POCHWALSKI Kazimierz Teofil (1855 Kraków - 1940 Kraków)
Martwa natura z zającem, bażantem i warzywami
olej, płótno, 38,5 x 68,5 cm;
sygn. l.d.: K. Pochwalski 1919
cena wywoławcza: Wykup abonament
Portret mężczyzny z fajką, 1920 r.
olej/sklejka, 63 x 54 cm
sygnowany p. g.: `Kaź. Pochwalski | Kraków 1920`
Dziewczynka z pajacykiem, ok. 1910
Olej, płótno naklejone na tekturę, 31,5 x 26,5 (w świetle ramy)
Sygn. p. g.: Kaź. Pochwalski
PORTRET IGNACEGO MOŚCICKIEGO, ok. 1931 r.
Olej, płótno; 80 x 65 cm.
Na odwrociu napis: Prezydent R. P. | Ignacy Mościcki
ołówek, pastel, papier,
30,8 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: K. Pochwalski
olej, płótno naklejone na tekturę, 88 x 40 cm
Obraz pochodzi ze zbiorów rodziny artysty.
olej, płótno, deska, wym.: 28,5 x 25 cm
sygn. p.g.: Kaz. Pochwalski 1926
Martwa natura z zającem, 1919.
38,5 x 68,5 cm, olej, płótno ,
sygn.l.d.: K.Pochwalski 1919
olej na tekturze,
40,5 x 50 cm,
sygnowany u dołu po prawej "K. Pochwalski Wiedeń1912", na odwrocie "Al.(?) Sobański" oraz ekspertyza M. Cz. Swinarskiego, Poznań 1939
olej, tektura, 52 x 46,5 cm; sygn. p.g.: Kaz. Pochwalski 1924
Olej, tektura; 35 x 26 cm
Sygnowany brązowym olejem l.d.: K. Pochwalski | Paryż 1884
olej, deska fazowana 24 × 18
sygnowany na odwrocie, u góry po prawej: "K. Pochwalski"
oraz obcą ręką "Kasimir Pochwalski"
Główka damy w kapeluszu z rajerem
olej, deska fazowana 23,7 × 17,5
sygnowany u góry po prawej: "K. Pochwalski"
olej na tekturze, 52 x 46,5 cm, sygnowany p.g.: "Kaz. Pochwalski 1924";rama architektoniczna
Olej, płótno, 31 x 23,3 w świetle ramy
Sygnowany czarny, olejem p.d.: Kaz. Pochwalski | M K. Teodorowi Axentowiczowi
Olej, tektura, 14,2 x 23 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: Kaz. Pochwalski
Na odwrocie odręczny napis: Własność | Mgr. Marian Mikuta | Kraków; nalepka: "Autor: Kazimierz Pochwalski | Tytuł dzieła: Zachód słońca | Rodzaj i rok: olej | Rozmiar: 24 cm x 15 cm | Obraz zakupiony u mnie przez p. Mgr Mariana Mikutę | Kraków, dnia 15 stycznia 1941."; pieczątka krakowskiej pracowni pozłotniczej Józefa Kotaby
Olej, tektura, 20,2 x 28,8 cm
Sygnowany brązowym olejem p.d.: Kaz. Pochwalski 1923
Olej, płótno 96,6 x 74 cm
Sygn. po prawej u dołu brązowym olejem: KaziPochwalski | Żabia 1909. r.; na odwrocie bleitramu nalepka TPSP w Krakowie z 1956.
olej, tektura,
50.5 x 41.2 cm
owany p.d.: Kaz. Pochwalski | 1939 r
Na odwrocie nalepka pośmiertnej wystawy Kazimierza Pochwalskiego w krakowskim TPSP w 1956 r.
Olej, płótno 71,5 x 58 cm
Sygn. po lewej u dołu czarnym olejem: K.Pochwalski 1904