WANIEK Henryk (ur.1942 Oświęcim)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 33 x 48 cm, 2013
KWIAT PANA ZANIECHANY, 1968-1970
Olej, płyta; 122 x 163 cm
Sygnowany i opisany na odwrocie
Wizyta u Anubisa VIII, 2000 r.
olej/płótno, 50 x 61 cm
opisany na odwrociu: `WIZYTA U ANUBISA | VISITING ANUBIS | HENRYK WANIEK | AUG. 2000` w osobnej kolumnie: `NOT TO BE COVERD [sic!] | WITH VERNISCH UNTIL JANUARY 2001 | AFTERWARDS CAN BE | USED STANDARD MATT | OR GLOSSY OIL PAINTING VERNISCH`
- Dom Aukcyjny Agra Art, Warszawa, 08.06.2003
- kolekcja instytucjonalna, Warszawa
Krajobraz do śpiewania XXII, 1998
olej, karton? naklejony na płytę paździerzową;
32,5 x 41 cm;
sygn. i opis na odwrocie: KRAJOBRAZ DO / ŚPIEWANIA XXII/ malowany specjalnie dla / Heleny Bohle-Szackiej / w maju 1998 / Henryk Waniek
Dyptyk: Dusznik i Abendburg, 1986 r.
olej/płyta pilśniowa, 60 x 70 cm (x2)
sygnowany i opisany na odwrociu: `966 HENRYK WANIEK | FEB. 1986 | ABENDBURG` oraz `967 HENRYK WANIEK | MAR 1986 | DUSZNIK`
olej, płyta, 57,5 x 40,5 cm,
sygn. na odwrocie: He/nr/yk Wan/iek / kwiecień 1967.
olej/płótno, 38,5 x 46,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Henryk Waniek | 1989 | Na ziemi`
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
olej/płótno, 38,5 x 46,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Henryk Waniek | 1989 | Na niebie`
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
akryl/płótno,
sygnowany i opisany na odwrociu: `859 | HENRYK WANIEK | SEPT.-OCT/ 1978 | NOSTALGIA`
Estymacja: 14 000 - 16 000 zł
ołówek, papier;
14 x 10,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Henryk Waniek (długopisem)
olej, płyta,
55 x 74 cm;
sygn. i dat. p. d.: henryk waniek 1978 i l. d.: HENRYK WANIEK 1979
olej, płyta,
55 x 74 cm;
olej, płótno, 73 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: HENRYK WANIEK / FEB.1992. / "KOMNATA DWUNASTU KOLUMN"
Śniadanie o północy czyli jeszcze jedna
ostatnia wieczerza, 1994
olej, płótno, płyta, 54,2 x 80,5 cm;
Na odwrocie dwukrotnie sygn.: HENRYK WANIEK oraz OCT 1994 i tytuł
akwarela, papier, 25,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: 863 Henryk Waniek (ołówkiem); l.g.: 863 l.d.: dedykacja z 11.02.1977
olej, płótno,
73 x 100 cm;
olej, płótno,
73 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: HENRYK WANIEK / FEB. 1992. / "KOMNATA DWUNASTU KOLUMN"