PRONASZKO Zbigniew (1885 Debreczyn -1958 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela/papier, 26,5 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `z. pronaszko`
Estymacja: 3 000 - 5 000 zł
Martwa natura z kwiatami w wazonie
olej, tektura, 52 x 42 cm;
sygn. p.g.: z. pronaszko;
Na odwrocie nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Oddział w Krakowie z podpisem artysty oraz adnotacją do katalogu: Nr III KAT 1954
Martwa natura z dzbankiem, około 1940-1950
olej, płótno; 43 x 61,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u góry: Z. Pronaszko
ołówek, akwarela/papier, 14 x 20 cm
sygnowany p.d.: `Z. Pronaszko`
Estymacja: 3 000 - 5 000 zł
Kraków - krajobraz z mostem Dębnickim
akwarela, papier, 27 × 37 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Pronaszko
Reprodukowany: H. Blumówna, Zbigniew Pronaszko, Arkady, Warszawa 1958, repr. I
Estymacja: 7 500 - 8 500 zł
akwarela, papier, 28 × 41,5 cm
sygn. p. d.: Z. Pronaszko
Estymacja: 4 000 - 4 500 zł
Portret kobiety w zielonej sukni
olej, płótno; 66 x 50,5 cm;
sygn. p. g.: Z.PRONASZKO
akwarela/papier, 27 x 37,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `z.pronaszko`
Estymacja: 3 000 - 4 000
Olej, tektura; wym.: 31,5 x 40,7 cm; sygn. l.d.: Z. Pronaszko; na odwrocie numer.
Pejzaż z Cagnes (Cagnes sur Mer), 1928 r.
akwarela, ołówek, papier,
31 × 45 cm w świetle oprawy
sygn. p. g.: ZPronaszko/Cagnes s/Mer
Estymacja: 9 000 - 10 000 zł
tusz, gwasz, akwarela,
ołówek, 34 x 25,5 cm
sygnowany p.d. ołówkiem "Z. Pronaszko"
po lewej u dołu odręcznie atramentem: "jabłoni się i gruszy, śliwi serce sadu wpatrzone w źrałość swoją Ballada o sadowniku" - podpis: "Emil Zegadłowicz"
akwarela na kartonie, 30 x 40 cm,
sygnowana p.d. "z. pronaszko 1938"
olej/tektura, 36 x 42 cm
sygnowany p.d.: `Z. Pronaszko` (sygnatura wtórna)
Odwrocie:
dwie papierowe naklejki - wystawowa z TPSP w Krakowie oraz z Salonu obrazów i dzieł sztuki L. Błasiak w Krakowie
Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 1909 r.
Estymacja 4 500 - 6 000 zł
Akwarela, papier;
wym.: 28 x 33,6 cm;
sygn. oł. l.d.: ZP, p.g. data (30).
piórko, tusz, tusz lawowany na podrysowaniu
ołówkiem, papier, 26 x 36 cm;
sygn. p. d.: ZPronaszko
akwarela, ołówek/papier, 40 x 32 cm
sygnowany p. d.: `Z. Pronaszko`
Estymacja: 3 500 - 5 000