1 zł
2 600 000 zł

MAKOWSKI Zbigniew (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

Peinture informel (?) , Laurka dla Marii Fabickej, 1960 r.

gwasz, tusz/papier, 99 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany wielokrotnie wśród przedstawienia

cena wywoławcza: Wykup abonament

Stary Ogród, 1962 r.

olej/deska, 166,5 x 16 x 5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '16 x 166 | STARY OGRÓD | AN OLD GARDEN | zbigniew Makowski | warszawa 1962'

Remotio, 1970 r.

olej/płótno, 92 x 65 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Remotio 1970'

- "Kunstverein für die Rheinlande und Westfalen", Kunsthalle, Düsseldorf, 1973
- Galeria Jeanne Bucher, Paryż, 1973
- Galeria Alice Pauli, Lozanna, 1973

- katalog wystawy w Kunsthalle, Düsseldorf, 1973 (il.)
- katalog indywidualnej wystawy w galerii Jeanne Bucher, Paryż, 1973, s.nlb. (il.)
- katalog indywidualnej wystawy w galerii Alice Pauli, Lozanna, 1970, s.nlb.

Tu es la profondeur de tous les sommets, 1976

akwarela, gwasz i tusz,papier; 55 x 75 cm w świetle oprawy
sygnowany i datowany p.d. "Zbigniew Makowski fecit | III.1976"; tytuł podany na obrazie

Quod erat in vatis, 1964 r.

akwarela, tusz, gwasz, papier, 30 × 23,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. u dołu: Zbigniew Makowski 1964

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Ter vocata diva triformis, 1973 r.

olej/płótno, 70 x 120 cm
sygnowany w obrębie kompozycji: 'Zbigniew Makowski 1973 | Ter vocata diva triformis'
na odwrociu: 'TER VOCATA | DIVA TRIFORMIS | Zbigniew Makowski | 1973 | 70 x 120'

OPINIE:
- praca posiada certyfikat autentyczności podpisany przez autora
- Galerie Alice Pauli, Lozanna
- kolekcja prywatna, Szwajcaria

Arystoteles - fizyka, 2013 r.

gwasz, ołówek, tusz, papier, 35 x 40 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany l. g.: 'Zbigniew Makowski f.VII · 2013

Exo, 1963 r.

akwarela, tusz/papier, 47 x 64 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'Zbigniew Makowski 1963.'

Bez tytułu, 1972 r.

akwarela, gwasz, tusz/papier, 23,5 x 36 cm
sygnowany i datowany p.śr.: 'Zbigniew Makowski X 1972'

OPINIE:

Locus enim, in quo stas, terra sancta est, 1973 r.

olej/płótno, 46 x 33 cm
sygnowany, datowany i opisany u góry: 'Locus enim, in quo stas, | Zbigniew Makowski • IX • 1973 • Locus enim, in quo stas, terra sancta est'
Na odwrociu dedykacja: 'Dla | Dobrochny | i Jerzego | 1. I 1974 Zbyszek'

- dar od artysty
- kolekcja Dobrochny i Jerzego Olkiewiczów

Martwa natura, 1961

olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. i dat. l. d.: Zbigniew Makowski 1961.
Wczesna praca artysty utrzymana w stylistyce nie zapowiadającej dojrzałą twórczość Zbigniewa Makowskiego.

Ogród zielony z emblematami, 1962

olej, płótno, 60 × 60 cm
sygnowany na odwrocie: "ZBIGNIEW | MAKOWSKI | Paris 62"

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Poznań
- kolekcja prywatna, Warszawa

Zestaw: klocek drzeworytniczy Zbigniewa Makowskiego oraz trzy grafiki z zeszytu artystycznego Phases, 1962 r.

drzeworyt/papier, 20 x 30,2 x 2,2 cm
sygnowany na klocku wśród przedstawienia: 'ZM'
Klocek drzeworytniczy stworzony na potrzeby zeszytów artystycznych Phases, zeszyt nr 8, 1963.
Do zeszytu dołączony jest drzeworyt Zbigniewa Makowskiego, litografia Julio Silva, litografia Corneille.

