1 zł
2 600 000 zł

VASARELY Victor (1906 Pécs - 1997 Paryż)

Bez tytułu - op-art

serigrafia, papier, 26,2 x 27 cm w świetle passe-partout, sygn. ołówkiem p.d.: Vasarely

cena wywoławcza: Wykup abonament

Multicolor Spheres, lata 70. XX w.

serigrafia barwna/papier, 92 x 53 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely-' oraz opisany l.d.: '88/250'

Kompozycja nr 3, 1989 r.

serigrafia barwna/papier, 22 x 22 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely' i opisany l.d.: '160/250'

Phoenix Constellation, 1987 r.

serigrafia barwna/papier, 40,3 x 40,3 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely-' oraz opisany l.d.: 'LIII/LXX'

Pulsar - Bleu, 1971 r.

akryl/płótno, 90 x 90 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2342 | "PULSAR - BLEU" | 90 x 90 | 1971 | Vasarely'
na odwrociu nalepka firmy przewozowej

- kolekcja prywatna, Francja
- dom aukcyjny Briest, Paryż 1990
- kolekcja prywatna, Francja
- dom aukcyjny Sotheby's, Paryż 2013

Onnca, 1986 r.

akryl/płótno, 200 x 200 cm
sygnowany śr.d.: 'vasarely-'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ' P. 1193 VASARELY | "ONNCA" | 200 x 200 | 1986 (1968) | Vasarely.'
na odwrociu nalepka galeryjna Heather James Fine Art

- Circle Gallery
- kolekcja prywatna, Kalifornia
- Heather James Fine Art, USA

- Heather James Fine Art, USA

Reech, 1973 r.

serigrafia, papier, 61,5 × 61,5 cm (zadruk), 68 × 68 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: Vasarely (zatarta)

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

grafika przestrzenna na pleksach; 24,5 x 24,5 x 5 cm;
sygn. z tyłu po środku: Vasarely, l. d.: 144/250.

serigrafia barwna/papier, 51 x 39,6 cm
sygnowany i opisany kredką u dołu: LV/LXX Vasarely'

YKA I, 1989 r.

litografia barwna/papier, 46,5 x 42 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely', opisany l.d.: '46/99'

Tsillag, 1986 r.

litografia barwna/papier, 35 x 35 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely', opisany l.d.: 'LVI/LXX'

Firaxo, 1977 r.

akryl/płótno, 94 x 94 cm
sygnowany u dołu: 'Vasarely'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2986 VASARELY | "FIRAXO" | 92 x 92 | 1977 | [sygnatura]'
opisany na blejtramie: '2986 "FIRAXO" 92 x 92'

OPINIE:
- autentyczność potwierdzona przez Pierre'a Vasarely
- The Vasarely Center, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, USA, od 1979

Papillon, około 1981 r.

serigrafia barwna/papier, 78,7 x 94,6 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely', opisany l.d.: 'F.V. 14/50'

serigrafia barwna/papier, 55 x 40 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely', opisany l.d.: '14/100'

Titau, 1989 r.

olej/płótno, 87 x 87 cm
sygnowany ś.d.: 'Vasarely'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Vasarely | (1484) "Titau" | 87 x 87 | conception 1970 | aboutissement 1989 |Vasarely', poniżej nieczytelne stemple
na blejtramie opis ołówkiem: 'No 1484 "TITAU" 87 x 87 (1988)', numery inwentarzowe oraz nalepka z Chrisite’s Paris

OPINIE:
- autentyczność potwierdzona przez Pierre'a Vasarely'ego
- kolekcja prywatna, Francja
- Christie's Paryż, 2012

Bez tytułu - op-art

serigrafia, papier; 26 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem).

Torony II, 1970 r.

akryl/deska, 65 x 42 x 8,5 cm
opisany l.d.: '167/175 [sygnatura]’
- Christie’s London, 2007

Pengo 2, 1966

akryl, sklejka; 80 x 80 cm;
sygn. u dołu: vasarely;
sygn. i dat. na odwrocie: 0641 / "PENGO - 2" / 80 x 80 -1966 / vasarely";
na odwrocie:
- oznaczenia białą kredą: 390; 054 977;
- oznaczenia na blejtramie: CA 9304; X 84;
- kartka z numeracją: 4226 / x/ 84.
Certyfikat autentyczności Pierre Vasarely.

Obraz reprodukowany: "Contemporary Art." Sotheby Parke Bernet Inc, New York, 1979, poz. 84 (il. cz.-b.).

Hexagone, 1988

szkło akrylowe (pleksi), cztery publikacje z pracami artysty; 26 cm x 29,8 cm;
napis p. d.: vasarely;
oznaczenie egzemplarza l. d.: 0851/1500.

Do obiektu dołączone jest potwierdzenie autentyczności odręcznie podpisane przez Victora Vasarely.

VEGA-ORION, 1971

akryl, płótno, 100 x 100 cm
sygn. ś.d.: Vasarely
opisany na odwrociu: VASARELY- | "VEGA - ORION" | 100 x 100 | 1971 | Vasarely'

PROWENIENCJA:
Kolekcja prywatna, Warszawa
Dom Aukcyjny Desa, Warszawa
Dom Aukcyjny Sotheby’s, Nowy Jork
Victor Vasarely: Op Star, S|2 Sotheby's Contemporary Art Gallery, Nowy Jork, 3.05 - 13.09.2014.

liczba obiektów: 119