1 zł
2 600 000 zł

CHROMY Bronisław (1925 Leńcze - 2017 Kraków)

Nietoperz

brąz, wys. 35 cm, szer. 54 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Fryderyk Chopin

brąz i kamień
wys. 74 cm, szer. 80 cm

Wiewiórka

brąz patynowany, kamień, wys. 39 cm

Charty

brąz, zielona patyna; wymiary: 1/ 12 x 5,8 x 23,5 cm; 2/ 20,2 x 5,2 x 15,4 cm;
3/ 20,7 x 4,5 x 22,7 cm.
sygn. na spodzie: BCHROMY, Polska, Kraków, k. XX/XXI w.
Trzy figurki chartów afgańskich: leżącego, siedzącego i kroczącego.

Kwiaty

brąz patynowany, kamienie półszlachetne, wys.: 20 cm, szer.: 36 cm

Ptak

brąz patynowany, 56 x 7,5 x 9 cm
sygnowany na dole: 'B.CHROMY'

Mrówka, około 2003 r.

brąz patynowany, kamień naturalny, wys.: 13 cm, szer.: 37 cm
sygnowany: 'B. CHROMY'

Owieczka

brąz patynowany, piaskowiec, wys. 31 cm.

Akwariowe weloniki

brąz patynowany, kamień otoczak, wys. 30 cm.

Welonki

brąz patynowany, wys. 42 cm

Wiewiórka, 2002

brąz, kamień; wys. 54 cm, szer. 35 cm, podstawa 15 cm.

Owca

sygn.
metal, granit
wys. 25 cm

Chart afgański

Brąz patynowany, wys. 35 cm, nie sygnowany.

Konik morski

Brąz patynowany, wys. 42 cm,
sygn. na podstawie: B. Chromy.

Zajączek, lata 70. XX w.

Cynkal, kamienie rzeczne (otoczaki); wym.: 9 x 2 x 2 cm; nie sygn. Rzeźby zwierząt są istotnym motywem w twórczości artysty. Niezwykły kształt rzeźbiarz osiąga raczej przez oddanie urody stworzenia niż jego realnego przedstawienia.

Dochód z licytacji Zajączka zostanie przeznaczony na rzecz "Domu Małego Dziecka" im. Jana Brzechwy w Krakowie.

Obiekt bez ceny wywoławczej.

Anioł, lata 70. XX w.

Cynkal, kamienie rzeczne (otoczaki); wym.: 31 x 18,5 x 4 cm; sygn. na stopie anioła puncą autorską: B. CHROMY.

Para aniołków, lata 70. XX w.

Cynkal, kamienie rzeczne (otoczaki); wym.: 1 (8 x 21 x 5,5 cm), 2 (8 x 11,5 x 4 cm); nie sygn. Prezent pochodzący bezpośrednio od artysty.

Osiołek, lata 70. XX w.

Cynkal, kamienie rzeczne (otoczaki); wym.: 17 x 17 x 7 cm, nie sygn. Rzeźby zwierząt są istotnym motywem w twórczości artysty. Niezwykły kształt rzeźbiarz osiąga raczej przez oddanie urody stworzenia niż jego realnego przedstawienia.

Wiewiórka

brąz patynowany, 33 x 27 x 8 cm

Ptak mazurski

brąz patynowany, 57 x 13 x 12 cm

liczba obiektów: 254