1 zł
2 600 000 zł

PĄGOWSKA Teresa (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Myjąca głowę (z cyklu: figury niemożliwe), lata 1960-70.

olej, płótno, 150 x 135 cm
sygn. l.d. monogramem TP
Pochodzenie: Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków.

Reprodukowany i wystawiany: Teresa Pągowska, "Obrazy z lat 1960-70", [Katalog wystawy malarstwa Teresy Pągowskiej], Galeria Fibak, 2003 r. Teresa Pągowska. Malarstwo, 2003, Muzeum Narodowe w Poznaniu (11.10.2003 - 07.12.2003)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Arbuzy, 2001 r.

olej/płótno, 110 x 90 cm
sygnowany p.d.: `TP. 2001`
na odwrociu opisany: `TERESA PĄGOWSKA 2001 ARBUZY 110 x 90 cm | Pągowska`

Osiemnasty, 1967 r.

olej/płótno, 150 x 130 cm
sygnowany p.d.: `TP`
opisany na odwrociu: `TERESA PĄGOWSKA | 1967 | 150 x 130 | 18 | OSIEMNASTY | 67 | C4`

- Galeria Gaga, Warszawa
- kolekcja prywatna
- Desa Unicum
- kolekcja prywatna

Teresa Pągowska, seria "Współczesne malarstwo polskie", [red.] Zdzisław Kępiński, Warszawa 1968, reprodukcja barwna na stronie nienumerowanej

olej, płótno, 110 × 119 cm
niesygnowany
na odwrocie kartka z oświadczeniem autorstwa artystki

Przedmioty fruwające, 1959 r.

olej/płótno, 90 x 130 cm
sygnowany i opisany na odwrociu na płótnie: `TERESA PĄGOWKSA 59 r. | "PRZEDMIOTY FRUWAJĄCE" | OLEJ 130 x 95 | GÓRA`
papierowa naklejka wywozowa z odręcznym napisem (długopisem) i pieczęcią Urzędu Konserwatorskiego z 24.III.1961 oraz fragment naklejki z tytułem angielskim ("OBJECTS")

- 1961, MOMA (The Museum of Modern Art), Nowy Jork, "15 Polish Painters"

Estymacja: 90 000 - 120 000

Gong, 1960 r.

olej, technika mieszana/płótno, 55,5 x 124,5 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `GONG | TERESA PĄGOWSKA`

- 1962, I Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie

Estymacja: 65 000 - 80 000

bez tytułu

ołówek
29 x 42 cm
Praca sygnowana na odwrocie.

bez tytułu

ołówek
29 x 42 cm
Praca sygnowana na odwrocie.

Kompozycja XII, 1959/60 r.

olej/płótno, 116 x 89 cm
sygnowany na odwrociu na blejtramie: `TERESA PĄGOWSKA KOMPOZYCJA XII`
na odwrociu naklejki wystawowe: CBWA "Zachęta" w Warszawie oraz Gres Gallery Chicago

Estymacja: 75 000 - 85 000 zł

Bez tytułu, 1983

technika mieszana, papier; 78 x 52 cm
sygn. l.d. T.Pagowska 83

Estymacja: 12000-15000 zł

Owoc, 2000 r.

akryl, olej/płótno, 38 x 38 cm
sygnowany l.d.: `TP`
opisany na odwrociu na blejtramie: `TERESA PĄGOWSKA 2000 OWOC 38 x 38`

Estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Żółty pokój, 1970 r.

olej/płótno, 150 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `TERESA PĄGOWSKA | 1970 | I/70 | 150 x 130 cm | ŻÓŁTY POKÓJ`
na odwrociu naklejki: z wystawy w Edynburgu z 1972 r., CBWA ("Zachęty") w Warszawie

- Galeria Gaga, Warszawa
- Prywatna kolekcja

- 1970, III Festiwal Sztuk Plastycznych, Warszawa
- 1972, Festiwal w Edynburgu

Estymacja: 70 000 - 90 000 zł

Osiemnasty, 1967 r.

olej/płótno, 150 x 130 cm
sygnowany p.d.: `TP`

- Galeria Gaga, Warszawa
- Prywatna kolekcja

Teresa Pągowska, seria "Współczesne malarstwo polskie", [red.] Zdzisław Kępiński, Warszawa 1968, [reprodukcja barwna na stronie nienumerowanej].

Estymacja: 70 000 - 90 000 zł

Akt, 1987

tusz, papier; 42,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: T. P./ 1987
Na odwrocie napis autorski? ołówkiem: TERESA PĄGOWSKA/ LIPIEC 1987

Myjąca głowę (z cyklu Figury magiczne)

olej, płótno, 150 × 135 cm
sygn. l. d.: TP

Estymacja: 150 000 - 160 000 zł

Gong, 1960 r.

olej, płótno, 56 × 125 cm
sygnowany na odwrocie: GONG 60/ TERESA PĄGOWSKA
oraz nalepka z I Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie 1960r.

Estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Papryka, 2001 r.

olej/płótno, 38 x 38 cm
sygnowany p.g.: `TP`
na odwrociu fragment nalepki z tytułem i opisem

Estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Bez tytułu, 1977

gwasz, papier szary;
63 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Pągowska 77

Akt, 1987

tusz, papier;
42,5 x 29,5 cm;
Na odwrocie napis autorski? ołówkiem: TERESA PźGOWSKA/ LIPIEC 1987

Portret królowej Jadwigi jako świętej, lata 70.-80. XX w.

olej/płótno, 100 x 75 cm
niesygnowany

Estymacja: 30 000 - 48 000

liczba obiektów: 288