1 zł
2 600 000 zł

FANGOR Wojciech (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

MARTWA NATURA Z GRUSZKĄ, 1993

olej, płótno, 56 x 66 cm
sygn. l.d.: Fangor
sygn. na odwrocie: FANGOR 1993 22x26" still life with pear
na blejtramie nr inwentarzowy: MASP/ dep. 1683

cena wywoławcza: Wykup abonament

M 5, 1966/2001 r.

serigrafia/papier, 66 x 67 cm
sygnowany i datowany ołówkiem: 'Fangor 1966/2001' oraz opisany l.d: 'M 5 - 4/50'

Bez tytułu (Warszawa), 1945

ołówek, papier; 21 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: Fangor 45.

Orzeł nad Polską

tusz, papier, 40 x 51 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Fangor 57
na odwrocie napis ołówkiem: Orzeł nad Polską/W. Fangor

Kompozycja, 1972

kredka olejna, papier, 51 x 71 cm
sygn. p. d.: Fangor 72

BEZ TYTUŁU, 1960

olej, płótno, 98 x 69 cm
opisany na odwrocie: Józkowi na pamięć lat błękitnych 59-60 Wojtek / FANGOR 1960

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna

AKT, 1995-2017

collage, papier, 163 x 118 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Fangor

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
zakup od artysty
REPRODUKOWANY:
Szydłowski Sz., Fangor. Prace na papierze w kolorze, Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, Warszawa, 2007, s. 295.

SU 13, 1972 r.

olej/płótno, 127 x 127 cm

- Chalette Gallery, Nowy Jork
- Gimpel und Hannover Galerie Zürich, od 1976
- kolekcja instytucjonalna, Polska

Panocek 3, 1977 r.

olej/płótno, 188 x 127 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | 1977 | PANOCEK 3. | 74" x 52"'

- kolekcja Jerzego Sołtana, USA

Plakat filmowy Powrót, 1960

offset, papier, 85 x 58,5 cm
sygn. p.g.: Fangor

Plakat filmowy Popiół i diament, 1974

offset/ papier, 83 x 57,5 cm
sygn. przy prawej krawędzi: Fangor
stan zachowania: bdb -

Plakat filmowy Powrót, 1960

offset/ papier, 85 x 58,5 cm
sygn. p.g.: Fangor
stan zachowania: bdb -

CHOPIN, 1949

olej, płótno, 170 x 120 cm
sygn. p.g.: Fangor

PROWENIENCJA:
Poznań, od 2001 - kolekcja prywatna
Warszawa, kolekcja prywatna
zakup od artysty

SU 38, 1973

olej, płótno, 172 x 117 cm
sygn. i dat na odwrocie: FANGOR SU 38 1973

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
aukcja Domu Aukcyjnego Desa Unicum, 10.12.2015, poz. 13
Dom Aukcyjny Polswiss Art
Warszawa, kolekcja prywatna

PRZESTRZENIE MIĘDZYTWARZOWE, 1975

akwarela, gwasz, papier,
54 x 44 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Fangor 75

COW BY FANGOR, 2005

Forma przestrzenna naturalnych rozmiarów z autorskim projektem sygnatury
żywica epoksydowa polichromowana, farby na bazie kleju syntetycznego, wys. 144, szer. 235 cm

ZIELONE KRZESŁO, 1991 - 2008

olej, płótno, 85 x 120 cm
sygn. p.d.: Fangor 91-08

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
zakup od artysty

Kompozycja abstrakcyjna, 1990/2008 r.

technika mieszana/płótno, 86 x 120,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Fangor 90-08'

- "Wojciech Fangor. Palimpsest", Galeria aTAK, Warszawa, styczeń-luty 2010

- Wojciech Fangor. Palimpsest, katalog wystawy w galerii aTAK, Warszawa 2010

E6, 1965 r.

olej/płótno, 127 x 127 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: 'Fangor | E6 | 1965'

- kolekcja malarza, Stefana Knappa, Londyn (dar artysty)
- kolekcja prywatna, Londyn
- dom aukcyjny Desa Unicum, grudzień 2014

#39, 1963 r.

olej/płótno, 114,5 x 89 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | #39 1963'
opisany na odwrociu na blejtramie: 'JERZY S. | 19 | III | 89'

- kolekcja Jerzego Sołtana (dar od artysty)
- kolekcja prywanta, USA

liczba obiektów: 235