1 zł
2 600 000 zł

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Portret mężczyzny, lata 30. XX w.

olej/płótno, 92 x 64,5 cm
opisany na odwrociu: `Jan CYBIS`

cena wywoławcza: Wykup abonament

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura z bażantem, 1970

olej, płótno; 54 x 73 cm;
sygn. p. d.: J. Cybis;
na odwrocie:
- autorski napis na płótnie flamastrem: JAN CYBIS "BAŻANT" 1970 R. 54 X 73 (liczby ujęte w prostokącie),
- nalepka z numerem 78;
- nalepka domu aukcyjnego Desa z opisem pracy: JAN CYBIS / "FASAN" / 1970 54 X 73 ÖL / LEINEN / FRAU WOLFF / WIEN i numerem 37;
- pieczęć z numerem 111 / PL;
- autorski napis na krośnie ołówkiem: J. CYBIS "BAŻANT" 1970 r. 37 (cyfra w kwadracie) 195 (cyfra w owalu) 54 x 73;
- na ramie nalepki z cyframi: 40 i 50 oraz napis ołówkiem: 37

Literatura: "Jan Cybis 1897-1972", Galerie C. Bednarczyk 26.06 - 10.07.1973 [katalog wystawy], Wien 1973, s. 78, il. cz.-b.; Elisabeth Sturm-Bednarczyk, "Jan Cybis 1897-1972", Wien - Muenchen 2014, s. 71, il. barwna

CYBIS Jan (1897 - 1972)

MARTWA NATURA Z KWIATAMI W DZBANIE, ok. 1960

Olej, płótno; 61 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Jan Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Stary Sącz, 1957 r.

akwarela, ołówek, papier, 30,5 × 45 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Jan Cybis Stary Sącz 1957

Kolekcja rodziny malarza Eustachego Wasilkowskiego.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Na plaży

akwarela, ołówek, 28,2 × 38,2 cm
sygn. ołówkiem p. d.: Jan Cybis
na odwrocie odręcznie: Stwierdzam, że gwasz na odwrocie jest oryginalną pracą mego męża Jana Cybisa / Helena Zaremba-Cybisowa oraz pieczątka Muzeum Narodowego w Warszawie zakazująca wywozu pracy za granicę

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Instrumenty muzyczne, przed 1939 r.

akwarela, ołówek, papier, 14 × 30,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Cybis

Kolekcja rodziny malarza Eustachego Wasilkowskiego

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Skoki, 1954 r.

akwarela, ołówek/papier, 47 x 34 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Jan Cybis | Skoki 54'

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Suchacz, 1953 r.

akwarela, ołówek/papier, 24 x 35,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Jan Cybis Suchacz 53'

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Skoki, 1968 r.

akwarela/papier, 27,5 x 37,5 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'J.Cybis -Skoki'
na odwrociu opisany: 'Jan Cybis Skoki - Dachy I 68 | 27,5 x 37,5 | Arkady 1166'

- Tadeusz Dominik, Jan Cybis [wykaz dzieł artysty i bibliografia] oprac. Helena Cybisowa, Warszawa 1984, nr kat. 1166

CYBIS Jan (1897 - 1972)

KURA, 1959

olej, płótno, 50 x 59,5 cm
sygn. p.d.: J. Cybis
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: JAN CYBIS - WARSZAWA | ul. KAROWA 14 | 50 x 60 | "KURA" 1959 r.
Poniżej prostokątna pieczątka kolekcji powtórzona na wewnętrznej listwie ramy oraz jej obramowaniu. Na odwrocie w lewym górnym rogu ramy nalepka: DESA | WORKS OF MODERN ART | Foreign Trade Company | WARSZAWA-POLAND | al. Jerozolimskie 2 | Author JAN CYBIS | Tule HEN | Year 1959 | Dimension 50 x 60 cm Technic OIL/CANVAS | Destination FINCH COLLEGE MUSEUM | NEW YORK; na listwie nalepka: KAZIMIR GALLERY # 614

Obraz wystawiany i reprodukowany:
- Jan Cybis 1897-1972, Retrosperktywa, XII 1997 - II 1998, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1997, s. 218, il. barwna.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Łodzie rybackie, 1972

olej, płótno; 53,5 x 72,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. Cybis;
na odwrocie napis: Łodzie rybackie 1972 ol.pl. 54 x 73 / Arkady 552

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura , 1968 r.

olej/płótno, 46 x 61 cm
sygnowany p.d.: `J. Cybis`
na odwrociu sygnowany opisany i datowany:` JAN CYBIS | "Martwa Natura" | Arkadykat: 589` oraz: `1968 | 46 x 61`
na blejtramie napis: `ARKADY 447`
- Tadeusz Dominik, Jan Cybis, [wykaz dzieł artysty i bibliografia oprac.] Helena Cybisowa, Warszawa 1984, nr kat. 447
OPINIE:
Potwierdzenie autentyczności przez Jacka Cybisa z 17.11.1994

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura z jabłkami

olej, płótno, 41 × 54 cm
sygn. p. d.: Jan Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Saska Kępa, 1946

olej, tektura; 27 x 35 cm
sygn. p. d.: J. Cybis
na odwrocie nalepka wystawiennicza z wystawy indywidualnej w Muzeum Wielkopolskim (obecnie Muzeum Narodowe) w Poznaniu z 1948 [artysta wystawił 96 prac - 45 obrazów olejnych, 51 akwarel].

Obraz wymieniony w:
wstęp Z. Kępiński, Wystawa Zbiorowa Jana Cybisa, Poznań 1948, poz. 19;
T. Dominik, Jan Cybis, Warszawa 1984, poz. 104
Widok z okna pracowni na Saskiej Kępie, gdzie artysta mieszkał przy ulicy Walecznych 28 w latach 1945-1957.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Żałoby pod Krzemieńcem, 1940

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
35,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Cybis 1940, napis l. d. ołówkiem: Żołoby pod Krzemieńcem

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Ustka, 1962 r.

akwarela, ołówek/papier, 26,5 x 49 cm
sygnowany, opisany i datowany l.d.: `Jan Cybis Ustka 1962`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Akt, 1939 r.

kredka/papier, 27,3 x 16 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Cybis | 1939.`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Ogrodzenie klasztoru - Wieś Święta Katarzyna, 1952

olej, płótno;
46 x 61 cm;
na odwrocie napis: JAN CYBIS - Warszawa 46 x 61 / Ogrodzenie Klasztoru 1952 r. / Wieś Św. Katarzyna / Kat. M.N. 153; autor, tytuł, wymiary powtórzone na krośnie, obok ołówkiem napis: 317 (w kółku)
Lit. (wybór): Jan Cybis. Obrazy olejne, akwarele, rysunki. Katalog, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1965, s. 27, poz. 153; Tadeusz Dominik (wstęp), Helena Cybisowa (część "Życie i działalność artystyczna" oraz wykaz dzieł i bibliografia), Jan Cybis, Warszawa 1984, s. 132, poz. 183

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Bażant (1970)

sygn. l.d.
olej, płótno
55x61

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Szczyty zamku, 1958 r.

akwarela, ołówek/papier, 25,5 x 35,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Cybis Łagów 58`
na odwrociu opisany odręcznie: numer `190` oraz `Łagów 25 x 35 1958 r. | Szczyty Zamku Arkady` i numer `906`

liczba obiektów: 241