1 zł
2 600 000 zł

TARASIN Jan (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Puls I, 2006

akwarela, papier, 46 x 67 cm
sygn. l. d.: Jan Tarasin 2006

cena wywoławcza: Wykup abonament

Rejestr, 1988 r.

pastel/papier, 40 x 49,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 88'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Tarasin 88 | Rejestr'

Sytuacja II, 1980 r.

gwasz, tusz/papier, 31 x 37,5 cm
sygnowany i datowany p.d. 'Jan Tarasin 1980'
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: 'JAN TARASIN | 1980 | "SYTUACJA" II'

Autoportret, [1984]

serigrafia jednobarwna, papier; 14 x 17 cm;
sygn. p. d.: 83/100 JTarasin

PRZEDMIOTY, 1991

akwarela, gwasz, papier, 48,5 x 69 cm (w świetle oprawy)
sygn. i opisany na odwrocie: "Przedmioty" Jan Tarasin '91

Bez tytułu, 1963 r.

olej/płótno, 70 x 60 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'JAN TARASIN 63'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JAN TARASIN 63' i na blejtramie: 'JAN TARASIN'
Na blejtramie dwie nalepki z domu aukcyjnego Christie's

- kolekcja prywatna, Niemcy
- Christie's Amsterdam, 2012
- kolekcja prywatna, Niemcy

“Sytuacja II, 1980 r.

olej/płótno, 115 x 89 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Tarasin 80'
opisany i dedykowany na odwrociu: 'JAN TARASIN | 1980 “SYTUACJA" II | Panu Franco Ferrucci | na pamiątkę spotkania | w Warszawie | Jan Tarasin | 11.XI.1981'

- Desa Unicum, Warszawa

druk/papier, 40,5 x 29 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d. 'JTarasin'

serigrafia/papier, 40 x 30 cm
sygnowany p.d. ołówkiem: 'JTarasin'

Partytura, 1977 r.

serigrafia/papier, 39,5 x 30 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Partytura JTarasin 77'

Szkoła przedmiotów, 2008 r.

serigrafia barwna/papier, 50 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Szkoła przedmiotów 71/77 J. Tarasin 08'

Kompozycja z ostrosłupami, 1990

serigrafia/papier, 38 x 26 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p.d.: JTarasin 1990

SYTUACJA XXI, 1993

olej, płótno, 40 x 30 cm
sygn. l.d.: Jan Tarasin 93
na odwrocie: Jan Tarasin / Sytuacja XXI / 93

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
zakup od rodziny artysty

DOJRZEWAJĄCE PRZEDMIOTY, 1999

olej, płótno, 114 x 146 cm
sygn. l.d.: J.Tarasin 99
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 1999 / "DOJRZEWAJĄCE PRZEDMIOTY"

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna

Dalmatyńczyk, 1987 r.

olej/płótno, 95 x 67 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J.Tarasin 87'

Kręgi, 2004 r.

akryl/płótno, 120 x 150 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'JAN TARASIN 04'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 2004 | "KRĘGI"'

- "Jan Tarsin. Obrazy najnowsze" CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa 2008
- "Jan Tarasin. Malarstwo i prace na papierze 2005 - 1959", Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 15.02-12.03.2006

- Izabela Mizerska, Spotkania z Tarasinem, [red.] Zbigniew Chlewiński, Jacek Czuryło, Marek Pietkiewicz, Płock 2007, reprodukcja barwna na tablicy nienumerowanej, s. 32
- Jan Tarasin. Malarstwo i prace na papierze 2005 - 1959, katalog wystawy, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot 2006, s. nlb. (il.)

Mały rocznik statystyczny III, 1967

olej, drewniana listwa, płótno; 69,5 x 100 cm
sygnowany na odwrociu p.g. "Jan Tarasin | Mały rocznik statystyczny 1967"

Przedmioty III, 1965 r.

olej/płótno, 73 x 92 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Tarasin 65'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'J. Tarasin | 1965 | "PRZEDMIOTY"'
obok wskazówka montażowa
na blejtramie nalepka wywozowa do Nowego Jorku z Desy, nalepka wystawowa z D'Arcy Galleries i nalepka z datą zakupu

- D'Arcy Galleries, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, USA
- 17 Polish Painters, D'Arcy Galleries, Nowy Jork, 1966-1967

serigrafia jednobarwna, 42 x 30 cm,
potwierdzona autentyczność.
Dar Pana Jakuba Tarasina.

Faza dynamiczna, 1984

olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 84;
na odwrocie:
- JAN TARASIN 1984 / "FAZA DYNAMICZNA";
- nalepka: Nom et prénom d’artiste JEAN TARASIN /POLOGNE, VARSOVIE/ Titre "PHASE DYNAMIQUE", 1984 / Technique employée HUILE SUR TOILE / Dimensions H.: 80 CM. L.: 100CM

liczba obiektów: 751