1 zł
2 600 000 zł

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Dama w czerni, 1923 r.

olej/tektura, 73 x 52 cm
sygnowany i datowany l.g.: `O. Boznańska 1923`
na odwrociu atramentem: `Portrait de femme | to be sold | 15.000 fr | Olga Boznańska | Paris | 49 bou;. Montparnasse`, ołówkiem: `Property of | Holmead Phillips; - BOX 11; - 1200`, niebieską kredką: `141`, czarną kredką: `B` [numer pod nalepką].

Na odwrociu siedem papierowych nalepek:
- nalepka paryskiej firmy R. Lérondelle: `R. Lérondelle | EMBALLAGES DE TABLEAUX & OBJETS D`art. | 76, Rue Blanche, 76 - PARIS | Exposition de 19 [w kółku] PITTSBURGH | No 36 | Mme De Boznańska`
- nalepka Carnegie Institute w Pittsburghu: `126 RESERVE THIS PART FOR THE INSTITUTE 19 CASE No 56-5 | CARNEGIE INSTITUTE , PITTSBURGH, U.S.A. | title Portrait de jeune femme | painter Olga de Boznańska | OWNER The painter Paris | ADRESS 49 boul. Montparnasse | ATTACH securely: one label to stretcher, another | to frame`
- nalepka wystawy z roku 1927: `THE BROOKLYN INSTITUTE | OF ARTS AND SCIENCES | BROOKLYN MUSEUM | Easterm Parkway and Washington Avenue | Brooklyn, N. Y. | Artist Olga de Boznańska | Title "A lady in Black" | Owner Holmead Phillips | Adress 117 Prince St. Shippensburg, Pa. | Date February 10. 1927`
- nalepka `JAMES BOURLET & SONS, Ltd. | Fine Art Packers, Frame Makers. | 82639 | 17&18, NASSAU STREET, | MORTIMER STREET, W.1. | Phone MUSEUM 1871`
- nalepka `EXPOSITION d. Londres (?) | Porttier, emballeur | de Tableaux & Objets d`Art | 14. Rue Gaillon - PARIS | Nom Boznańska | No 74`
- dwie nalepki ze stemplem francuskiego urzędu celnego: `DOUANE | Paris | centrale; - DOUANE FRANCAISES | SERVICE | DES | EXPOSITIONS | PARIS`

- Clifford Holmead Phillips, Stany Zjednoczone,
- Aukcja Sztuki Dawnej, Warszawa 6.12.2009, Agra-Artpoz. 94,
- Aukcja Dzieł Sztuki, Warszawa 16.06.2011, DESA Unicum, poz. 24
- 22 Interntional Annual Exhibition of Paintings, Carnegie Institute, Pittsburg, 26.04-17.06.1923
- The Brooklyn Institute, Nowy Jork, 1927
- Londyn ?
- obraz będzie reprodukowany w catalogue raisonné Olgi Boznanskiej opracowywanym przez MNK,
- M. Rostworowska, Portret za mgłą. Opowieść o Oldze Boznańskiej, Warszawa 2003, s. 193,
- Aukcja Sztuki Dawnej, Warszawa 6.12.2009, Agra-Art, poz. 94,
- 12. Aukcja Vicrey`a, Warszawa 8-19.5.1999, Rempex, poz. 6,
- Record of the Carnegie Institute`s International Exhibitions 1896-1996, red. P. H. Falk, Pittsburgh 1998, s. 45

cena wywoławcza: Wykup abonament

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

KWIATY W OKNIE, przed 1890

olej, płótno
30,5 x 20 cm
sygn. l.d.: Olga v Boznańska

Na odwrocie naklejona karta maszynopisu z orzeczeniem dra Kazimierza Buczkowskiego potwierdzającego autorstwo Boznańskiej i datującego obraz na wczesne, monachijskie lata jej twórczości. Orzeczenie, opatrzone pieczątkami imiennymi i podpisem K. Buczkowskiego, wystawione zostało w Krakowie dn. 16 maja 1950 r.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety (Portret Pani z szalem)

