1 zł
2 600 000 zł
/17

MAKOWSKI Tadeusz (1882 Oświęcim -1932 Paryż)

Falaises, ok. 1927

olej, płótno, 27 x 41 cm;
sygn. p. d.: Tadé Makowski
Na odwrocie napis autorski: Tadé Makowski / Falaises / Paris

cena wywoławcza: Wykup abonament

Nokturn z chatą i ulami, ok. 1906

olej, tektura; 27 x 35 cm;
na odwrocie nalepka z napisem: 76 mak/ (...) 18;

POLNE KWIATY W GLINIANYM WAZONIE, ok. 1915-1917

olej, deska
41,5 x 32,8 cm
sygn. p.d.: Tadé Makowski
na odwrocie:
– autorska dedykacja czarną farbą: Kochanemu Koledze | M. Samlickiemu | z powinszowaniem | imienin 11. lis. 919 | T. Makowski
– napis ołówkiem: Prezent od Marcina | na Boże Narodzenie | 1940 roku
W załączeniu ekspertyzy prof. Władysławy Jaworskiej (Warszawa, 5 VI 1993) oraz Jadwigi Oczko-Kozłowskiej (Kraków, 14 IV 2013).

MIASTECZKO, 1922-1924

olej, płótno
40,8 x 30 cm
sygn. p.d.: T. Makowski
na odwrocie autorski napis czarną farbą: Tadé Makowski | Village | Paris;
na krośnie stemple odnoszące się do jego wymiarów: 40 1/2 oraz 29 1/2

Dziewczynka z kapeluszem i kwiatami (Jeune fille au chapeau et fleurs), 1925 r.

olej/płótno, 80 x 54 cm
signed and dated lower left: 'Tadé Makowski | 925'

Pejzaż z Normandii, ok. 1926-27

olej, płótno, 33 x 55 cm
sygn. p.d.: T. Makowski, opisany na odwrocie: Tadé Makowski Paysage de Normandie Paris

Pejzaż z Normandii, 1926-27 r.

akwarela/papier, 27 x 36 cm

na odwrociu opisany p.d.: 'Tadeusz Makowski | Pejzaż z Normandii' potwierdzenie autentyczności przez siostrzenice artysty Janinę Adamkową na odwrociu l.g.: 'Studium akwarelowe "Normandzka wioska" | o wymiarach 27 x 36 cm | Tadeusza Makowskiego | pochodzi ze spadku po | artyście. | siostrzenica artysty | Janina Adamkowa'

Siedząca dziewczyna z warkoczykami (Petite Fillie), około 1909 r.

gwasz, olej, tempera/płótno, 79,5 x 50,5 cm
sygnowany l.d.: ‘J. Makowski’
na odwrociu opisany ‘J. T. Makowski | (…) Petite Fille’ oraz fragmenty dwóch nalepek: 1. prawdopodobnie aukcyjnej nalepki opisanej ‘VENTE’; 2. nalepki opisanej własnoręcznie przez prof. Władysławę Jaworską (1910-2009), znawczynię twórczości artysty

Village de Gadencourt, około 1926 r.

olej/płótno, 33 x 55 cm
sygnowany l.d.: 'T. Makowski'
sygnowany i opisany na odwociu: 'Tadé Makowski | Village de Gadencourt | Paris'

Kościół w Normandii, około 1926 r.

olej/płótno, 41 x 27 cm
sygnowany p.d.: ‘Tadé Makowski’
na odwrociu opisany autorsko: ‘Tadé Makowski | Eglise. | Paris’

Główka dziewczynki

ołówek, papier naklejony na karton; 30,5 x 22 cm;
sygn. p. d.: T. Makowski.

Matka z dzieckiem

ołówek, węgiel, akwarela, papier; 19,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Tade / Makowski.

Martwa natura z koszykiem i jabłkami, ok. 1915

olej, płótno, 18,5 x 33 cm
sygn. p.d.: Makowski

Płaskorzeźba Jeana Goujona - rysunek ze szkicownika artysty

ołówek, papier; 21,2 x 17 cm (wymiar arkusza),
20,5 x 16 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
opisany l. d.: 16 wiek / Jan Goujon (ołówkiem).

Parę kwiatuszków na imieniny

akwarela, tusz, papier, 20 × 13 cm w świetle passe-partout
u dołu dedykacja: parę kwiatuszków /na imieniny
na odwrocie dalszy fragment życzeń: przesyłam wiele serdecznych /słów i życzenia/ Wszystkiego najlepszego/w dniu tak nam/ miłych imienin/szczerze oddany/Makowski

Dziewczynka, lata 20. XX w.

olej, płótno, 55 x 38 cm
sygn. p.d.: T. Makowski
opisany na odwrocie: Tadé Makowski Fillette Paris

SCENA Z FERMY, 1924

olej, płótno (dublowane)
41,3 x 64,3 cm
na odwrocie, na krośnie:
- na listwie górnej napis długopisem: Dublowany przez | p. Marię Markową z M.N. Kraków | Sukiennice.
- na listwie dolnej nalepka (mpis) o treści: Tadeusz Makowski | Scena z fermy ok. 1924 | Nr kat. 384 | (Szkic do Farandoli)

Villa

olej, płótno, 41 x 27 cm;
sygn. u dołu: Tadé Makowski
na odwrocie autorski napis: Tadé Makowski/ Villa./Paris

Gruszki na talerzu, ok. 1925 r.

olej, płótno dublowane, 37,8 × 46 cm

Mała rodzinka (La Petite Famille). Wnętrze, ok. 1929

Akwaforta; wym.: 128 x 180 mm (plansza: 280 x 378 mm);
sygn. oł. p.d.: Tade Makowski; l.d. odb. nr: 8/20.
Bardzo dobry stan zachowania.

/17
liczba obiektów: 338