1 zł
2 600 000 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Macierzyństwo

litografia barwna, papier; 27,7 x 18,4 cm (w świetle oprawy);
opisana l. d.: Kisling 1952 (na kamieniu).

cena wywoławcza: Wykup abonament

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Maki w wazonie

sygn. na kamień l.d.
litografia barwna
27.8x20.4 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty białe, 1980

litografia, papier, 62 x 46 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d. i p.d.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Mimozy w wazonie, 1952

litografia barwna, papier, 45,5 x 55 cm w świetle passe-partout
sygn. na płycie l.d.: "Kisling / 1952"; p.d.: pieczęć owalna ATELIER KISLING
oraz sygnatura ołówkiem: "Jean Kisling"; l.d.: nr ołówkiem XLI/L"
Certyfikat wydany przez Dom Aukcyjny Artissima.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

RUDOWŁOSA DZIEWCZYNA, 1934

olej, płótno, 41 x 33,5 cm
sygn. p.g.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Epopeja cygańska (Héron de Vilefosse, L`Epopée bohémienne), 1952 r.

litografia barwna/papier, 30 x 23 cm
sygnowany i datowany na kamieniu l.d.: 'Kisling 1952'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Sonia (Kobieta w czarnej chuście)

litografia barwna/papier, 55,5 x 40,2 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Kisling'
opisana ołówkiem l. d.: 'Eprouve .... d' artiste'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port orientalny (Ilustracja do: Héron de Villefosse, L'épopée bohémienne. Aux dépens d'un amateur, Paris, 1959), 1950 r.

litografia barwna/papier, 26,5 x 19,5 cm
sygnowany na kamieniu l.d.: 'Kisling' oraz opisany i datowany p.d.: 'Marsille 1950'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Wejście do obozu (Ilustracja do: Héron de Villefosse, L'épopée bohémienne. Aux dépens d'un amateur, Paris, 1959), 1959 r.

litografia barwna/papier, 28 x 19,2 cm
sygnowany, datowany i opisany na kamieniu l.d.: 'Kisling | Sanary | 1959'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Mona Luisa, 1952 r.

olej/płótno, 55,5 x 46,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Kisling | 1952'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt leżący na czerwonym prześcieradle, 1929 r.

olej/płótno, 73,2 x 100,1 cm
sygnowany l.d.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura z owocami, 1917 r.

olej/deska, 21 x 27 cm
sygnowany l.d.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z Sanary, 1925 r.

olej/płótno, 27,5 x 41,8 cm
sygnowany p.d.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Sonia, 1929

akwatinta barwna, karton; 57 x 41 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana poniżej l. d.: Eprouve d' artiste (ołówkiem);
p. d.: á Denise ... (słabo czytelnie), Kisling 1929 (ołówkiem);
Plansza przed konserwacją.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt

litografia barwna/papier, 26 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d. na kamieniu: "Kisling"

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Łodzie

litografia barwna/papier, 24 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d. na kamieniu: "Kisling"

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt w turbanie [Nu au turban], 1952

Akwatinta barwna; wym. komp.: 570 x 417 mm (plansza: 700 x 530 mm); sygn. oł. p.d.: Kisling, l.d.: 55/100. Edycja Guillarda, Paryż 1952. Stan zachowania: bardzo dobry. Rzadka i dekoracyjna praca.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portrety - zestaw dwóch prac

litografia barwna, papier; 36,7 x 27 cm w świetle ramy (wymiar każdego z dwóch arkuszy)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ewa

litografia barwna, papier, 69 x 52,5 cm w świetle passe-partout , 94/150, sygn. na płycie l.d.: Kisling, numeracja odbitki ołówkiem l. d.: 94/150, oraz sucha pieczęć p.d.: ATELIER/KISLING z odręcznym podpisem: Jean Kisling [syn artysty]

liczba obiektów: 475