1 zł
2 600 000 zł

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kury w koszyku, 1940 r.

olej, płótno, 38,5 × 46 cm
sygn. i dat. l. d.: Jan Cybis. 40.
opisany na odwrocie: Jan Cybis 1940/"Kury w koszyku"

Pochodzenie
Kolekcja rodziny malarza Eustachego Wasilkowskiego (1904-1977)

cena wywoławcza: Wykup abonament

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Stary Sącz, 1957 r.

akwarela, ołówek, papier, 30,5 × 45 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Jan Cybis Stary Sącz 1957

Kolekcja rodziny malarza Eustachego Wasilkowskiego.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

gwasz, papier, 25 × 34 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: J.Cybis
na odwrocie szkice tuszem

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Suffczyn, 1946 r.

akwarela, ołówek/tektura, 26,5 x 32 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Jan Cybis 1946 | Suffczyn'

- Jan Cybis 1897 - 1972, Wystwawa retrospektywna, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, grudzień 1997 - luty 1998

- Jan Cybis 1897 - 1972, Katalog wystawy, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, s. 166 (il.)

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura I

olej, płótno; 81 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis;
Na odwrocie napis na płótnie: Jan Cybis - Martwa natura I - 1972 / ol. pł. 81 x 100; niżej: arkady 766; na krośnie: ARKADY 565, 1972

lit.:T.Dominik,Jan Cybis,Warszawa-Wydawnictwo Arkady-1984, s.138,poz.kat.565

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Most Kolejowy w Warszawie, 1945

węgiel, papier, 29 x 41 cm,
sygn. p.d.: Jan Cybis, 31 maj 1945 r / Most Kolejowy w Warszawie

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura. Naczynia, 1966 r.

olej/płótno, 38,5 x 61 cm
sygnowany p.d.: 'J. Cybis'
odwrocie obrazu pokryte białą farbą; dwukrotnie naniesiony napis: 'J. CYBIS | M.N. NACZYNIA 38 x 61 1966 r. ' pośrodku płótna stempel z napisem odręcznym: 'ZGODA MINISTERSTWA KU LTURY I SZTUKI | - ZEZWALA SIĘ NA WYWÓZ ZA GRANICĘ | CKZ - R/W/4/74' [podpis nieczytelny]; na listwie dolnej napis: '38 x 60'; ponadto szereg napisów farbą na ramie - na listwie bocznej: '- Z. GŁ. Z.P.A.P. - 769/48'; na listwie dolnej: '12F. 61-50. '

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty w zielonym naczyniu, 1948-1962

olej, płótno; 41 x 52 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis
Bibl.: Jerzy Zanoziński, Jan Cybis obrazy, oleje, akwarele, rysunki. Katalog, [katalog wystawy monograficznej w Muzeum Narodowym w Warszawie], Warszawa 1965, s. 24, kat. M. N. 95; Tadeusz Dominik, Jan Cybis, Warszawa 1984, s. 131, kat. poz. 147

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Na łące- Skoki, 1954 r.

olej, płótno, 46 × 62 cm
sygn. l. d.: Jan Cybis
na krośnie napis ołówkiem J. Cybis Na łące - Skoki 1954

CYBIS Jan (1897 - 1972)

KRAJOBRAZ ZIMOWY Z KRZEMIEŃCA, 1939-1940

olej, tektura
36 x 49 cm
sygn. l.d.: Jan Cybis
Na odwrocie napisy ołówkiem: - pośrodku: 1939 - 40; u dołu po prawej: Wołkowicz

CYBIS Jan (1897 - 1972)

KRAJOBRAZ WIOSENNY Z KRZEMIEŃCA, 1943

olej, płótno
35 x 49 cm
sygn. l.d.: Jan Cybis
Na górnej listwie krosna napis ołówkiem: Wiosna 1943 (ostatni)

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Akt, 1957 r.

olej/płótno, 46 x 33 cm
sygnowany p.d.: 'Jan Cybis'
sygnowany i opisany na odwrociu:'JAN CYBIS | 46 x 33 | WARSZAWA | ul. Karowa 14 | AKT (mały) 1957 | kat: M.N.243'

- "Jan Cybis", Muzeum Narodowe w Warszawie, luty - marzec 1965
- Jan Cybis, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Warszawie, [red.] Jerzy Zanoziński, Warszawa 1965, poz. kat. 243

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Pejzaż miejski, 1938

olej, płótno; 60 x 73,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jan Cybis / r 1938;
na blejtramie napisy ołówkiem: 18760 / A 61 800 000

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura z jabłkami

olej, karton; 29 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JCybis;
na odwrocie nalepka z Galerii Grafiki i Plakatu.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kury w koszyku, 1940

olej, płótno, 38,5 x 46,5 cm
sygn. l.d.: Jan Cybis 40 r.
opisany na odwrocie: Jan Cybis 1940 / "Kury w koszyku"

CYBIS Jan (1897 - 1972)

ORŁOWO, 1971

akwarela, ołówek, papier kremowy
15,5 x 23 (w świetle passe-partout)
sygn. tuszem p.d.: J. Cybis
na odwr. oprawy napis: ORŁOWO 1971

CYBIS Jan (1897 - 1972)

PARIS, LA SEINE

sygn. l.d. J. Cybis;
sygn., tyt., i dat. 59 na odwrocie; sygn., tyt., opis. i dat. na odwrocie
olej, płótno
65 x 81 cm.

spuścizna po artyście

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty w wazonie

kredka/papier, 19,5 x 15 cm
sygnowany p.d.: `J.C.`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Wieża zegarowa na Wawelu

kredka/papier, 19,6 x 15 cm
sygnowany p.d.: `JAN | CYBIS`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

gwasz/karton, 33,5 x 25,5 cm
sygnowany l.d.: `J.Cybis`
na odwrociu opisany `Atelier/4 Villa St Jacques` oraz szkic piórkiem

liczba obiektów: 241