1 zł
2 600 000 zł

SZAJNA Józef (1922, Rzeszów - 2008, Warszawa)

Szczelina, 1993

pastel, papier, wym. 32,5 x 23,5 cm,
sygn.: 93 / Szajna oraz tytuł l.d.: Szczelina, dopisek l.g.: Alcala

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dwoje, 1986

ołówek, papier, wym. 29,5 x 21 cm,
sygn. i dat. p.d.: Szajna 86 oraz tytuł l.d. : dwoje

Olśnienie, 2000

ołówek, papier, wym. 42 x 30 cm,
sygn. i dat. p.d. : Szajna / 2000 oraz tytuł l.d. : olśnienie, praca dwustronna

Twarz, 2004 r.

długopis, kredka, papier, 29 x 19 cm; sygn. p. d.: Szajna 2004

Mrowisko, 1997 r.

offset, kredka, akryl, gwasz, tusz, papier, 182 x 182 cm; sygn. i dat. p. d. : Szajna 1997. Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty

PIĘKNA, 1994

gwasz, akwarela, papier
40 x 66 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. l.d.: "piękna", p.d.: Szajna 1994

Apel, 1990 r.

akryl, płótno, 90 × 120 cm
na odwrocie napis autorski: J.SZAJNA "APEL"1990/12
oraz nalepka z Biennale Sztuki w Wenecji z 1990 r.

XLIV Międzynarodowe Biennale Sztuki w Wenecji, 1990 r.
Warszawa, Poznań, Gdańsk, Gdynia 1991- 92
Circulo de Bellas Artes, Madryt 1993
Europa-Europa, Bonn 1994
Oświęcim, Düsseldorf, Bochum, Warszawa 1995 r.

Szach, 1990 r.

assemblage, 97 × 69 cm
sygn. i dat. p.d.: Szajna 1990; w l.d.: "Szach"

Santa Cruz de Tenerife, 1990 r.
Warszawa, Poznań, Gdańsk, Gdynia, lata 1991-92
Centrum Scenografii, Katowice, Circulo de Bellas Artes, Madryt 1993 r.
Kunsthalle, Graz, Zamek- Szczecin, Muzeum Narodowe; Wrocław; Muzeum Narodowe; Osaka 1998 r.
Instytut Kultury Polskiej, Budapeszt 1999 r.
Instytut Kultury Polskiej, Rzym 2000 r.
Museo Permanente, Mediolan 2001 r.
TEART, Pałac Sztuki, Kraków, TEART, Związek Polskich Artystów Plastyków, Warszawa 2002 r.
TEART, wystawa oraz happening Drabina do nieba, Muzeum Narodowe, Warszawa- Sankt Petersburg 2001 r.
Czy ktoś to słyszy, Weimar-Buchenwald 2005 r.
Czy ktoś to słyszy, Berlin 2007 r;
Józef Szajna, Budapeszt - Bukareszt 2007 r.

Kolekcja rodziny artysty.

Z CYKLU MROWISKO, 1990

technika własna (akryl, gwasz, kredka na poddruku offsetowym), 61,3 x 53,6 cm
sygn. kredką p.d.: Szajna 1990

Mrowisko, 1978 r.

technika mieszana, akryl/papier naklejony na płótno, 183 x 181 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Szanja | 78`
opisany na odwrociu: `SZAJNA JÓZEF "MROWISKO" 1978-ACRYL | (AMEINSENHAUFEN) | 00-289 WARSZAWA SMULIKOWSKIEGO 14 m 8`

- kolekcja prywatna, Niemcy

Sylweta Ludwika Pugeta - element environment, 1973 r.

technika mieszana/płyta, 193 x 103 x 53 cm

Akt szary, 2006 r.

węgiel, papier, 41 x 28 cm
sygn. p.d.: Szajna 2006

Macanie, 1992 r.

ołówek, brystol, 38 x 28,5 cm
sygn. p.d.: Szajna 1992 oraz l.d.: "macanie"

Szach, 1990 r.

assemblage, technika mieszana, 97 x 69 cm
sygn. p.d.: Szajna 1990

Reprodukowany w: Józef Szajna i jego świat, red. B. Kowalska, Wyd. Hotel Sztuki, Galeria Sztuki, Współczesnej Zachęta, Warszawa 2000

Szkic do obrazu z cyklu Mrowisko, 1986 r.

technika mieszana, ołowek, offset podmalowany (?) papier, 52 × 67 cm
sygn. i dat. p. d.: 86/Szajna

Wellesley 2003 - Bracia

Ołówek na papierze, 19,5 x 12,5 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Tłum, 1986 r.

technika mieszana, druk, flamaster, akwarela, ołówek/papier, 51 x 65,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Szajna `86`

Mrowisko, 1997 r.

technika mieszana, papier, 182 × 182 cm
sygn. i dat. p. d.: Szajna 1997

Kolekcja rodziny artysty.

Estymacja: 40000 - 50000 zł

Dramat IV, 1963 r.

olej, technika mieszana, płótno, 102 × 100 cm

Kolekcja rodziny artysty.

Estymacja: 55000 - 65000 zł

z cyklu Mrowiska

wym. 65x65 cm
wym. w oprawie 97x97 cm

liczba obiektów: 120