1 zł
2 600 000 zł

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechano Faktura, ok. 1960

serigrafia, papier, 51,5 x 51,5 cm
na odwrocie: pieczęc sprzedaży atelier Berlewiego w Wersalu w 1974 r.

cena wywoławcza: Wykup abonament

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portrety i maski

gwasz, papier, 32 x 25,5 cm
projekt okładki książki "Portrety i maski", De Sikkel, Antwerpen, 1937

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety, 1930 r.

kredka, papier, 62 x 46,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: H. Berlewi. 30

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechano-fakturen von Henryk Berlewi. Situationen 60 galerie dokumentation b 1-63, 1963

Wydawnictwo artystyczne; wyd.: Situationen 60 galerie Berlin, 963; wym.: 22 x 22 cm. Katalog składa się z rozkładanej okładki (od strony zewnętrznej fotografie Jürgena Graffa przedstawiające sylwetkę artysty; od wewnątrz opisy); czterostronnicowy opis; trzy składane (dwie jednakowe), trójelementowe plansze z serigrafiami [wym.: 22 x 66 cm] oraz jedna plansza z kompozycją na folii [22 x 22 cm]. Na jed- nej z plansz oł.: Berlewi Machano-fakturen Situationen 60 galerie /63 Frankfurt Mypos Verlag. Stan zachowania bardzo dobry.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Martwa natura z karczochami, 1950 r.

olej/płótno, 46 x 51 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'H.BERLEWI 50'
opisany na krosnach: 'H. BERLEWI 'ARTICHAUX' 1950', na odwrociu papierowa nalepka firmy ramiarskiej z Nicei

- kolekcja prywatna, Francja

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety ze stokrotkami, 1952 r.

olej/płótno, 66 x 50 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'H. Berlewi 52'

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Wesele żydowskie

olej, płótno, 60 × 92 cm
sygn. p. d.: H. BERLEWI 21/52

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety

pastel na podrysowaniu ołówkiem, papier brązowy;
48,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Berlewi.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Kompozycja abstrakcyjna, ok. 1920-1930

ołówek, papier, 26,5 x 20 cm
na odwrocie stempel aukcji prac Berlewiego w Wersalu (1974)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

MECHANOFAKTURA, lata 60. XX w.

szablon, papier jasnobeżowy
41,9 x 29,8 cm
sygn. flamastrem p.d.: H. BERLEWI
sygn. oł. na odwrocie śr.: H Berlewi
niżej pieczątka owalna z napisem śr.: ATELIER | BERLEWI, w otoku: Étude CHAPELLE PERRIN FROMANTIN VERSAILLES, l.g. nieczytelna pieczątka prostokątna

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechano-fakturen, 1963

"Mechano-fakturen von Henryk Berlewi. Situationen 60 galerie dokumentation b 1-63", Berlin 1963; wydawnictwo artystyczne; wym.: 22 x 22 cm; dwie składane, trójelementowe plansze z serigrafiami [wym.: 22 x 66 cm] oraz jedna plansza z kompozycją na folii [22 x 22 cm]. Stan bardzo dobry.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922 r.

litografia, papier, 61 x 50 cm
sygn. i dat. na płycie u dołu: H. BERLEWI. 1922.
na odwrocie owalna pieczęć: Etude CHAPELLE PERRIN PROMATIN|VERSAILLES|ATELIER BERLEWI

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

PORTRET MĘŻCZYZNY

Ołówek, papier różowy; 13 x 10 cm
Sygnowany p.d.: H.Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechanofaktura, 1963

mechano-fakturen / von henryk berlewi / situationen 60 galerie / dokumentation b / 1-63
folder składający się z:
trójdzielnej okładki z dodatkową stroną z informacją o artyście oraz bibliografią;
z informacji o mechanofakturze i konstruktywizmie na czerwonej dwudzielnej wkładce
z dwóch, trójdzielnych wkładek z pasami lub kropkami (do wkładki z pasami załączona analogiczna folia)
sitodruk?, papier, folia; 22,5 x 22,5 cm;

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Henryk Berlewi, wystawa retrospektywna, 1964 r.

offset/papier, 61,5 x 50 cm
sygnowany i datowany na kamieniu wśród przedstawienia: 'H.BERLEWI - 1922'
Plakat do pierwszej retrospektywnej wystawy prac Henryka Berlewiego zorganizowanej w 1964 roku w Institut Français de Berlin
stan zachowania: bardzo dobry

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Siedzący Żyd, przed 1939

ołówek, papier; 25 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Berlewi;
na odwrocie drukowana nalepka z tytułem i opisem rysunku

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922

litografia barwna, 62 x 50,5 cm
sygn. p.d. H. BERLEWI 1922

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

MECHANOFAKTURA, 1924/1961

litografi a barwna, papier, 60 x 48,5 cm
sygn. i dat. p.d.: A mon ami VRINAT/ Paris le 9.7.1965/ H.Berlewi 1924-61

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret starszego mężczyzny z profilu, 1912

ołówek, papier; 21 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: Henry Berlewi / … 1912
data p. d.: 1912 (ołówkiem)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Siedzący Żyd

sygn.p.d.
ołówek, papier, 26x16 cm

liczba obiektów: 246