POTRZEBOWSKI Jerzy (1921-1974)
olej, płótno, 116 x 135 cm
sygn. p.d.: Jerzy Potrzebowski
na odwrocie dwie naklejki drukowane: TPSP w Krakowie z 1970 wypełniona pismem maszynowym, CBWA oddział w Krakowie wypełniona atramentem
cena wywoławcza: Wykup abonament
Banderia Krakusów przed trybuną honorową, 1952
olej, płótno,
110 x 157 cm
sygnowany p.d.: Jy Potrzebowski
akwarela, papier, 48 x 59 cm;
sygn. p.d.: Jerzy Potrzebowski (ołówkiem)
olej, płyta pilśniowa, 62 x 82 cm;
Na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z 1970 r. z tytułem obrazu: Ryby
UŁANI PRZED KOSZARAMI PRZY UL. RAJSKIEJ W KRAKOWIE, 1974
Kredka, flamaster, papier; 35,5 x 43 cm
Sygnowany i datowany p. d.: Jerzy Potrzebowski | 31 I 1974. J. N.
MODLITWA DZIĘKCZYNNA ZA ZWYCIĘSTWO, 1946
Akwarela, papier; 26,5 x 39 cm w świetle passe-partout
Sygnowany i datowany p. d.: J. Potrzebowski 1946 r.
Obok sygnatury napis: Modlitwa dziękczynna | za zwycięstwo
Akwarela, papier; 23 x 32,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d.: Jerzy Potrzebowski
olej, płótno, 80 x 95,5 cm,
sygn. l.d.: Jerzy Potrzebowski / 1959 Kraków
na odwrocie autorski napis: KRAKÓW / Z WYSTAWY A.S.P. / 30 VI 1949 (sic!) / Jerzy Potrzebowski
akwarela, papier, 48 x 59 cm;
Akwarela, papier; 46 x 32 cm w świetle
Sygnowana i datowana p. d.: Jerzy Potrzebowski Łomnica 5 VIII 1948 r.
Akwarela, papier; 28 x 22,5 cm w świetle
Olej, tektura; 48 x 41 cm w świetle
Niesygnowany
Na odwrocie szkic obrazu z siedzącą postacią.
Olej, płótno; 26,7 x 38,5 cm
Na odwrocie: na blejtramie niebieskim długopisem Autoportret J. Potrzebowski |
na płótnie słabo czytelny napis German? 28|119? | nalepka Artystycznego Biura Wystaw Odział w Krakowie z tytułem i opisem obrazu
akwarela, papier, 48 x 59 cm;
olej/płyta, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Jerzy Potrzebowski | 62`
olej, tektura naklejona na płytę,
37,5 x 52,5 cm (w świetle oprawy);
pisak, papier, 22,2 x 17,6 cm;
sygn. p.d.: JP