1 zł
2 600 000 zł

BOGUSZ Marian (1920-1980)

13/60, 1960 r.

olej, technika własna/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'mbogusz | 13/60'
na odwrociu sygnatura i opis: 'mbogusz | 13/60' oraz wskazówka montażowa

cena wywoławcza: Wykup abonament

BOGUSZ Marian (1920-1980)

W 2, 1960

akwarela, gwasz, tusz, papier; 22 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MBogusz 60, napis l. d.: W2

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Przestrzeń IX, 1977

akryl, aluminium, werniks, 70 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: mbogusz
wystawiany:
Galeria "Awangarda", Wrocław 1977/78; "Galeria 72", Chełm VI-VII 1980;
Marian Bogusz 1920 - 1980, wystawa monograficzna w Muzeum Narodowym w Poznaniu, 1982 (repr. str. 291, nr kat. 336)

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Fuga na blachę i ultramarynę, 1965

blacha, tworzywo sztuczne, 73 x 100 cm,
sygn. na odwrocie: mbogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kręgi (recto/verso), ok. 1970 r.

olej/płyta, 116 x 100 cm
na odwrociu naklejka wystawowa KMPiK "Ruch" Warszawa | Galeria Współczesna z wypisanym artystą, tytułem: 'Kręgi' oraz datą wystawy: 18 III - 11 IV 1971.

- Galeria Współczesna, Warszawa, 18.03-11.04.1971

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Wahadło, 1961

olej, płótno; 100 x 130 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opis: BOGUSZ / MARIAN / 1961 / 100 X 1.30 / "WAHADŁO" / wł prof / Walicki

BOGUSZ Marian (1920-1980)

13/60, 1960 r.

technika własna, olej/płótno, 73 x 100 cm
na odwrociu wskazówka montażowa

BOGUSZ Marian (1920-1980)

WZ, 1960

gwasz, tusz/papier, 22 x 20 cm
dat. p.d. mbogusz 60, l.d.: W2

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja abstrakcyjna, 1975

technika własna, ołówek, kredka/papier, 21 x 21 cm
sygn. i dat. p.d.: mbogusz 75

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1960 r.

monotypia/papier 20 x 23,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany tuszem p.d.: 'MBogusz 1960', opisany l.d.: 'nr.1'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1960 r.

monotypia/papier, 21 x 24 cm (arkusz)
sygnowany i datowany tuszem p.d.: '1960 | mbogusz', opisany l.d.: 'ur.1.'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, około 1959 r.

monotypia/papier, 17 x 21,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'MBogusz'
Praca w folderze wydanym przez Galerie Sztuki Nowoczesnej "Krzywe Koło" Warszawa, lipiec 1959

BOGUSZ Marian (1920-1980)

olej/płyta, 116 x 100 cm
na odwrociu naklejka wystawowa KMPiK "Ruch" Warszawa | Galeria Współczesna z wypisanym artystą, tytułem: `Kręgi` oraz datą wystawy: 18 III - 11 IV 1971.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja 60/4, 1960 r.

technika mieszana/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `60/4 | mbogusz | - Danusi | ofiaruję | mbogusz | 25/III/60`

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Jaworzynka, 1951

gwasz, papier; 31 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jaworzynka/ mbog 51

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Martwa natura ze skrzypcami, 1946

olej, tektura; 47,5 x 56,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: m.bog 46, poniżej dedykacja autorska ?
(nieczytelna) 9.4.I [...] 49.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Rytm na kole, 1970 r.

olej/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BOGUSZ MARIAN 1970`
na odwrociu opis i napis: `SYMPOZJUM W MORAVANACH`

BOGUSZ Marian (1920-1980)

W 2, 1960

akwarela, gwasz, tusz, papier;
22 x 20 cm (w świetle oprawy);

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Erotic 15, 1977 r.

akryl/płyta aluminiowa, 70 x 100 cm
sygnowany opisany na odwrociu: `BOGUSZ MARIAN - WARSZAWA = POLAND | "EROTIK - 15" - 0.70 X 1.00 M | ALUMINIUM`

- New Delhi (potem Chandigar i in.) 1977/78
- Porin, Taidemuseo (potem Haemeenlinna, Helsinki), wrzesień - grudzień 1980 (kat. poz.8)

BOGUSZ Marian (1920-1980)

WZ (1960)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tusz,papier
22x20 cm

liczba obiektów: 181