1 zł
2 600 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Szkic rysunkowy przedstawiający Pochód Chmielnickiego z Tuhaj Bejem

Rysunek ołówkiem na papierze. Wymiary : 36,5 X 56 cm.
W lewym dolnym rogu zaświadczenie autentyczności o treści : "Zagon hordy tatarskiej" / szkic do akwareli mojego ś.p. Ojca / Juliusza / Wojciech Kossak oraz lakowa pieczęć herbowa z herbem Kos.

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Krakowiak z wieśniaczką

Akwarela na kartonie. Wymiary : 26 X 22,5 cm.
Sygnowany p.d. J. Kossak / 1891.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Szkic do kompozycji Stadnina na Podolu z 1886 r.

Rysunek ołówkiem na papierze. Wymiary : 41,5 X 61 cm.
W prawym dolnym rogu zaświadczenie autentyczności o treści : Szkic..... ś.p. Ojca / mojego Juliusza Kossaka / Wojciech Kossak oraz lakowa pieczęć herbowa z herbem Kos.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Studium konia

Ol/pł naklejony na tekturę. Wymiary : 48 X 59 cm.
Brak sygnatury. Autentyczność potwierdzona ekspertyzą i adnotacją z tyłu obrazu.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Z rozkazu króla mam oddać tę zbroję i konia z rzędem, 1882

Akwarela wielobarwna, papier naklejony na tekturę; wym. w świetle pp: 29,5 x 38,5 cm;
sygn. p.d.: J.Kossak; drobne ubytki prawego marginesu, otwór w l.g. narożniku. Ilustracja do cyklu W. Pola "Mohort" zamówionego przez lwowskiego wydawcę Hermana Altenberga, opublikowanego drukiem w 1882. Lit.: K. Olszański, "Juliusz Kossak", Ossolineum 1988, poz. 483.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Detal kompozycji Z rozkazu króla mam oddać tę zbroję i konia z rzędem, 1882

Akwarela wielobarwna, papier naklejony na tekturę; wym. 33 x 46,8 cm;
nie sygn.; zachowana bibułka ochronna. Ilustracja do cyklu W. Pola "Mohort" zamówionego przez lwowskiego wydawcę Hermana Altenberga, opublikowanego drukiem w 1882. Lit.: K. Olszański, "Juliusz Kossak", Ossolineum 1988, poz. 483.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Somosierra, ok. 1880

Akwarela wielobarwna, papier naklejony na karton: wym.: 35,5 x 50 cm;
nie sygn.; naddarta bibułka zabezpieczająca.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Przed okienkiem, 1880

Akwarela w sepii, papier naklejony na karton: wym.: 38 x 46 cm;
nie sygn.; naddarta bibułka zabezpieczająca. Ilustracja do "Pieśni" Wincentego Pola. Lit.: K. Olszański, "Juliusz Kossak", Ossolineum 1988, poz. 437; reprodukcja "Kłosy" z 1880 (przez Edmunda Gorazdowskiego) zbiory MNK-III-ryc-27551.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Grenadierzy królewscy w bitwie pod Etoges, 1898

Ołówek, papier naklejony na karton: wym.: 27,5 x 49 cm;
nie sygn.,

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Tondos Stanisław, Baszty Krakowa , 1886

Litografia barwna; pełna plansza; wym. komp.: 291 x 214 mm;
sygn. pł. p.d.: JK/TS. Pod kompozycją tytuł i informacja typograficzna. Plansza z teki " miasta Krakowa : dwadzieścia cztery widoków w chromolitografiach podług oryginalnych akwarel Juliusza Kossaka i Stanisława Tondosa", wyd. W. Łuszczkiewicz, Kraków 1886.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Tondos Stanisław, Muzeum książąt Czartoryskich, 1886

sygn. pł. p.d.: Tondos. Pod kompozycją tytuł i informacja typograficzna. Plansza z teki "Klejnoty miasta Krakowa : dwadzieścia cztery widoków w chromolitografiach podług oryginalnych akwarel Juliusza Kossaka i Stanisława Tondosa", wyd. W. Łuszczkiewicz, Kraków 1886.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Tondos Stanisław, Dziedziniec Collegium Maius, 1886

Litografia barwna; pełna plansza; wym. komp.: 214 x 291 mm;
sygn. pł. l.d.: Tondos. Pod kompozycją tytuł i informacja typograficzna. Plansza z teki "Klejnoty miasta Krakowa : dwadzieścia cztery widoków w chromolitografiach podług oryginalnych akwarel Juliusza Kossaka i Stanisława Tondosa", wyd. W. Łuszczkiewicz, Kraków 1886.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Jarmark na konie w Bałcie, 1875

akwarela, ołówek, papier; 38,8 x 73,3 cm;
sygn. i dat. l. d.: Juliusz Kossak / 1875

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

STARCIE POLSKIEGO SZLACHCICA Z TURKIEM

Akwarela, papier; 20 x 25 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: JKossak
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności wystawione przez Leszka Ludwikowskiego 11.X 1973
Obraz posiada ekspertyzę Pani Ireny Bal, biegłej sądowej, historyczki sztuki

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

LEGIONISTA WŁOSKI

Akwarela, papier, 21,5 x 17 cm,
sygn. l.d.: J Kossak 1894

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Sygnowany p.d.: JKossak

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Jeździec z luzakiem, 1887 r.

akwarela/papier, 28 x 32 cm
sygnowany i datowany p. d., Juliusz Kossak | 1887
sygnowany i datowany, u dołu: `Oryginalna praca mojego śp Ojca Julisza Kossak Wojciech Kossak`

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Wymarsz wojska pod wodzą Księcia

Drzeworyt ilustrujący utwór Wincentego Pola "Mohort. Rapsod ryserski" (1875)
8 x 14,1 cm

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Elekcya Jana Kaźmierza

Heliograwiura; 190 x 355 mm
Album obrazów historycznych Wiedeń 1891, nakł. Franciszek Bondy

liczba obiektów: 438