża utraconej transcendencji, 1980-82 r.

akryl/deska, 17 x 184 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'BELKA KRZYŻA | UTRACONEJ TRANSCENDENCJI |1980 - 82 | POUTRE DE LA | TRANSCENDANCE REUITE | 1980 - 82 | 17 x 184 cm | JAN | BER | DYSZ | AK | AKRYLIK | werniks końcowy żywiczny | | JAN | BER | DYSZ | AK |'

Après passe-par-tout (organique), 2005 r.

technika własna/papier, 90 x 53 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 2005 Après passe-par-tout (organique) 20/25'

Transcendentalny, 1979-1980

technika własna, akryl, deska pokryta gruntowanym płótnem; 32 x 58,5 cm (nieregularny kształt);
sygn., dat. i opisana na odwrocie: JAN / BER /DYSZ / AK / 1979-80 TRANSCENDENTALNY / 11MAD / 32 x 57,5 cm AKRYL.

Z cyklu Projekt wyobrażeń, 1988 r.

technika własna/papier, 64 x 82 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'JAN | BER | DYSZ | AK |1988', opisany l.d.: '25/26 stan tego obrazu'

Z cyklu Szkice, 1970 r.

akwarela/papier, 41,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany wśród kompozycji: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1970'

Kartka ze szkicownika 1962 rok

technika gwasz, akwarela, 29 x 21 cm

Jednoczesne passe-par-tout II, 1995

akryl, płótno naklejone na płytę; 52 x 123 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrociu: JAN / BER / DYSZ / AK / 1995 / AKRYL / JEDNOCZESNE PASSE - PAR - TOUT II. 52 x 123

Rysowanie III, 1971

pastel japoński, karton; 66 x 44 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1971 / RYSOWANIE III /
pastel japoński; autorska oprawa.

Requiem I, 1966

olej, papier; 64,5x47 cm
sygnowany l.d.: "I | 19 | 66 | JAN | BER | DYSZ | AK"

Après Passe-par-tout, 2007

akryl, papier; 19,5x31 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "JAN | BER | DYSZ | AK | 2007", opisany na odwrocie: " JAN | BER | DYSZ | AK | 2007 | akryl | Après passe-par-tout"

Projekt wyobrażeń, 1980

gwasz, papier; 29 x 22 cm;
sygnowany l.d.: "JAN | BER | DYSZ | AK | 1980", opisany na odwrocie: "PROJEKT | WYOBRAŻEŃ | 1980"

Koła wielobarwne, 1962

gwasz, olej, papier; 40,5 x 20,8 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962

Koła podwójne, 1962

gwasz, karton; 57 x 24,5 cm (wymiar w oprawie: 71 x 39 cm);
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962.

Kompozycja kół, 1962

gwasz, karton; 50 x 21 cm (wymiar w oprawie: 72,5 x 44 cm);

In silence (1975)

sygn. dat. śr.d.
akryl, papier
55x67 cm

Narożne passe-par-tout, 1994 r.

akryl/płótno naklejone na płytę, 232 x 125 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'NAROŻNE | PASSE | PAR - | - TOUT | AKRYL | JAN | BER | DYSZ | AK | 1944 | 232 x 125'
obok rysunek poglądowy stanowiący wskazówkę montażową

Kompozycja, 1960 r.

olej/płótno, papier, 70 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'X.1960 J. BERDYSZ'

Bez tytułu, 1987

akryl, karton; 54 x 99 cm (w świetle oprawy)
sygnowany: l.g.: "1987 | JAN |BER |DYSZ | AK"

liczba obiektów: 417