1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

WIDZENIE, 1897

olej, deska,
66 x 53 cm
sygnowany p.d.: 97 J Malczewski

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

NIKE W PRACOWNI ARTYSTY, 1922

olej, tektura,
100 x 71.5 cm
sygnowany l.d. wzdłuż bocznej krawędzi obrazu: • J Malczewski 1922 •
Na odwrocie obrazu nalepka z numerem: 5.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena alegoryczna, 1921 r.

olej/deska,
70 x 103 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J Malczewski 1921`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z zamkiem w tle, 1921 r.

olej/sklejka,
67 x 56 cm
sygnowany i datowany l. d.: `J. Malczewski 1921.`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Jan Rothe - Rotowskiego, 1919 r.

olej/płótno,
50 x 82,2 cm
sygnowany i datowany p. d.: `1919 | J. Malczewski`
Obraz posiada ekspertyzę p. Agnieszki Ławniczak

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Tryptyk - rysunek

tusz, papier, 47,5 x 68 cm;
sygn. l. d.: Jacek Malczewski (ołówkiem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ŚMIERĆ

olej, płótno, 105 x 74,2 cm
sygn. l. g.: J Malczewski 1913
Na odwrocie na krośnie trzy nalepki wystawowe: Towarzystwa Przyjacioł Sztuk Pięknych w Krakowie: pierwsza - z autorem, tytułem "Śmierć" i nazwiskiem właściciela: Michał Korczyński, Kraków, ul. Bonerowska 3/3; druga - TPSP w Krakowie z 1913 r., nr 187 z adnotacją o autorze i technice (uszkodzona); trzecia z P. P. Desa, Salon Nr 1: Malczewski, "Thanatos".

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Rozmowa Herkulesa z Merkurym

piórko, tusz, papier, 16 x 19,5 cm;
sygn. u dołu: J. Malczewski (ołowkiem);
oznaczenia: stempel 818 oraz okragła pieczęć: ZE ZBIORÓW/ MARII MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postać - szkic

ołówek, papier, 26 x 21 cm;
na odwrocie okragła pieczęć: ZE ZBIORÓW/ MARII
MALCZEWSKIEJ, nr 551 oraz szkic twarzy męskiej.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Umarła aleja

ołówek, papier, 19 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: umarła aleja świt / sierpień (ołowkiem).
Lit.: Jacek Malczewski. Wystawa Podróżna, Łaziska Dolne 2005, kat. 6.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

NA GANKU (THANATOS), ok. 1911-1914

Olej, tektura;
27,1 x 35 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pasterka (1884)

sygn. pgdat p.d.
akwarela, papier
22.3x14

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret młodej kobiety z różą, 1909

olej, tektura,
72,5 x 91,5 cm;
sygn. l. d.: J Malczewski 1909

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium aktu młodzieńca z wyciągniętymi rękoma

węgiel, ołówek, papier żeberkowy,
64 x 38 cm;
sygn. p. d.: JMalczewski;
na odwrocie okrągły stempel: ZE ZBIORÓW MARYI MALCZEWSKIEJ (po konserwacji)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Kazimierza Pochwalskiego, 1914-1915

olej, płótno,
92 x 117 cm
sygnowany p.d.: J.Malczewski | 1914-1915.
Na odwrocie, na krośnie nalepka z wpisanym flamastrem numerem depozytowym Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, gdzie obraz był przechowywany w latach 1997-2000: Dep S/1112/MT.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

STUDIUM Z PRACOWNI, 1899 lub 1900

olej, tektura,
34.7 x 24.5 cm
Opisany przez autora na odwrocie: Biust p/.../ /.../ - /.. Rige/../ | Kossaka | i malarz Bryniarski - malowałem w pracowni | śp. Juliusza Kossaka | Jacek Malczewski | Kraków 17 Gr/.../

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Derwid

Olej, tektura, 51 x 44,5 cm,
sygn. i dat. u dołu po lewej: J. Malczewski 1907 Na odwrocie pośrodku, przyklejone poświadczenie autentyczności i pochodzenia dzieła, pisane odręcznie: "Poświadczam, że niniejsze dzieło przedstawiające Derwida(Derwisza?) na tle krajobrazu, otrzymałem od Jacka Malczewskiego w dzień moich imienin 25 sierpnia w r. 1908, tytułem pamiątki jako Przyjaciela a pó¼niej Sąsiada w majątku Lusławice koło Zakliczyna nad Dunajcem, gdzie w tym ulubionym i często odwiedzanym miejscu mile przebywał i malował/Ludwik Nowina Krasuski./ (Właściel dóbr ziemskich w Drużkowie)/ Drużków n/Dunajcem, 1908 r."

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Na drodze życia

Olej, płótno, 60,5 x 69 cm,
sygnowany l.d.: J.Malczewski. Praca należy do cyklu obrazów tworzonych przez Jacka Malczewskiego w scenerii ogrodu i ganku dworu w Lusławicach.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny na tle pejzażu, 1920 r.

olej/płótno, 60 x 93 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J. Malczewski 1920`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Młodość, 1916 r.

olej/tektura, 146,5 x 98,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `J. Malczewski 1916`
na krośnie nalepki: `Zbiory Miejskie Krak. | DZP. 43/44/ Dep. P. Zygmunta Ziembickiego`; `TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | Autor: Jacek Malczewski | Tytuł dzieła: Młodość 1916 | olej, tektura […]; `Muzeum Narodowe w Poznaniu | Autor: Jacek Malczewski | Tytuł: Młodość (z tryptyku "Na drodze życia") | 1916 | Monograficzna wystawa Jacka Malczewskiego XI. 1968- II. 1969`; Muzeum Jacka Malczewskiego | w Radomiu | Autor: Jacek Malczewski | Tytuł: Młodość 1916 | Technika i wykonanie: Ol/tekt/ 146,5 x 98,5 cm | Właściciel: wł. Prywatna | Wystawa: Jacek Malczewski | 1.10.2004 - 23.01.2005`

liczba obiektów: 1290