1 zł
2 600 000 zł

CZAPSKI Józef (1896 Praga - 1993 Maisons-Laffitte)

Jeune fille ŕ la lecture (1930)

olej, płótno
55,5 x 46 cm
sygn. i dat. p.d.
Autentyczność obiektu potwierdzona przez Ewę Kitowską, konserwatora zbiorów Józefa Czapskiego

cena wywoławcza: Wykup abonament

Jardin

olej, płótno
sygn. p.d.
47 x 66 cm

KSIĄŻKA I SPLĄTANY SZNUREK, 1982

olej, płótno,
65 x 54
sygn. p.d.: 82 | J. CZAPSKI
Na odwrocie - na poprzeczce krosna - nalepka z "metryczką" obrazu: 43 | Livre et ficelle. 1982 | 65 x 54 cm. Chexbres. Na ramie nalepka paryskiej galerii "Delf".

Dziecko w fotelu, 1976

olej, płótno,
65 x 54 cm;
sygn. p. d.: J. CZAPSKI. 76.
Jest to typowe dla Czapskiego przedstawienie elementu codzienności, w charakterystyczny, migawkowy sposób. Malował on chętnie urywki z życia przeciętnego człowieka, sceny podpatrzone na ulicy, w domu, którym nadawał wyjatkową wartość, wzmacniając je wyrazistymi kolorami, skupiajacymi wzrok. Wykorzystuje portretowaną postać jako pewnego rodzaju figurę znak, której nadaje kluczowe znaczenie kolorystyczne.

W kawiarni/ Rozmowa - szkic dwustronny

ołówek, tusz, papier,
15,3 x 20,2 cm;
sygn. p. d.: JC, numer p. g.: 591

Siedzące kobiety - szkic, 1955

ołówek, akwarela, papier,
20 x 14 cm;
sygn. l. d.: J.C. p. d.: J Czapski/ 1955/ ?

Dziecko w fotelu, 1976

olej, płótno,
65 x 54 cm;
sygn. p. d.: J. CZAPSKI. 76.

W kawiarni / Rozmowa - szkic dwustronny

ołówek, tusz, papier,
15,3 x 20,2 cm;

Na widowni, 1959

olej, płótno;
78 x 95 cm
sygn. p.d. J.CZAPSKI./ 59.

Montredon (1928/30)

Olej na płótnie
Syg. p.d., umiejscowiony i datowany przez artystę na odwrocie
46 x 61 cm
Obraz opisany na krośnie ręką artysty "Józef Czapski. Montredon pod Marsylią tuż przy wielkiej posesji hr. Pastré, gdzie spędziłem tam letnie miesiące. Lata 29/28/30"

RYSUNKI I AKWARELE - 5 sztuk

akwarela/papier,
11 x 16 cm (3 szt.), 10,5 x 14,5 cm (2 szt.)

Czerwone krzesło, 1954

olej, płótno;
73 x 50 cm
sygn. p.d. JCZAPSKI/ 54

Czerwone krzesło, 1934

c; 73 x 50 cm
sygn. p.d. JCZAPSKI/ 34

PRZY TELEFONIE, 1982

olej, płótno,
81 x 54
sygnowany p.d.: J CZAPSKI. 82
na poprzeczce krosna napis długopisem: 139* Femme rose au téléphon, 1982 | 81 x 54 cm, Lausanne; na krośnie dwukrotnie odbity stempel: COLETTE MASSARD | Santonniere | Au Floréal 19 - ? 021/267373.

Fruits rouges sur la table (1963)

Olej / płótno (dublowane)
Sygnowany i datowany p.d.
50 x 73 cm

POPOŁUDNIE NA WSI, 1963

olej, płótno, 82 x 81 cm
sygnowany p.d.: J. CZAPSKI | 63.

Aktorka, 1958

olej, płótno;
81 x 54 cm
sygn. p.d: j.czapski.58.

86. BŁĘKITNE MORZE, 1955

olej, płótno,
46 x 60.5 cm
sygnowany p.d.: J CZAPSKI.55.
Na odwrocie płótna ślad okrągłego stempla. Na poprzeczce krosna nalepka wystawowa (druk, atrament) o treści: SOCIETE AUXILIARE DES EXSPOSITIONS DU PALAIS | DES BEAUX- ARTS | 10, rue Royale B Bruxelles | Exposition: Czapski | Title de l`oeuvre: Mer Bleue (36 | Collection: Madame Clermant Morrefe

Zbiór 21 prac - akwarele i rysunki, lata 50 - te XX w.

1) Pejzaż letni, akwarela, tusz/papier, 9 x 14,5 cm (w świetle passe-partout); 2) Pianista, ołówek, kredka/papier, 14 x 19 cm (w świetle pass - partout), napis p. d.: `3/II 1958 (…)`; 3) Turyści, akwarela, tusz/papier, 13,5 x 10 cm (w świetle passe-partout); 4) Pejzaż, akwarela, ołówek/papier, 13 x 19,5 cm (w świetle passe-partout); 5, 6) dwie prace współoprawne - Pejzaż z zabudowaniami i Pejzaż, akwarela, tusz, kredka/papier, 11 x 17 cm; 7, 8) dwie prace współoprawne - Pochmurne niebo i Pejzaż z kościołem, akwarela, tusz/papier, 11,5 x 16 cm; 9) Pejzaż górski - dyptyk, akwarela, tusz/papier, 10,5 x 34,5 cm, sygnowany p. d.: `J. C.`; 10) Nad książką, tusz/papier, 20 x 20 cm (w świetle passe-partout); 11) Pejzaż równinny, olej/tektura, 19 x 23 cm; 12) Pejzaż z jeziorem, akwarela, kredka, tusz/papier, 11 x 17 cm; 13) Spacer, tusz/papier, 16,5 x 10,5 cm; 14) Stojąca kobieta, akwarela, tusz/papier, 15,5 x 8 cm (w świetle passe-partout); 15) Wnętrze ze Zwiastowaniem, akwarela, tusz/papier, 19,2 x 12,3 cm; 16) Boże Narodzenie, tusz/papier, 15 x 17,5 cm, napis u dołu: `Geburt Christ | Munchen Alte Pinakothek | Ausschnitt`; 17, 18) dwie prace współoprawne - Pejzaż, akwarela, kredka, tusz/papier, 11,2 x 17,5 cm; 19) Zamyślona, tusz/papier, 17 x 10 cm (w świetle passe-partout); 20, 21) dwie prace współoprawne - Dachy domów, akwarela, tusz/papier, 11 x 16 cm

NA PLAŻY, l. 70. XX w.

olej na płótnie, 60 x 81 cm, sygnowany p.d. "J CZAPSKI",
na odwrocie, na krośnie pieczęć firmy ramiarskiej "Andersen`s" z Toronto.

liczba obiektów: 137