1 zł
2 600 000 zł

SIENICKI Jacek (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

DACHY

Olej, płótno, 61 x 46 cm,
sygn. p.d.: J. Sienicki oraz na odwrocie opis autorski oraz data IV. 1996.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż, 1994 r.

pastel/papier, 28 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: '94 | Jacek Sienicki'

Kwiat liście, 1997 r.

olej, płótno, 61 × 50 cm
sygn. i dat. p.g.: J.SIENICKI/97
na odwrocie autorski opis: Jacek/SIENICKI /"KWIAT LIŚCIE’/ol.pł.1997

OCHŁAP, 1995

olej, płótno
81 x 66 cm
sygn. p.g.: J S . 95
na odwrocie na płótnie sygn.: Jacek | Sienicki | Ochłap | ol. pł.

olej na płótnie
50 x 40 cm
Praca ofiarowana przez żonę - Wandę Sienicką

OKNO w PRACOWNI, 1984

olej na płótnie, 147 x 97 cm,
sygnowany na odwrocie "JS 84"

WNĘTRZE CZARNE - TRAGIZM POLSKI, 1982

olej na płótnie, 147 x 97 cm,
sygnowany p.g. monogramem "JS", oraz na odwrocie datowany i opisany: "147 x 97 /WNĘTRZE /CZARNE /TRAGIZM POLSKI /JACEK SIENICKI /grunt - klej - gesso | ol. pł. 13-I-1982"

Kwiat, 1997 r.

olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'J SIENICKI | 97'
opisany na odwrociu: 'JACEK | SIENICKI | "KWIAT" | 1997' oraz nr ewidencyjny i nieczytelna pieczątka

Fikus, ok. 1984 r.

olej/tektura, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J.SIENICKI | 84 (?)`

FIOLETOWA, 1986

olej, płótno
52 x 75 cm
sygn. p.d.: 1 I 86, JS
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: Jacek | Sienicki | "Fioletowa" | 1986 ol. pł.
w p.g. rogu naklejony na płótnie wycinek z gazety ze wspomnieniem o autorze i jego zdjęcie

PEJZAŻ

olej, płótno
88 x 59 cm
sygn. brązowym tuszem, słabo czytelna, na odwr. p.g.: Sienicki Jacek | Warszawa | ... [nieczyt.] | Pejzaż [?] II | olej 88 x 60 oraz pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

Kwiat, 1998 r.

olej, płótno, 55 × 46 cm
sygn. i dat. p. d.: 98/J.SIENICKI
na odwrocie autorskie napisy: Jacek/ Sienicki/"Kwiat"/ol. pł. 1998

Ostrowik, 1998 r.

technika własna na papierze, 27 x 39 cm, sygn.
Dar Pani Wandy Sienickiej.

WNĘTRZE ZE SZTALUGĄ, 1973

olej, płótno
101 x 71 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: JACEK | SIENICKI | MARZEC 1973 | "WNĘTRZE | ZE SZTALUGĄ"
na płótnie drukowana nalepka z danymi obrazu

Postać, 1985 r.

olej/płótno, 147 x 94 cm
sygnowany i datowany śr. p.: `16 | 17 VII 85 | JS`
opisany na odwrociu: `Jacek | Siennicki| ol. pl 1985 | "postać"`

Czerwony garnek

olej, płótno, 65 x 50 cm
sygn.: p. g.: JSienicki

KAMIENIOŁOM, 1980

olej, płótno, 51 x 62 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: JACEK | SIENICKI | ol. pł. 1980 | SIERPIEŃ | WRZESIEŃ | "KAMIENIOŁOM"
obok dedykacja: Drogiej | Sławce | Jacek | 27 I 83

ROZSTRZELANY - I z cyklu Wojna, lata 60. XX w.

technika mieszana (węgiel, olej) na tekturze,
88 x 64 cm w świetle passe-partout.
Na odwrocie kartka wystawowa CBWA Zachęta z danymi o obrazie.

Wnętrze, 1984

olej, płótno; 144 x 95,3 cm;
sygn. i dat. p. d.: X 84 / J S;
na odwrocie napis: Jacek / Sienicki / Wnętrze / ol. pł. oraz pieczątki galeryjne

Wnętrze pracowni, 1969-1970

olej, płótno; 81,5 x 65 cm;
na odwrocie napis: Sienicki Jacek / "Wnętrze / Pracowni", / 1969-70 oraz napisy na blejtramie: SIENICKI / JACEK / WNĘTRZE / PRACOWNI, SIENICKI JACEK

liczba obiektów: 239