1 zł
2 600 000 zł

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, papier, 39,5 × 57 cm w świetle passe-partout
sygn. z lewej u dołu: Lenica

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

cena wywoławcza: Wykup abonament

LENICA Alfred (1899 - 1977)

olej, płótno, 53,5 x 72 cm,
sygn. p.d.: Lenica, oraz na odwrocie: A Lenica Warszawa 1971.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Wisząca groźba, 1969 r.

olej/płótno, 87,5 x 65,5 cm
sygnowany p.d.: 'lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'A.Lenica | WARSZAWA | 1969 | Wisząca | Groźba'

- spadkobiercy artysty
- Alfred Lenica, Galeria Zapiecek, Warszawa, grudzień 1977
- Alfred Lenica, katalog wystawy, red. Beata Gawrońska-Oramus, Muzeum Narodowe we Wrocławiu 2014, s. 188 i 220 (il.)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja 2, 2 połowa lat 50 XX wieku

olej/papier, 49.80 x 65 cm, oprawiony, sygnowany na odwrociu p.d: 'Alfred Lenica | ...[nieczyt.] | PARIS'

- Agra - Art Dom Aukcyjny, 2011

*opłata droit de suite

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier, 47,6 x 65,6 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, technika własna, papier; 36 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Lenica (ryte końcówką pędzla).
Rzadka kompozycja wykonana w charakterystycznej dla Lenicy technice przywodząca na myśl malarstwo pejzażowe.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, tusz (?), technika własna, papier; 36 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Lenica (ołówkiem).

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1960 r.

gwasz/papier, 47,8 x 65,6 cm
sygnowany ołówkiem d.śr.: 'Lenica'
na odwrociu sygnowany i datowany: 'Lenica | 1960'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier milimetrowy, 29,5 x 42 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Przypadek 7, 1968 r.

gwasz/papier, 47,5 x 36 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu ołówkiem: 'Lenica | Przypadek 7 | 1968'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Taniec II, 1967

olej, płótno; 38 x 45 cm;
sygn. p. d.: Lenica
Literatura: Katalog Zachęty, nr 531.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

GNIEW PTAKA, 1976

olej, płótno
47 x 39 cm
sygn. p.d.: lenica
na odwrocie na płótnie sygn.: A. LENICA | WARSZAWA | 1976 | "GNIEW PTAKA" [podkreślone]

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Zieleń trująca w zaraniu, 1965 r.

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
na odwrociu opis: 'A. LENICA | WARSZAWA | 1965 | "ZIELEŃ TRUJĄCA | W | "ZARANIU" | 100 x 81'
na blejtramie nalepka z Galerii Sztuki Attis w Krakowie oraz nalepka: 'obraz został podarowany przez artystę | Dyrektorowi Departamentu Plastyki | Ministerstwa Kultury i Sztuki | w latach 70-tych'

- dar od artysty
- kolekcja prywatna, Polska, od 2014
- Galeria Attis, Kraków

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Przycisk, 1968 r.

olej/tektura, 70 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'lenica'

- kolekcja spadkobierców Alfreda Lenicy
- kolekcja prywatna, Polska, od 1999
- Wystawa malarstwa Alfreda Lenicy, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych
- Zachęta, Warszawa, 6.03.-24.03.1974
- Wystawa malarstwa Alfreda Lenicy, katalog wystawy indywidulanej w CBWA
- Zachęta, Warszawa 1974, poz. 558
- Alfred Lenica, katalog wystawy, red. Beata Gawrońska-Oramus, Muzeum Narodowe we Wrocławiu 2014, s. 188 i 388 (il.)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOBIETY

olej, płyta, 98 x 80 cm
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, tektura; 24,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: Lenica (ryte końcówką pędzla);
na odwrocie nalepka warszawskiej galerii Forma i Kolor z odręcznym opisem pracy
[przed konserwacją].

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kobieta karmiąca, 1942-1943 r.

akwarela, ołówek/papier, 18,7 x 14,5 cm (w świetle passe-partout)

- Alfred Lenica, "Zaginiony brulion" (akwarele i rysunki z lat 1942-1943), Galeria Wodna, Poznań, 1995

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kobieta w oknie, 1942-1943 r.

akwarela, ołówek/papier, 19 x 14,5 cm (w świetle passe-partout)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Baśń 2, 1968 r.

gwasz/papier, 32 x 44 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
na odwrociu sygnowany, datowany i tyułowany: 'ALenica | 1968 | Baśń 2'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Pasjans, 1976 r.

olej/płótno, 47 x 55,5 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'A.LENICA | 1976 | "PASJANS" '
na odwrociu papierowa z domu aukcyjnego Polswiss Art, naklejka z warszawskiej Galerii Grafiki i Plakatu oraz Galerii Desa Nowy Świat
na blejtramie pieczęć 'P.P. DESA | Dzieła Sztuki Antyki'

- Galeria Desa, Warszawa

liczba obiektów: 411