1 zł
2 600 000 zł

MUTER Mela (Mutermilch Maria Melania) (1876 Warszawa - 1967 Paryż)

Matka i dziecko

olej/deska, 100 x 72,5 cm
sygnowany p.d.: 'MUTER'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret A. Hamona

olej, płótno, 100 × 80 cm
sygn. l. g.: MUTER oraz opisany p. g.: A. Hamon

Pejzaż z mostem

olej/płótno (dublowane), 38,5 x 46 cm
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa Maxwell Galleries w San Francisco

Geranium, około 1920 r.

olej/sklejka, 60,5 x 50,5 cm
sygnowany l.g.: 'Muter'
na odwrociu nalepki wystawowe

PORTRET DAMY W WIECZOROWEJ SUKNI, OK. 1930

olej, płótno, 144 x 88 cm
sygn. l.d.: Muter
na odwrocie naklejki galeryjne z Galerie Gmurzynska oraz Galerie Bergera,
oraz naklejki aukcyjne z Domu Aukcyjnego Lempertz

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
aukcja Domu Aukcyjnego Lempertz, 22.05.2012, poz. 219.
Niemcy, Kolonia, Galerie Bergera
Niemcy, Kolonia, Galerie Gmurzynska

MARTWA NATURA Z WINOGRONAMI

olej, płyta, 38 x 46 cm
sygn. l.d.: MUTER

Bretońskie miasteczko

olej/deska, 50 x 61 cm
sygnowany p.d.: 'Muter'

- kolekcja prywatna, Warszawa

BRETONKI / MACIERZYŃSTWO, OK. 1907

olej, płótno, 132 x 113 cm
sygn. na kompozycji "Macierzyństwo" l.d.: Muter

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
aukcja domu aukcyjnego Sotheby's, Londyn 26.11.2013
kolekcja prywatna
po 1960 - zakup od artysty

PORTRET HRABIEGO KÁROLYI, 1928

olej, płótno, 116 x 89 cm
sygn. l.g.: Muter
na odwrocie cztery naklejki z Carnegie Instytut Pittsburgh USA oraz trzy częściowo uszkodzone naklejki z opisem pracy

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
aukcja Domu Aukcyjnego Sotheby's, Londyn, 10 grudzień 2014, poz. 67
kolekcja prywatna
własność hrabiego Mihály Károlyi
zakup od artysty

DZIECI PARYSKIE W PARKU (Les gosses de Paris).

tusz, papier, 20,5 x 24,5 cm
sygn. u dołu pośrodku: Muter.
Na odwrocie rysunku napis atramentem: Les gosses de Paris. (Ten sam napis powtórzony także na "plecach" oprawy).

Kwiaty w wazonie,

olej, deska
46.3 x 31.7 cm
sygn. l. d.

Stara Bretonka, 1904 r.

olej, płótno, 80,5 x 63,5 cm
sygn. p. d.: M.Mutermilchowa/ Concarneau/1904

Mère et enfant

Olej, płyta
153,5 x 117 cm

- Collection Oscar Ghez.
- Musée du Petit Palais, Genève.
- Cédé par le Musée dans les années 1990.
- Vente Artcurial du 2 juillet 2003, lot n° 653.
- Acquis par le collectionneur à la vente précédente.

Fort na wybrzeżu Rodanu (Avignon?)

olej/deska, 69,5 x 73 cm
sygnowany p.d.: 'Muter'
opisany na odwrociu: 'MUTER Mela'; na odwrociu papierowa nalepka domu aukcyjnego Christie's oraz nalepka z tytułem

- dom aukcyjny Christie's, Londyn, czerwiec 2000
- Impressionist and 19th Century Art, Christie's Auction Catalogue, London 22.06.2000, s. 22, lot 44

Dziewczynka z warkoczykami

olej/płyta, 56,3 x 38,3 cm
sygnowany p.g.: 'MUTER'

- Musée du Petit Palais, Genewa
- The Farkash Gallery, Tel Awiw-Jafa
- dom aukcyjny Christie's, Paryż, grudzień 2006
- dom aukcyjny Polswiss Art, Warszawa, październik 2015

MATKA Z SYNEM, 1910

olej, płótno, 65 x 81 cm
sygn. l.g: Muter
na blejtramie nalepka z Galerie Gmurzynska, oraz dwie uszkodzone nalepki i pieczęć Domu Aukcyjnego Lempertz
na odwrocie szkic kompozycji "Adoracja dzieciątka"

Portret mężczyzny

akwarela, gwasz/papier, 32,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'MUTER' i opisany na odwrociu

STAN ZACHOWANIA:
widoczne zagięcie papieru w górnej partii

Place de la Cathedrale (katedra w Carpentras)

olej, płyta, 73 × 60 cm
na odwrocie karteczka z pismem maszynowym: 12664 Mela MUTER/ HB 73 x 60 Place de la cathé-/drale oraz odręcznie długopisem 1924

Wystawiany i reprodukowany:
École de Paris. Artyści żydowscy z Polski w kolekcji Wojciecha Fibaka, kat. wystawy pod red. J. Grabskiego, Pałac Poznańskich w Łodzi, 1998, s. 176, poz. 75

liczba obiektów: 376