1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Starzec i dziewczyna

olej, sklejka, 25,5 x 35 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman

Lista dodatkowa.

cena wywoławcza: Wykup abonament

SYN CIEŚLI, lata 20. XX w.

olej na tekturze, 62,8 x 67,8 cm,
sygnowany u dołu "Wlastimil Hofmann",
na plecach odręczny napis "Syn cieśli" oraz "4731"

Portret starca, 1927 r.

olej/sklejka, 29 x 38 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Wlastimil | Hofman | 1927`

Przeznaczenie, 1918 r.

olej/sklejka, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil 1918 | Hofman`

Mali muzykanci

olej, płótno, 73,5 x 93,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1929

Dziewczynka z goździkiem

olej, płótno, 60,5 x 40,5 cm;
sygn. u dołu: 1968 / Wlastimil / Hofman

Portret mężczyzny

olej, sklejka, 55 x 39 cm;

WIOSNA, 1929

Olej, tektura; 37,5 x 46,1 cm
Sygnowany p. g.: 1929 | Wlastimil Hofmann
Na odwrocie: napis ołówkiem: Wiosna. Powyżej stempel:... ALEKSANDROWICZ KRAKÓW BASZTOWA 11 oraz DR FR SCHOENFELD & CO
Na oprawie prostokątna, częściowo zdarta nalepka: alon Sztuki "Achilleion" | Biała ob. Bielska, 11-go Listopada L. 8. | Oryginały malarzy polskich | i zagranicznych | jakoteż reprodukcje religijne i krajobrazy | Skład przyborów piśmiennych i malarskich. | Oprawa obrazów we własnym warsztacie.

DZIEWCZYNKI Z BRATKAMI, 1959

Olej, płyta; 46,5 x 55,5 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil | Hofman | 1959
Na odwrocie: napis niebieską kredką: Dziewczynki z bratkami | 48 | ole
napis ołówkiem: OLECH AN TARNOWSKIE GÓRY

KROWA Z CIELAKIEM, 1924

Olej, sklejka; 46 x 65 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil Hofman
Z tyłu czarną farbą zarys krowy i napis: 27 STUDIUM 46 X 56.
Poniżej na naklejonym papierze napis czarnym atramentem: Wlastimil H [... ] | Studium | 651/2 x 46 1/ [... ].
Powyżej napis czarnym atramentem: r 1924

Dziewczynka z kwitnąca gałązką

olej, tektura, 47,6 x 47,5 cm
sygn. pd.: Wlastimil Hofmann, data nieczytelna

Zaduma

olej, tektura, 60 x 61 cm

TROJE DZIECI, 1924

olej, tektura,
16.3 x 35 cm
sygnowany p.d.: Wlastimil | Hofman 1924

Przedwiośnie

olej/sklejka, 34 x 64 cm
sygnowany l. d.: `Wlastimil Hofman`

Budząca się Polonia, 1909 r.

olej/płótno, 55 x 70 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil Hofmann | Paryż 1909`

Tobiasz

olej, sklejka, 27,4 x 35
sygn. l.d.: Wlastimil / Hofman
na odwrociu naklejka: "SALON SZ… / ALFREDA WAWRZECKIEGO / KRAKÓW, UL. SZCZEPAŃSKA 9. / TELEFON Nr. 153 - 47. / Autor Hofman Vlastimil / Tytuł Tobiasz / Rodzaj olej, rozmiar 34 x 26 1 / Nr Kat. 556/37, Data przyjęcia

Dziewczyna z kózką

olej, sklejka, 45 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d. Wlastimil Hofman

EDYP I ANTYGONA, 1923

Olej, tektura; 47,2 x 62,5 cm w świetle
Sygnowany p. d.; Wlastimil Hofman, 1923
Na odwrocie podpis Król Edyp Antygona

Portret kobiety z harfą

olej, sklejka, 20 x 25,5 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / Tel Aviv 1941;
na odwrocie odręczna dedykacja z 1942 r. (częściowo zatarta)

liczba obiektów: 1577