PĘKALSKI Leonard (1896 - 1944)
olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: LP.; na odwrocie pieczęć: JULIAN DUROF | WARSZAWA | Nowy - Świat 47
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura, 49,5 x 37,5 cm;
sygn. p.d. - L.Pękalski / 43 r.
Na odwrocie szkic pejzażu z rzeką.
Portret p. Wandy P. z filiżanką, 1933
olej na płótnie, 53 x 42,5 cm
sygnowany p.d.: "L. Pękalski/ 33"
na odwrocie nalepka wystawowa z IPS
Wystawiany: Leonard Pękalski 1896-1944. Wystawa pośmiertna, ZPAP Okręg warszawski, III-IV 1969, poz. kat. 180
olej na płótnie, 65 x 60 cm
wystawy: Leonard Pękalski 1896-1944. Wystawa pośmiertna, ZPAP Okręg warszawski, III-IV 1969, poz. kat 165
Studium (portret dziewczyny), 1930
olej na płótnie, 115 x 95,5 cm
sygnowany p.d.: "30./ Leonard/ Pękalski"
na odwrocie nalepka TPSP we Lwowie z 1931 r. z informacjami o obrazie
W katalogu wystawy: Leonard Pękalski 1896-1944. Wystawa pośmiertna, ZPAP Okręg warszawski, III-IV 1969, poz. kat. 175
olej na płótnie, 50 x 65 cm
sygnowany p.d.: "Leonard Pękalski"