1) Zbigniew Makowski, "Ten żółty pokój", klocek drzeworytniczy, 20 x 30,2 x 2,2 cm, sygnowany wśród przedstawienia: 'ZM'
2) Zbigniew Makowski, "Ten żółty pokój", drzeworyt/papier czerpany, 20 x 30,2 (zadruk) 26 x 39,5 cm (arkusz), sygnowany wśród przedstawienia: 'ZM'
3) Julio H. Silva, Bez tytułu, litografia/papier, 21,1 x 27,2 cm (zadruk), sygnowany na kamieniu śr.d.: 'J H Silva'
4) Corneille, Bez tytułu, litografia/papier, 21,1 x 27,2 cm (zadruk), sygnowany na kamieniu p.d.: 'Corneille'

ZIELONY LĘK MNIE ZDJĄŁ/ZIELONA I MIECZ PARACELSUSA (PRACA DWUSTRONNA), 2006 r.

tusz, gwasz/papier, 57 x 76 cm
sygnowany tuszem p.d.: ZM.V.2006; tytuł oł.g.: Zielony lęk/ mnie zdjął;
p.g.: Zbigniew Makowski f.IV.2006

- Zbigniew Makowski. Nagroda im. Kazimierza Ostrowskiego 2012 za 2011, XI edycja, Oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku, ZPAP Okręg Gdański, Płocka Galeria Sztuki [kat. wystawy], Gdańsk 2012 (repr. s. 31, 32).
- Polia 10.VI.1946 Wrocław. Księgi artystyczne Zbigniewa Makowskiego, oprac. M. Szafkowska, Muzeum Narodowe we Wrocławiu [publikacja towarzysząca wystawie], Wrocław 2015 (repr. s. 122).

WIECZÓR 28.II.1962 r.

tusz/papier, 35 x 47 cm
sygnowany p.d.: narysowałem to wieczorem 28.II.1963 /Zbigniew Makowski w Warszawie to narysowałem
na odwrocie tytuł: Wieczór 28.II.1962

Postać, 1982 r.

olej/płótno, 44 x 25 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.g.: 'Z · M ·1982 · '
opisany i dedykowany na odwrociu: 'dla Andy | Zbyszek | II · 1998 · | Zbigniew Makowski'

- dar od artysty, 1998

Bez tytułu, 1979 r.

gwasz/papier, 49,7 x 66 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Zbigniew Makowski | Fecit III 1979 | Varsovia'

- dar od artysty, lata 80.

Bez tytułu, 1980 r.

akwarela, tusz/papier, 30,5 x 20,5 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'Zbigniew Makowski fac. IV · 1980 · '
dedykowany p.d.: 'dla Andy · X · 1980 · '

- dar od artysty, 1980

KSIĄŻKA ARTYSTYCZNA, X 1994

zawiera na 21 rozkładówkach rysunki datowane od 1981 do 2011
rysunki w technikach: akwarela, gwasz, tusz pióro, tusze barwne pędzel, szycie sznurkami
okładka z grubej tektury, 35 x 27 cm
napis na I s. okł.: grinder | zbigniew Makowski | X 1994
na II s. okł. wszyte płótno z tytułem, dedykacją i sygnaturą tuszem: Pas Transmisyjny | Transgalaktyczny | (Wille? | Vorstellung?) | dla | Małgorzaty | Kitowskiej. | serdecznie - | Zbigniew Makowski | VIII. 2011. | Warszawa

TUNC ET AVES TUTAE... IV, 1996

olej, akryl, płyta pilśniowa
70 x 50 cm)
sygn. l.g.: Zbigniew Makowski f. .V. 1996. | tunc et aves tutae

Na odwrocie na płycie napis i sygnatura: tunc et aves tutae movere | per aera pennas | Ovidius METAMORPHOSES | XV, 99 | Zbigniew Makowski f. IV. 1996.| (The Great Goddess is the flowing | unity of subterranean and celestial | primordial water).
Na odwrocie na płycie pilśniowej nalepka Galerie Alice Pauli w Lozannie z danymi obrazu.

liczba obiektów: 224