1 zł
2 600 000 zł

GIEROWSKI Stefan (1925 Częstochowa - 2022)

CCCLIX, 1976 r.

olej/płótno, 114,5 x 114,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 's.gierowski | Ob.CCCLIX | WARSZAWA 1976'
na blejtramie numer inwentarzowy
- "Stefan Gierowski. Obrazy", Państwowa Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa, 1993

cena wywoławcza: Wykup abonament

OB. DCCLXXXIX, 2002

olej, płótno, 130 x 100 cm
op. na odwrocie: s. gierowski/ Ob. DCCLXXXIX/ 02

Ob. DCVI, 1990

olej, płótno, 100 x 135,5cm
sygn. na odwrocie: sgierowski/Ob. DCVI/1990

Pochodzenie: Galeria zapiecek, prywatna kolekcja w Nowym Jorku

* opłata z tytułu "droit de suite"

DXXXV, 1984

olej, płótno, 100 x 70 cm
sygn. na odwrocie: S. Gierowski / OI. DXXXV / Warszawa 84

Bez tytułu, 1961

gwasz, papier, 17 x 17 cm
sygn. na odwrocie: Stefan Gierowski 1961

Kompozycja, 1977 r.

akwarela/papier, 72,5 x 50,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'SGierowski 77'

Kompozycja, 1962 r.

technika mieszana/papier, 48,5 x 39,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany na odwrociu p.g.: 'S. Gierowski 62.'

Kompozycja, około 1975 r.

akwarela/papier, 20 x 20 cm
sygnowany śr.d.: 'Gierowski'

akwarela/papier, 19,8 x 19,8 cm
sygnowany ś.d.: 'Gierowski'

Obraz LIII

olej, płótno, 73 x 54 cm
sygn., tytuł. i dat. 1959 na odwrocie

wystawy:
Mostra di Pittura Polacca Contemporanea, Sala Napoleonica, Wenecja, 1959
Pologne 50 ans de peinture, Musée d`Art et d`Histoire, Genewa, 1959

Kompozycja, 1973

olej/ceramika, wys.: 5 cm, śr.:38,5 cm
opisany na odwrociu: 'S.Gierowski | 73'

- Janusz Eysymont, Talerze zidentyfikowane, "Projekt" 1977, nr 6(121), s. 27
- Współczesne malarstwo na misach ceramicznych.
Kolekcja Jana Styczyńskiego, Galeria Kordegarda, Warszawa, styczeń 1979

Kompozycja, 1973

olej/ceramika, wys.: 5,5 cm, śr.:38 cm

- Współczesne malarstwo na misach ceramicznych. Kolekcja Jana Styczyńskiego, katalog wystawy, red. W. Bąblewska-Rolke, Warszawa 1978, s. nlb

Kompozycja, 1958

olej/ceramika, wys.: 5 cm, śr.:33 cm
opisany na odwrociu: 'gierowski 1958'

Bez tytułu, 2013 r.

akwarela, 65 x 50 cm, sygn.

BEZ TYTUŁU, 1979

akwarela, papier czerpany z suchą pieczęcią
71,2 x 48,8 cm (w świetle ramy)
sygn p.d.: S Gierowski 79. [sygnatura wytłoczona, bardzo słabo widoczna]

OB. DCCLXXVI, 2001

olej, płótno, 140 x 100 cm
op. na odwrocie: s. gierowski/ Ob. DCCLXXVI/ 2001

DXXXVI, 1984

olej, płótno, 100 x 70 cm
opisany na odwrocie: s. gierowski/ Ob. DXXXVI
na odwrocie naklejka z wystawy w Muzeum Sztuki w Łodzi w 1985 (wystawa Vision and Unity): druk wypełniony pismem maszynowym, w jęz. ang., wśród danych m.in.: kat. 94 [...] collection of the artist / Centre [fragm. zdarty] Gallery

Vision and Unity, Muzeum Sztuki w Łodzi, 1985.

Bez tytułu, 1996 r.

akwarela/papier, 51,5 x 37,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'S.Gierowski 96'

Bez tytułu, 2006 r.

akwarela/papier, 74 x 51 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'sgierowski 06'

akwarela/papier, 72 x 50,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'S. Gierowski'

liczba obiektów: 311