1 zł
2 600 000 zł

MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Postać nagiego mężczyzny

ołówek, papier; 47,5 x 31,5 cm;
napis p. g.: Zakrzówek III / Franciszek Walczyk.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akt kobiety

ołówek, papier; 48,5 x 31,5 cm;
napis l. d.: W (...), Męczennicy / H. Ca (...) II - słabo czytelnie.

Portret Egona Petri

węgiel, papier; 45 x 36,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Józ Mehoffer, poniżej napis: Egon Petri.

Siostry, 1909

akwarela, gwasz, tektura; 56 x 76,7 cm;
sygn. p. g.: Józef Mehoffer;
na odwrocie:
- nalepka wystawowa: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie / 1910 14. WYST. SZTUKI. / Nr. 365 / Autor Mehoffer Józef / Adres Kraków / Dzieło Siostry / Rodzaj akwarela cena;
- nalepka (częściowo czytelna): ...tor / Tytu...iostry 1909 wyk / Cena Wł. /48;
- nalepka (częściowo czytelna, zamazana): Józef Mehoffer / Siostry" p. Kn.... / ...Kie...;

Obraz wystawiany:
- "Józef Mehoffer", Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Warszawa, czerwiec-lipiec-sierpień 1935.
- XIV Wystawa Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka", Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, marzec-kwiecień 1910.

Literatura:
- "Józef Mehoffer", Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Warszawa, czerwiec-lipiec-sierpień 1935, s. 28, poz. 148.
- "Katalog XIV Wystawy Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka", Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, marzec-kwiecień 1910, poz. 62.

Projekt kartki wielkanocnej, 1916 r.

ołówek, tusz, akwarela, papier,
41 × 24 cm
Praca opisana w obrębie kompozycji:
"RESURRECTIO ET VITA |RP 1916.".
Poniżej kompozycji autorski opis:
"pocztowa Kartka Wielkanocna/u grobu Chrystusa",
po prawej stronie na marginesie zapiski o użytych w pracy kolorach.
Proweniencja:
Kolekcja rodziny artysty.
Do pracy dołączone potwierdzenie autorstwa podpisane przez prawnuczkę Józefa Mehoffera.

Portret zamyślonej kobiety

kredka, akwarela, papier żeberkowy, 27 x 30 cm,
sygn. p.d.: Józef Mehoffer.

Studium postaci męskiej

pastel, ołówek, papier, 45 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: Józef Mehoffer.

Malwy w ogrodzie, początek lat 30. XX wieku

Olej, płótno; 70 x 60; sygn. l.d.: Józef Mehoffer.

Projekt wystroju kaplicy Jana III Sobieskiego na Kahlenbergu, ok. 1910

Piórko, ołówek, karton; wym.: 48 x 35 cm; opisy autorskie na marginesach; projekt zwymiarowany; nad kompozycją tytuł: Kaplica Sobieskiego na Kahlenbergu pod Wiedniem / Ściana wchodowa z drzwiami.

Amazonka

sygn. p.d.
ołówek, papier
17.5x12.6 cm

Krużganek klasztorny w Klosterneuburg (1890)

opisany, dat. p.d.
ołówek, papier
(rysunek dwustronny, na odwrociu: Motyw z grobowca Fryderyka III w katedrze św. Szczepana w Wiedniu)
21.5x28 cm

Kompozycja paryska

niesygnowany
ołówek, papier
57.5x44.5 cm

Portret kobiety z pieskiem na czerwonej smyczy

olej, płótno; 92 x 64 cm;
sygn. p. d.: JózMehoffer.

PORTRET JADWIGI, ŻONY ARTYSTY, 1905

węgiel, akwarela, tektura licowana papierem
60,4 x 33,8 cm
sygn. p. d.: JM | 905
na odwrocie mały fragment i ślad po zdartej nalepce z rękopiśmiennym tekstem.

DWOREK I OGRÓD W JANKÓWCE, 1914

olej, płótno
51,5 x 68,5 cm
sygn. p.d.: Józef Mehoffer 1914

Portret Egona Petri

DZIEWCZYNA Z JEDNOROŻCEM, 1903

Litografia barwna, karton; 25 x 27 cm
Sygnowany z płyty Józef Mehoffer ⌡ 1903
Ilustracja z okładki: Sztuka polska. Malarstwo, 1903

Św. Barbara - szkic do witraży katedry we Fryburgu

Rysunek ołówkiem, papier, 49 x 31 cm,
sygn. p.d.: Józef Mehoffer, adnotacja: "Św. Barbara studium do Męczenników", numer 316.

Okładka albumu Sztuka Polska

Malarstwo wg projektu Józefa Mehoffera, 1903. Litografia barwna na szarym kartonie, 38,5 x 28,5 cm;
sygn. na kamieniu l.d.: Józef Mehoffer / 1903; Album "Sztuka Polska" ukazał się nakładem księgarni H. Altenberga we Lwowie, praca reprodukowana m.in. w: Mieczysław Wallis "Secesja", Arkady, 1984, s. 119.

Dyplom Wystawy Powszechnej w Saint Louis, 1904

Karton; wym.: 550 x 550 mm; sygn. pł. l.d.: Will H. Low inv et del. Dyplom potwierdzający otrzymanie złotego medalu za obraz ol.“A Singer" (poz. 194 w kat. wystawy). Artysta został uhonorowany złotym medalem na wystawie światowej w Paryżu (1900), na Powszechnej Wystawie w St. Louis i Chicago (1904) oraz w Monachium (1905). Lit.: “Official catalogue of exhibitors. Universal exposition. St. Louis, U.S.A. 1904. Division of exhibits. Department A. Education [to H. Agricul- ture; J. Horticulture to P. Physical Culture; R. Livestock.]", poz. 194.

liczba obiektów: 431