1 zł
2 600 000 zł

KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Bez tytułu, 1963 r.

collage/papier, 43 x 62 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: `1963 | Kraków | Kantor`
OPINIE: - praca posiada potwierdzenie autentyczności wydane przez Lecha Stangreta

cena wywoławcza: Wykup abonament

Taszyzm, 1956

olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i opis na odwrocie: T. Kantor/ Kraków X 1956/ Wystawy: WARSZAWA - SALON "PO PROSTU"/ BELGRAD/ LUBLANA/ ZAGRZEB (napis późniejszy)

Lit. M. Porębski Deska. "Chciałbym aby kiedyś profesor Porębski napisał esej o tym małym przedmiocie" (świadectwa, rozmowy, komentarze), Łódź, 1997

Projekt kostiumu, 1957

Tempera, długopis, kredka, karton;
wym.: 44,5 x 34 cm. Postać Sekretarza (w tej roli M. Ziobrowski) w spektaklu "Don Juan"Tadeusza Rittnera;
premiera w Teatrze Kameralnym 1 lutego 1958.

Informel, 1960

olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: Kantor
na odwrocie napisy autorskie: T. KANTOR/ XI 1960/ CRACOVIE
Lit. (wybrana): K. Pleśniarowicz, Kantor. Artysta końca wieku, Wrocław 1997, s. 99-141; Tadeusz Kantor. Malarstwo i rzeźba [katalog wystawy oprac. Z. Gołubiew], Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 1991, s. 12-14; T. Kantor, Ma creactions, mon voyage: commentaires intimes, [wstęp] G. Scarpetta, Paris 1991 s. 50-98.

Obraz, 1965 r.

olej/płótno, 81 x 99,5 cm
datowany i sygnowany p.d.: `65 | Kantor`
opisany na odwrociu: `T. KANTOR | CRACOVIE | 2, 1965 | "peinture"`

- "37 artistes polonais contemporains", Musée de Tel Aviv, Pavillon Helena Rubinstein, pazdziernik - listopad 1965
- 37 artistes polonais contemporains, katalog wystawy, Musée de Tel Aviv, Pavillon Helena Rubinstein, Tel Awiw 1965, reprodukcja czarno-biała, s. nlb.

Bez tytułu - Parasolki, 1970

flamaster, papier;
29 x 20,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1970 / t. kantor; oraz powyżej wtórne napisy ołówkiem: t. kantor oraz wzdłuż krawędzi arkusza Multiprit '70; na odwrocie okrągła pieczęć z pracowni Tadeusza Kantora

Szkice domów

tusz/papier, 21 x 30 cm
sygnowany p.d.: `T. Kantor`

flamaster/papier, 20 x 28,5 cm
sygnowany p. d.: `T Kantor`

Portret młodej kobiety

węgiel, papier, 67 × 57 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: TKantor

Ukrzyżowany

kredka/papier, 20 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'T Kantor' na pieczęci autorskiej

Obraz, 1963 r.

olej/płótno, 62 x 71,5 cm
datowany i sygnowany p.d.: `1963 Kantor`
na odwrociu papierowa naklejka z Galerie de France oraz naklejka z opisem: `TADEUSZ KANTOR | PEINTURE (Paris 6.1963) | (..)` (opis powtórzony na płótnie)

SZKIC SYTUACJI TEATRALNEJ

flamaster, tusz pióro, pastel, papier przebitkowy kremowoszary 18,3 x 26,5 cm
sygn. flamastrem p.d.: t Kantor

Pracy towarzyszy potwierdzenie autorstwa przez żonę artysty, Marię Stangret-Kantor z 5 XII 2006 r.

PUDEŁKO, 1963

tusz pióro, pastel, papier cielistokremowy, 14,5 x 20,5 cm
sygn. l.d.: t Kantor
p.d.: pudełko | "boite" | 1963, w l.g.: boite [w ramce]

Pracy towarzyszy potwierdzenie autorstwa przez żonę artysty, Marię Stangret-Kantor z 16 IX 2005 r.

INFORMEL, 1963

olej, płótno, 60 x 73 cm,
sygn. p.d. 1963/Kantor
na odwrocie: T.KANTOR/XII 1963/KRAKÓW
REPRODUKOWANY:
Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków. Oficyna Wydawnicza Auriga, Warszawa, 1992 (str.259)

Emballage, 1966 r.

olej/płótno, 98 x 130 cm
sygnowany l.d.: `Kantor`
opisany na odwrociu: `T. KANTOR | KRAKÓW | 1966 | "EMBALLAGE" `
na odwrociu nalepka transportowa z opisem obrazu
- "Kantor, peintures recentes", Galerie de L`Université A.G., Paryż 1966

Portret chłopca, lata 40.

Tusz, papier; wym. w świetle paspartou: 29 x 19,2 cm; sygn. oł. p.d.: T. Kantor.

Postacie emballages, 1964

Zespół 6 rysunków na dwóch planszach; tusz, papier; wym. w świetle pp: 17 x 17,5 cm każda; sygn. tuszem p.d.: T. Kantor 1964 oraz Chexbres, 1964, T. Kantor. Prace powstały podczas pobytu artysty w szwajcarskim miasteczku Chexbres, gdzie w 1964 zredagował "Manifest ambalaży".

Figury i postaci, 1976

Zestaw 5 plansz w kartonowej tece; zestaw nr XXII; druk artystyczny; wym.: 39,8 x 29,4 cm; sygn. oł. p.d.: T. Kantor, l.d.: HC XXII. Na rynku pojawiają się także pojedyncze plansze z teki, numerowane od 1 do 300.

Plakat przedstawienia Wielopole, Wielopole

Teatru Cricot 2
99,3 x 69,3 cm

liczba obiektów: 554