POCHWALSKI Kazimierz Teofil (1855 Kraków - 1940 Kraków)
olej/tektura, 45,5 x 38 cm
sygnowany p.g.: 'Kazi. Pochwalski'
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, tektura; 16 x 15 cm
Sygnowany p.d.: Kaz. Pochwalski
akwarela, gwasz, papier, 45 x 29,5 cm w świetle passe partout;
sygn. p.d.: Kaź. Pochwalski
olej, płótno najlejone na tekturę, 55,5 × 45,6 cm
sygn. i dat. p.g.: Kaz. Pochwalski/Mchn. 1882 (?)
na odwrocie orzeczenie prof. Feliksa Kopery z 1943 roku
Portret Marii Józefy Wettyn, 1897 r.
olej/płótno, 153 x 107 cm
sygnowany i datowany p. d.: 'K. Pochwalski | Wien 97'
na odwrociu papierowa nalepka z wystawy "XXV Jahres Ausstellung Wien 1897", na poprzecznej belce blejtramu owalny, czarny stempel z Wiednia
Portret Bolesława Kotkowskiego, 1927 r.
olej/płótno, 71 x 82,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Kaz. Pochwalski | 1927'
olej, płótno naklejone na tekturę; 47 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: K.Pochwalski 1884
na odwrocie nalepka z wystawy Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z Wystawy Pośmiertnej Kazimierza Pochwalskiego w 1956 roku z opisem obrazu
olej, płótno dublowane, 50 × 40 cm
sygn. p. d.: K. Pochwalski
olej, tektura, 41 x 33 cm w świetle ramy,
sygn. i dat. p.g.: Kaz. Pochwalski/1931
olej/tektura, 33 x 26 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Kaz. Pochwalski | 1922'
olej, płótno naklejone na tekturę; 46 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kaź. Pochwalski / 1931.
olej, papier, 57 x 76 cm,
sygn. p.d.: Kasper Pochwalski 20 XII 1950.
*droit de suite
olej, tektura, 41 × 33 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. g.: Kaz. Pochwalski |1931.
olej, tektura, 32 × 24,5 cm
sygn. l. d.: Pochwalski Zoppot
na odwrocie fragmenty nalepki wystawowej z 1915 roku (?)
Wieloletni depozyt Muzeum Miasta Sopotu.
Portret kobiety w szmaragdowej sukni, 1933
pastel, tektura; 64,5 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kaz. Pochwalski / Kraków / 1933.
pastel, papier brązowy; 53,5 x 41,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kaz. Pochwalski / 1933.
Prezydent Ignacy Mościcki, 1931
olej, płótno; 75,5 x 63 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kaź. Pochwalski / 1931 r.