1 zł
2 600 000 zł

KOBZDEJ Aleksander (1920-1972)

Południowy, 1959 r.

olej, technika mieszana/płótno, 139 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Kobzdej | 1959`
opisany na blejtramie: `Aleksander Kobzdej 1959 Południowy 139 x 100`

- Gres Gallery, Waszyngton
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
- dom aukcyjny Bonhams , Nowy Jork, 7.11.2011

- "15 Polish Painters", Museum of Modern Art, Nowy Jork, 1961 (wystawa objazdowa: Carnegie Institute, Pittsburghh; Minneapolis Institute of Art, Minneapolis; Washington University, St. Louis; William
Proctor Institute, Utica Munson, 1962; Museum of Fine Arts, Montreal, 1962; The National Gallery of Canada, Ottawa, 1962)
- wystawa indywidualna w galerii French and Company, Nowy Jork, kwiecień 1960
- wystawa indywidualna w Gres Gallery, Waszyngton, 1960
- 15 Polish Painters, katalog wystawy, Museum of Modern Art, Nowy Jork 1961, s. 34 (il.)

cena wywoławcza: Wykup abonament

NIESPOKOJNA PRZESTRZEŃ, 1970

płótno, technika mieszana
110 x 79 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: Aleksander Kobzdej 1970 | Niespokojna przestrzeń | N0 1 | 111 x 79 | [strzałka]
na płótnie nalepka DESY z danymi obrazu

Obraz wystawiany i reprodukowany:
- Aleksander Kobzdej, Ölbilder - Zeichnungen 1969 - 1971, Berlin Zachodni 1971;
- Aleksander Kobzdej, Salon Wystawowy Marchand, Warszawa 19 IX - 5 X 2013, poz. kat. 12, il. barwna s. 30, 31 oraz na okładce katalogu.

KOMPOZYCJA, 1957 R

olej/płótno/drobne kamyki, 48 x 59 cm
sygnowany p.d.: Kobzdej

POCHODZENIE
- kolekcja prywatna

HORS CADRE nr 47, 1971 R

akryl/siatka metalowa/masa z papieru i poliestru, 125 x 97 cm
sygnowany na odwrocie pismem odręcznym

- kolekcja prywatna

- Aleksander Kobzdej (1920-1972) wystawa w 20-lecie śmierci, Warszawa, listopad 1992
ASP w Warszawie, Galeria ZPAP na Mazowieckiej (Kat., repr. poz. kat. 62, s. 107)
- Aleksander Kobzdej Hors cadre, marzec-kwiecień 2001, Galeria Kordegarda, Warszawa,
Krakowskie Przedmieście 15/17 (Kat. repr. str. 7)

Nad Motławą, około 1950 r.

olej, płótno, 60 × 50 cm
sygn. p. d.: A. Kobzdej

Idol czarno-szary, 1962 r.

olej, płótno, 100 × 81 cm
sygn. i dat. p. d.: Kobzdej / 1962
na odwrocie autorskie zapiski: Aleksander Kobzdej/1962/"IDOL CZARNO/ SZARY`/81 X 100

Kompozycja, 1966 r.

gwasz, olej/papier, 60 x 42 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Kobzdej 1966`

Bez tytułu, 1966 r.

gwasz, olej/papier, 58 x 40 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Kobzdej 15.VIII. | 1966`

Szczelina - czerwień w szarościach - forma przestrzenna, 1971

technika własna, relief, olej,
płyta; 45 x 36 cm;

WYSUNIĘTA SZCZELINA, 1969

płótno, deska, technika mieszana
99 x 66,5 cm
sygn. wewnątrz szczeliny po lewej: Kobzdej | 1969; sygn. na odwrocie na desce: Aleksander Kobzdej 1969 | "Wysunięta szczelina"

Spalony, 1959 r.

olej, technika mieszana/płótno, 148 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Kobzdej | 59`
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Aleksander Kobzdej | 60 x 148 | 1959` | "Spalony" | 1959`

- kolekcja prywatna, Paryż

tusz/papier, 42 x 29,5 cm

Bez tytułu (praca dwustronna), 1968 r.

tusz, ołówek/papier, 44 x 34,5 cm
opisany i datowany p.d.: 'IS - 68 R.'

Portret kobiety, 1956 r.

tusz/papier, 42 x 26,5 cm
sygnowany, datowany i dedykowany l.d.: 'Pani | Grażynie| Kobzdej | 56'

Kompozycja, 1959-60 r.

olej/płótno, 73 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Kobzdej | 1959/60`
na blejtramie częściowo zachowana naklejka Raydon Gallery: `[...]ydon Gallery New York, N.Y. 10028

- Raydon Gallery, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Nowy Jork

płyta; 45 x 36 cm;

Kompozycja, 1959 r.

olej, kolaż/płótno, 112 x 89 cm
- Dom Aukcyjny Agra-Art, Warszawa, 26.04.2009
- kolekcja prywatna

PORTRET MŁODEJ WIETNAMKI, 1954

tempera na papierze, 61 x 47,5 cm, sygnowana p.d. "Kobzdej"

liczba obiektów: 236