1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Anielski przewodnik

olej, tektura,
59,5 x 49,5 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

cena wywoławcza: Wykup abonament

Alina i Balladyna

olej, sklejka,
60 x 73 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie napis: Alina i Balladyna / Maliny

Modele artysty

olej, sklejka,
24 x 34 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: Wlastimil / Hofman

Para portretów

Autoportret
olej, płyta, 47 x 55,5 cm;
sygn. l.d.: 1963 / Wlastimil / Hofman
Na odwrocie napis: Tryptyk / bok / Anioł Stróż
Portret żony artysty - Ady
olej, płyta, 47 x 55 cm;
sygn. p.d.: 1963 / Wlastimil / Hofman
Na odwrocie napis: Tryptyk (Bok) / Nasz Anioł Stróż

Wiosna, 1922

olej, tektura;
57,5 x 68 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Wlastimil Hofmann 1922

GŁOWA CHRYSTUSA, 1951

Olej, płótno
52 x 42,5 cm
Sygnowany u góry czarnym olejem, po l.: 19 | Wlastimil;
po p.: 51 | Hofman;
na odwrocie czarną farbą napis: Kochanej Hani | i Dr Hoffmanowi | pod drzewko | Wlastimil Hofman | 1951

Brama miejska

akwarela/papier, 27,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `Wlastimil Hofman`

Studium głowy starca

olej/tektura, 48,5 x 33,5 cm
sygnowany l. g.: `V.Hofman`

DYPTYK - DOM BOGÓWKA W ZAKOPANEM

Olej, tektura;
33 x 34 cm
Sygnowany p. d.: Wlastimil Hofmann | 1916
Olej, tektura; 33 x 39 cm
Sygnowany p. d.: Wlastimil Hofmann | Zakopane | Bogówka 1925

Zimową porą

olej, tektura,
48,5 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: 1962 / Wlastimil Hofman

Przy kapliczce

olej, tektura,
41 x 48 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil 1927 / Hofman
Na odwrocie nalepka wystawowa z 1927 r. z tytułem: Dziecko i nr 4564 oraz nalepka z Salonu Sztuki Władysława Ratusińskiego z Częstochowy

Dziewczynki z zielonym ptaszkiem

olej, sklejka,
34,5 x 50 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman

Sztuka i Furie, 1918

olej, tektura,
70.5 x 52.5 cm
sygnowany p.g.: Wlastimil Hofman 1918

Żniwiarki, 1923

olej, tektura,
65.5 x 91.3 cm
sygnowany p.d.: Wlastimil 1923 | Hofman

Przyszłość rodzi się z przeszłości. Tryptyk, przed 1935

olej, sklejka, wym.: (całość) 136 x 34 cm
"sygn. na prawej kwaterze p.g.: Hofman, na odwrocie środkowej kwatery naklejka TPSP w Krakowie z 1935 r., na kwaterach napisy autorskie: Polska przed dwudziestu laty; Polska po 20 latach; Polska (nieczytelny) "

Portret Kamila Huberta Roztworowskiego, 1919

olej, sklejka, wym.: 23 x 24 cm
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman / 1919

Starzec z aniołem

olej, sklejka, wym.: 68 x 96 cm

W sadzie

olej, sklejka, wym.: 59 x 44,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Wiosna, 1924

Olej, tektura,
16,5 x 37
Sygn. l. g.: Vlastimil Hofmann 1924

Portret dziecka

olej, tektura,
23 x 23
sygn. l. g. monogramem wiązanym VH

liczba obiektów: 1577