1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

I pojawił się powóz przed dworem

olej, płótno, 101 x 200 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic kompozycji obrazu z aniołem i siedzącą postacią

tusz lawowany, papier żeberkowy,
39,5 x 54 cm (w świetle oprawy)
Na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 295.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Krasnale i winogrona

ołówek, papier, 31 x 18 cm;
na odwrocie szkic twarzy, okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARJI MALCZEWSKIEJ
oraz nr 319

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

POŻEGNANIE POWSTAŃCÓW (POWSTAŃCY W WIELGIEM?)

pod górną krawędzią studia grupa kosynierów, piechurów rosyjskich i kozaków z czasów powstania styczniowego), [przed 1892? ]
Akwarela, pędzel, tusz, papier naklejony całą powierzchnią na tekturę; 34,3 x 46,8 cm
Sygnowany ołówkiem w prawym dolnym narożniku: J. Malczews[ki] (dwie ostatnie litery zatarte)
Na odwrocie w centrum czarną kredką: J. [?] III |
K. 39485 | 155 [?; numer kwitu antykwariatu lub "Desy"] | zł. 1200- | 2| V. 52.;
pod górną krawędzią po środku w ramce czerwoną kredką: zł. [?] 700;
w lewym górnym narożniku w ramce kredką błękitną: Malczew…[?].

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Mecenas (Jacek Malczewski i Karol Lanckoroński); przełom XIX i XX w.

rysunek piórkiem na papierze firmowym TPSP w Krakowie, wym.: 22 x 28 cm, sygn. p.g.: J.Malczewski. Rysunek po konserwacji.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Rafała - syna artysty

olej, płótno naklejone na tekturę, 66 x 73 cm;
sygn. p.g.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Uskrzydlona

olej, tektura, 61 x 49,5 cm;
sygn. p.d.: JMalczewski / 1907.
Druga wersja obrazu bardzo zbliżona do oferowanej znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu.
(ekspertyza p. Agnieszki Ławniczakowej).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wieża zamkowa

ołówek, papier, 25,5 x 18,2 cm ( w świetle oprawy);
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr: 866

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety

ołówek, papier,
18,4 x 23,5 cm ( w świetle oprawy); sygn. p.d.: JMalczewski;
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr: 287

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MARII BALOWEJ, 1913

Kredka, papier groszkowany z fragmentem (w lewym górnym narożniku) odcisku suchej pieczęci papierni (okrągłej; w polu środkowym łabędź), naklejony całą powierzchnią na tekturę; 79,5 x 60,2 cm.
Sygnowany kredką przy prawej krawędzi u góry: Malczewski | 1913 | Aoět;
Dwa poziome załamania papieru (na wysokości czoła oraz biustu), powstałe zapewne, gdy rysunek był zrolowany, przed naklejeniem na tekturę. Rysunek po konserwacji, utrwalony fiksatywą.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Sybiracy

olej, płótno, 65,5 x 81,5 cm;
sygn. l.g.: JMalczewski
Na odwrocie stemple paryskiego składu materiałów malarskich Bargue, wiedeńskiego Urzędu Celnego, potwierdzenie autentyczności obrazu wystawione przez dra K. Buczkowskiego ( z 22. X. 1948 r.).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET JANA FRANCISZKA KONOPKI, 1904

olej, płótno,
70.5 x 98.5 cm
sygnowany p.d.: J Malczewski | 1904

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Powrót Sybiraka, 1912 r.

olej/płótno, 65 x 82 cm,
sygnowany i datowany l. g.: `J M / 912`(czerwonym olejem) oraz `J Malczewski` (czarnym olejem);
w załączeniu ekspertyza dr Stanisława Dąbrowskiego z 1954 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret w habicie tercjarskim

olej, tektura, 46 x 55 cm
sygn. p.d.: J / krzyż / M 1909

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, płótno, 101 x 200 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci, męskiej głowy,

konia ujętego z przodu
piórko, tusz, papier, 33 x 49,5 cm;
napis. p.d.: J Malczewski (ołówkiem); na odwrocie okrągła pieczęć ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice głów

ołówek, niebieska kredka, papier,
21 x 26,5 cm (w świetle oprawy)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MÓJ PORTRET, 1921

olej, sklejka,
42.2 x 56.4 cm
sygnowany p.g.: J Malczewski | 1912
Na odwrocie napis ołówkiem: W piątek |ramka złocona z czerwonym | paskiem bez szkła 25 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET PANI W CZARNEJ SUKNI, 1905

olej, tektura,
40.2 x 32.3 cm
sygnowany wzdłuż prawej krawędzi u dołu: Jacek Malczewski | 1905

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Sybiracy

olej, płótno, 65,5 x 81,5 cm;
sygn. l.g.: JMalczewski

liczba obiektów: 1290