1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akt

długopis, papier, 38,5 x 30 cm
sygn. l.d. , 1982

Pejzaż miejski 1967

olej, płótno, 60 x 80 cm; sygn. na odwrocie na płótnie: JERZY NOWOSIELSKI / 1967

Kuter z żaglem, 1962

tusz pióro, papier kredowany krem.,
29.5 x 41 cm
sygnowany oł. p.d.: JERZY NOWOSIELSKI 1962

Kolejka w kopalni, 1973

olej, płótno,
44 x 59 cm
sygnowany na odwr. l.g.: JERZY NOWOSIELSKI | 1973, napisy czarną kredką p.g.: 104, l.d.: D 19.

Akt (Hydra), 1973

olej, płótno,
120 x 100 cm
sygnowany na odwrocie śr.g.: JERZY NOWOSIELSKI | 1973, napis p.g.: 122., na zawiniętym płótnie śr.g.: Akt, p.g.: J. NOWOSIELSKI

Para ikon 1984: Chrystus Pantokrator i Madonna z Dzieciątkiem

olej, deska, 76,5 x 80 cm; nie sygnowane
Ikony wykonane zostały pierwotnie na zlecenie Warszawskiej Prawosławnej Kurii Metropolitalnej z przeznaczeniem dla cerkwi w Hajnówce. Ikony zamówił u Nowosielskiego metropolita Bazyli Doroszkiewicz. Nie przyjęto ich do użytku liturgicznego z powodu zauważonych nieścisłości teologicznych.

Akt we wnętrzu

olej, płótno, 100 x 90 cm
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1994

AKT

Tusz na papierze 39 x 29 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "Jerzy Nowosielski"

PEJZAŻ MORSKI

II poł. lat 40-tych XX w.
Olej na płycie 39 x 56 cm
Nie sygnowany

Portret kobiety, 1995

litografia, papier, 69 x 49,3
sygn. ołówkiem w polu ryciny p. d.: JERZY NOWOSIELSKI 95; napis ołówkiem l. d.: 10 / 25

Kobieta w negliżu z lustrem, 1979

olej, płótno, 100 x 70
na rewersie napis: "KOBIETA W NEGLIŻU Z LUSTREM / 1979 / JERZY NOWOSIELSKI" oraz naklejka z wystawy w 1982 r.

Akt i profil kobiety 1980

piórko, tusz, papier, 46,5 x 38,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski

MIASTO 1953, abstrakcja geometryczna

olej na desce (odwrotna strona tacy), 31 x 42 cm
na odwrocie napis autorski: "Jerzy Nowosielski 1950-53"

AKT z PODNIESIONYMI RAMIONAMI, 1955

rysunek ołówkiem, 42 x 29 cm,
sygnowany p. d. "J Nowosielski 55"

AKT

1994 r.
Tusz na papierze 45,5 x 33,5 cm
Sygnowany wzdłuż lewej górnej krawędzi - "Jerzy Nowosielski 94"

Akt, 1960

tusz, piórko, papier
19,5 x 14,6 cm

Akt z oknem, 1971

olej, płótno
100 x 120 cm

Portret kobiety

serigrafia, papier, 123/300, 30 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p. d.: Jerzy Nowosielski

liczba obiektów: 1183