olej, tektura; 80 x 61 cm;
sygn. i dat. p. g.: Paris 191[3 lub 4]/ Olga Boznańska
Na odwrocie napisy: niebieską kredką: 138[...]; ołówkiem: Exposé a/ Sidney et/ a Chicago et New York/ C`était sur le/ Bateau Sussex/ torpillé dans/ La Manche;
nalepki: z tekstem kredką i atramentem: No 114/ Boznan[ska]/ [..]090 fr.;
obok napisu okrągły stempel z koroną pośrodku i napisami H.M.C. No 5 M.S.N.;
z napisem atramentem: […] francais/ Melle de BOZNANSKA/ portrait […];
stemple: okrągły - jak na nalepce; okrągły stempel francuskiego urzędu celnego z napisem SERVICE | DES | EXPOSITIONS (pośrodku) oraz DOUANES FRANCAISES PARIS (w otoku);

Praca opisana i reprodukowana:
- [katalog] 98./99. Auktion, B & M, Bolland & Marotz, Auktionenhaus Bremen, 31 X 1998; s. 86, nr kat. 953, tabl. barwna XIV.
- Olga Boznańska (1865-1940) [Katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie 25.10.2014-01.02. 2015], Kraków 214, poz. kat.: III. 74., s. 241

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Martwa natura z białymi różami w błękitnej wazie, ok. 1918

olej, tektura, 26,5x45,5 cm
sygn. p.g.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Lampa naftowa, ok. 1930 r.

olej, tektura
14,5 × 23,5 cm w świetle oprawy
sygn. piórkiem p. d.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret Hélène Istrati

olej na kartonie, 100x70,
sygnowany i datowany 1905 w prawym dolnym rogu

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret Heleny z Mateckich Kurpiel - Łękawskiej, 1900 r.

olej/tektura, 73 x 52 cm
sygnowany i datowany p.d.: `olga boznańska 1900`

rodzina sportretowanej

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret Blanche Mazier

olej na kartonie
sygnowany
75 x 60 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret młodej dziewczyny, 1882

Ołówek, papier; wym. w świetle pp: 41 x 29,5 cm; sygn. p.d.: Olga Boznańska / 12 lipca 1882.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret dziewczynki, przed 1898

pastel, papier; 43 x 32 cm w świetle passe-partout
sygn.u dołu Olga Boznańska

Obraz posiada ekspertyzę dr Piotra Kopszaka specjalisty od twórczości Olgi Boznańskiej.

Estymacja: 80000 - 100000 PLN

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Róże białe i różowe w błękitnej wazie, 1916

olej, tektura; 30 x 47 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u góry: Olga Boznańska | 1916

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Lampa naftowa, ok. 1930

olej, tektura; 14,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Lampa naftowa, ok. 1930

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety, ok. 1920

Olej, sklejka; 68 x 40,5 cm
Sygn. l.g. Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Białe róże

olej/tektura, 54,5 x 47 cm
sygnowany p. d.: `Olga Boznańska`

WYSTAWIANY: wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie z 1960 r.

Estymacja: 70 000 - 100 000 zł

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

DAMA W CZERNI, 1923 R.

olej/tektura,
73 x 52 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Olga Boznańska 1923`

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kwiaty

olej, tektura,
39,5 x 22,2 cm,
sygn. p.d.: Olga Boznańska.
Na odwrocie znajduje się orzeczenie autentyczności napisane odręcznie przez
Kazimierza Buczkowskiego z dnia 25.IV. 1953 oraz naklejka MN w Krakowie z wystawy w 1960 r. nr katalogu 164

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Maki w szklanym wazonie, ok. 1898

olej, tektura,
29,5 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret oficera, ok 1915-20

olej, tektura,
75,5 x 47,5 cm;
sygn. u góry pośrodku: Olga Boznańska
(ołówkiem);

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Autoportret

olej, tektura
56 x 43 cm

liczba obiektów: 145